Colectia de toamna - iarna 2005 (246)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

hello
cristinanegara, pai eu pt bugete tip eforie am zis de delta, gura portitei, parte din navodari. ba e chiar mai ieftin in gazde curate. si nu sunt manele, nici atata mizerie, nici seminte prin nisip etc.

drum & thassos - ziua 1 si 2:

pierdut 3 ore inainte de vama ro si dupa vama bulgariei cu frecat: descoperit uitat asigurari, intors in giurgiu sa scoatem lei de pe card sa cumparam asigurari, scos bani ficsi, cumparat asigurari, descoperit nu avem rovinieta ro, intors din vama sa cumparam, cautat bancomat giurgiu, scos bani ficsi, cautat rovinieta, oprit in 4 locuri dupa vama bulgari cautat rovinieta bulgari, gasit in benzinaria nr 5, nu primit euro sau card, doar leva sau LEI (!), nu avut de niciunele, intors 2 km, gasit metro cu banca inauntru, schimbat euro in leva, iar oprit iar cumparat rovinieta etc......injurat toata bulgaria pt lipsa de semne si directii, gandit ca GPSu nu e chiar tembel, mai ales in cazuri de-astea, de cumparat pe viitor, ajuns in grecia, ratat exitul; de pe autostrada, exit catre keramoti, ratarea la ora 21. la ora 22 era ultimul feribot. gandit ca mers in kavala tot inainte luat de acolo feribot, reusit exit din autostrada spre kavala:)), ajuns la 10 minute DUPA ultimul feribot. cautat cazare in kavala. gasit greu si horror. si scump. culcati imbracati , storsi de oboseala. sculat, luat primul ferry dimineata asta, ajuns in thassos in sfarsit.....

flori multeeeeee, balcoane frumoase, case de bun simt, hotel fte bun, cafea tare in toata grecia, yes, yes, yes, cumparat 7 bratari colorate, vizitat port agrement, mancat scoici prost gatite, multi romani in thassos, acum s-a innorat din pacate, cam atat pana acum....

bre, ce rau ca nu sunt grecoaica. apa si plaja peste tot, mancare buna si relativ sanatoasa, limba si muzica melodioase, clima buna, turism in draci, munca mai subtire, siesta-siesta....pffft...
nici nu zici ca e recesiune aici. si acasa e din ce in ce mai nasol, din pacate...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salut!

declaram deschs sezonul toamna-iarna al racelilor.am doi mucosi,dar o forma usoara.flavi a dat si andrei a luat. .dar ne plimbam si asa.

coralia, nu am facut nimic cu decalotarea si nici nu cred ca fac.mi se pare si putin imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Miha!!!!! si pe tine, si pe bubulina!! Ce bine ca ai mai intrat cu vesti!! Nu draga, nu am fost in tara anul asta, ca daca eram prin zona sigur ai fi auzit de la mine. Intra si tu mai des, mai fata, mai!

Anda, wow! Bine ca sunteti instalati acuma, sper sa va distrati cat cuprinde ca sa uitati pataniile nefericite ale drumului pana acolo.

Mara, sanatate!

CristinaN, bine ca nu e nimic nasol.

Lavi, cum e zacusca? Si eu sunt fan, dar nu ma incumet s-o fac. O las pe maica-mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hello
noi am fost azi in Tineretului, parcul din spatele Palatului Copiilor, amenajat frumos, multe sunt in soare totusi.Multe cosuri de gunoi. toalete o gramada, cismele-tasnitori n-am vazut nici una si credeti-ma ca am cautat.Nu aveam apa decat ptr David, el nu voia sa iasa din parc sa cumparam apa,m-a batut soarele in cap, lui i-a placut la locomotiva bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Anda , ce de peripetii ati avut in prima zi! vacanta mult mai placuta de acum in colo!

Miha , bine ai revenit te-am sunat intr-o zi dar nu ai raspuns, nu mai ai nr ala de telefon? te si poate scrii mai des!
sa stapaniti sanatosi noul apartament!

Miri , cum e noul parc? am auzit ca au facut frumos parcul acum dar nu am ajuns deloc, poate cand venim la baby expo intram si noi.

Lavi , cum a fost la Durau? ia placut Silviei? cand repatriezi fetele acasa?

de la noi nicio veste, cumparam de zor pentru gradinita, eu abia astept sa inceapa ea asa si asa sa vedem ce va fi!




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

raportam si noi una bucata copil mare racit si cufurit asta asa inainate de plecare si inainte de prevenar, sper sa o poarte singura si sa nu se lipeasca si de frate-su.

anda , sper sa fie fara peripetii de acum in colo. greci nu sunt?

Multumesc fetelor pentru gandri , imi sunteti foarte dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda parca revad peripetiile drumului de anul trecut spre Croatia.
Nu, GPS-ul nu ajuta in Bulgaria, nu sunt harti ca lumea pt aceasta tara.
Vacanta placuta!

Miha bine ai revenit!
E inalta fata ta! Bafta la gradi!

Buna a iesit zacusca

mara sanatate multa gastii de raciti!

roxi sanatate Alexiei, sa-si revina sa puteti pleca la mare!


cristina pai spune-i ca daca ii dai apa varsa iar. Eu am patit-o o singura data cu Silvia cand avea 1 an si ceva, i-am dat un biberon cu apa dupa varsatura pe care l-a baut integral (desi citisem dar ca tine, cu teoria eram toba, cu practica... ) si in mai putin de un minut era toata apa pe cearceaf. De atunci sunt implacabila, respect cu strictete regula, cat mi-ar fi de mila de setea copilului pt ca nu faci nimic decat sa prelungesti agitatia stomacului, sa amani cele 2 ore dupa care chiar poate sa bea cu folos. Chiar si dupa 2 ore se dau ingitituri mici si rare.

catutza super a fost in tabara, cred ca am povestit pe aici. Sigur am povestit cum i-a carat bagajul un baietel la plecare...

coralia chiar m-am gandit la tine, ma intrebam ce mai faceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna !

Chiar voiam sa intreb - voi incepeti vreo schema de imunizare pentru pitici???
Am vazut ca Roxi a pomenit de Prevenar... e prima data cand i-l faci???
Parca si Madau i l-a facut anul trecut Mirunei.
Ce ziceti?
Eu am mari emotii pentru intrarea in colectivitate. Am o schema data de dr. homeopat si cred ca o incep saptamana asta.
Eu sunt foarte sceptica cu privire la vaccin si nu prea i l-as face.




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Ce fac in timpul liber ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

cami,si noi tot pe homeopta incercam.am inceput cu oscilococcinum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Camelia am observat ce faci in timpul liber, spor la treaba.


Catutza parerea generala e ca parcul e f. frumos, are si aparate de fitznes in aer liber, eu sunt fan, nu m-am lamurit dc. sunt doar ptr. copii, le-am folosit doar pe cele de la Kisseleff.

N-am cumparat nimic ptr gradi, deocamdata nu s-a afisat nimic.Pijama sa fie cu nasturi sau inchisa bluza?Fi-miu inca nu se imbraca/dezbraca singur.

Astept raspuns si eu legat de imunizare, dra mi-a zis mai demult sa-i fac obigatariu vaccinul contra hepatitei A daca il duc la gradi.

Mergi la inceput