Colectia de toamna - iarna 2005 (246)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxisialexia

meemsy, cum te gandesti tu draga mea la mine, de o mie de ori.. sunt intr-o perioada gri si nu prea am elan la scris.in rest tragem o fuga la mare next week pentru 4 zile. ce face ri? a inceput gradi?

Roxana mami de Alexia si Matei.



- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -



Roxi, sa treaca perioada gri...
Ri e bine, e la ai mei in Arizona si se rasfata de nu se poate. E super incantata ca petrece mult timp in piscina. Vineri ma duc dupa ea; martea viitoare incepe gradi si eu am deja emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Ati vazut cum arata Google ?

lavi, e curios cum pot sta unii la plaja cand e soarele asa puternic. Eu simteam cum ma arde de pe la 10.30, bine, sunt si rasa albinos.

Oricum, am descoperit o plaja intre Eforie Nord si Eforie Sud care nu era aglomerata deloc

felicia, cu blocatul rotilor e o poveste interesanta. Noi am ajuns pe plaja mai dimineata, prietenii au zis ca vor sa mai doarma. Cand au ajuns si ei, un individ le-a facut semn sa opreasca sa plateasca parcarea, desi in locul in care am parcat (mult mai departe de unde era individul) nu era niciun semn de parcare cu plata. Normal ca asta nu a oprit si cand sa plecam... el avea roata blocata, noi nu. S-a inteles cu ala si a platit parcarea (10 RON) in loc de deblocare (80 RON). Explicatia lui: cica drumul pe care am mers pana sa parcam e proprietate privata si el cere taxa pt asta.

mandy, da, acolo am facut plaja primele zile. Pana am descoperit-o pe cea de la hotel Belona. Oricum, aglomerata peste tot

anda, fiecare merge dupa cum il duce buzunarul . Concediu placut cu vreme frumoasa

roxi, sa-ti treaca

Elise mi-a facut o bucurie . A vomat toata noaptea, daca bea o gura de apa peste 2 minute o voma. Azi nu a mai vomat, e drept ca nici nu avea ce ca a mancat 2 canute de ceai cu 1/4 felie paine prajita. Febra nu are, kk a facut normal... Asteptam dr la vizite la pediatrie.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

cristinan multa sanatate Elisei!
Cand vomita cele 2 gri de apa ai asteptat 2 ore de la ultima varsatura inainte sa-i dai apa? daca nu, e normal sa faca asa pentru ca stomacul e agitat si orice ii dai scoate afara. Ii trebuiesc cele 2 ore ca sa se linisteasca.

Roxi sa treaca perioada gri!

Eu sunt intr-o perioada de harnicie acuta, ieri am pus ardei copti la congelator, azi am facut zacusca.
Nati e mare fana atat ardei copti cat si zacusca si salata de vinete. Silviei nu-i place nimic din astea 3.

Apropo de Nati si mancarea. O intreaba sora lui Virgil:
-Pe mine ma iubesti, Nati?
-Il iubesc pe tata pentru ca imi face lapticul in fiecare seara si pe mama pentru ca imi da de mancare.
-Si pe mine nu? Te mai duc eu la cofetarie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

hello
ca veni vba de cumparat dragostea,CORAP am pregatit pachetul de mentosane ptr. Anais, asteptam sa ne vedem.

Noi am cuparat acvariu, de azi avem si pesti, cred ca o sa avem pesti obezi la cat de des vrea David sa-i hraneasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Anda, cred ca deja ai plecat, vacanta placuta si multa bronzeala si balaceala!

Cristina, sanatate lui Elise, oare de la ce sa vomite asa?

Meemsulici, ehei, pai daca bunicii nu o rasfata atunci cine? Deci voi sunteti departe de ai tai? Cu ce ajungeti, cu masina sau avionul?
Miss se intoarce luni de la bunici si incepe scoala miercuri, ea abia asteapta sa se duca in clasa albastra ( la ei sunt pe culori clasele). Anul trecut era in clasa galbena

Roxiutz de ce gri perioada la tine?

Lavi tu esti mereu harnica si energica, asa ca nu ma mir la cate faci ( eu de exemplu sunt in perioada de lene continua, nu fac decat strictul necesar...). Silvia sa se ia de mana cu miss la apetit si pofte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

CristinaN, cum mai e Elise?

Alinush, noi putem ajunge la ai mei si cu masina (vreo 11 ore) si cu avionul (2 ore). De data asta o sa zbor, singura si inapoi cu Ri.
Eu am emotii pt gradi pt ca e o locatie noua si educatoarea e americana si stiu ca Rianna va fi foarte timida initial. Mi-am luat marti dimineata liber de la servici sa stau pe-acolo o vreme in caz de... Ma astept la oares'ce plansete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

fetele
lavi, adevarul e ca la teorie stau bine, la pusul in practica e problema. Dupa ce voma spunea ca ii este foarte sete, ii tineam predica care se incheia din partea ei cu "dar eu vreau" urmat de miorlaieli. Ei, cum sa procedez in astfel de situatii?

miri, cat am fost la Barlad am patit-o si noi cu autobuzul cum ati patit-o voi cu trenul

bb_alinush
, nu e nimic grav.

Bai, ce va invidiez ca puteti lasa copiii la bunici. A mea nu a vrut sa ramana la Barlad, a zis ca sta dar nu singura. La bunicii de la Humor sta, dar nu ma incalzeste cu nimic ca tot la mine se intoarce seara

meems, azi e vizibil mai bine decat ieri. Emotii zici? Atunci tin pumnii stransi sa fie bine si cu avionul si cu acomodarea la noua gradinita.

Am fost aseara la pediatrie, moama, plin de gipsy. A stat f cuminte cat a consultat-o dr., ce mai, am zis eu ca avem copii mari de-acum (intotdeauna a plans cand o consulta dr. R. ca o intoarce pe toate partile si o apasa, o bate pe spate, o indoaie; adevarul e ca la consultat e cel mai bun, la tratamente se cam grabeste sa bage antibiotic din start). Se pare ca e de la ceva ce a mancat, nimic grav. Eu banui ca si-ar fi bagat mana intr-un castron cu struguri nespalati, acum D-zeu stie de la ce. Tratament: metoclopramid, debridat si Ca carbonic.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

Buna Colectie, mamici, strengari si strengarite,

dulce pe toti

Stiu ca nu am mai scris de foarte mult timp dar ata nu inseamna ca nu m-am gandit la voi sau ca nu am mai bagat un ochi din cand in cand (rar cei drept) la voi.

Stiu ca vreti vesti despre Iuia. Este bine, strengarita ca toti ceilalti, alinatata, face doar ce vrea, din 15 septembrie va merge la gradi cu program normal, abia stept sa vad cum reactioneaza dupa experienta trista de anul trecut cu gradinita cu program prelungit. Avem aceleasi "probleme" cu greutatea este foarte pofticioasa si intru-un continuu regim.Are 23 kg si 110 cm. Ca si realizari ma mandresc ca am reusit s-o conving sa doarma simgura. Ne-am mutat in primavara la trei camere si i-am amenajat camera ei asa cum a vrut ea si asta probabil ca a contat mult.

Am citit ultimele pagini si am vazut pareri proasta despre Eforie N. Saptamana trecuta ne-am intors si noi din Eforie (CristinaN se pare ca am fost in acelasi timp...daca as fi stiut..) si mie chiar mi-a placut. Apa a fost curata, chiar foarte curata, n-am vazut nicio alga, plaja plina de mucuri de tigara dar atat (se putea si mai rau), drept e ca a fost aglomerat (eu la 6.30 eram pe plaja ca la 7 nu mai gaseai locuri la Debarcader). Am stat la o viluta la 10-15 minute de plaja, draguta, curata, cu o curte cu verdeata unde se putea sta seara la un remi, gazda la cerere ne gatea meniu proaspat (la alegere) cu 12 lei de persoana, felu1,2 si desert, camera cu pat dublu a fost 70 ron pe noapte, mai mult decat acceptabil, camera dotata cu baie, televizor si frigider. In curte avea si o minibucatarie improvizata dotata cu vesela unde iti puteai gati daca vroiai. Ca niciodata as mai fi stat.
Am cheltuit mult mai putin decat m-am asteptat.Iulia fost foarte ascultatoere, avea tone de nisip si de apa,a fost lumea ei acolo. S-a bronzat foarte fain si uniform cu crema cu factor de 40.E draguta asa neagra.

CristinaN sanatate la Elis si la alti bolnaviori daca mai sunt.Si Iulia s-a intors de la Mare cu rosu in gat , abia ce-am terminat tratamentul.

Meems tu n-ai fost in tara in vara asta?

Hai ca am scris acum pentru jumate de an, mai am jumate..

Va pupam pe toti




MIHA SI IULIA BUBULINA (22.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

hello,

Pe la noi nu e o vreme prea frumoasa...parca sta sa ploua in orice moment....ori ploua ori e soare,vremea asta care nu se decide cum vrea sa fie nu/mi place .Andreea e cu tati la bunici ..daca am noroc si nu ploua stau acolo pana diseara..daca nu se intorc ca nu/i place decat afara cu animalutele de prin curte .
bebe e cu mine si cu buni acasa...e tare smecher,vrea tot in brate ..dar nu prea are parte de asa ceva din partea mea ..asa ca s/a obisnuit sa mai stea si prin patut.Apropo de bebe,vreau sa va intreb ceva pe fetele care au baietei...cum este cu decalotarea?este obligatorie? adica noi cand am fost la vaccin la 2 luni ne/a chemat dupa 2 zile sa i/o faca si nu l/am dus...si acum ma intreb daca este necesara?Voi cum ati procedat?

Andreea cica asteapta sa inceapa gradi...imi zice in fiecare zi ca ii e dor de copilasi ,dar parca vad ca in ziua cand trebuie sa mearga incep iar textele ca parca e mai bine acasa...

As iesi la o plimbare ..dar pe vremea asta...nu..poate se mai indreapta...
Lavi ti/a iesit zacusca?Yammi..mie imi place ..si cred ca o sa fac si eu..dar mai incolo dupa ce coc ardei..asta e prima faza ..apoi vinetele.deci pana la zacusca mai am o vreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

...ar trebui sa-mi schimb si semnatura ca nu mai avem suzeta

MIHA SI IULIA BUBULINA (22.11.2005)

Mergi la inceput