Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(56)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

am crezut ca mor de ras. pai vezi hai la treaba ca sa zica si nevasta lui tudor ca tine peshte ani si ani
pont:tine cu un colt de scutec de finet

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21

neata dragelor..eu sunt deja cu marul la copt cu supa aproape fiarta si cu mucilagiul la facut:P ce ziceti ce harnicuta sunt?

acum am citit..voi ati tras de puta pana a crapat cu sange?..eu trag de ea de cand l-am nascut..si nu se vede nimic acolo..adik este o gaurik pt pipi si atat..o sa trag si eu mai tare sa vad daca se intampla ceva..dar imi aluneca din mana..off..la tati nu e asa greu

stati k plange..revin

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09

nasterea in apa

pozici dragute

evenimente pozate de Alin(tati de Tudor)



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

la multi ani Luana si Dragos


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Florinela am vrut sa-ti raspund aseara, da' m-a furat somnul. De cand am inceput diversificarea si al meu mananca putin. Cand vad mamici in parc cu copii mancaciosi ma apuca nervii. In primele 2 saptamani de la inceputul supei nu luase nimic. Iti zic ce am facut io si vad ca a inceput sa mai ia in greutate (catinel-catinel):
- show la supa: "Vine albinutza, bzzzzzzz"., "Melc, melc, codobelc", "Aaaaaaaaa", "eeeeoooooo". Nu deschide gura pt lingurita, ci fiindca rade de ce scalamabaieli fac io acolo si jap lingurita! (cu biberonul nu mananca supa neam!)
- laptic mai putin si mai des - noi aveam 4 mese/zi, acum facem 5, ca-s mai mici.
- pauze in timpul mesei (nu poate manca la foc continuu, o lingurita dupa alta).
- mesele noastre dureaza aprox. 1h, asta in varianta buna. Ieri, de ex., la legume l-au apucat nervii dupa juma' de ora si a inceput sa urle. Ce puteam sa fac?
Oricum, eu zic ca piciul tau se comporta oarecum normal, amu' doar n-oi vrea sa stea o ora la masa fara sa se plictiseasca? (valabil si pt fiu-meu).

Scaun de masa noi am luat ieri de la Miniblu, 400 lei. Reglabil pe inaltime, scaun inclinabil in 3 pozitii, cu centura, cu rotite, se pliaza (dar nu f tare), tavita dubla, detasabila. O sa pun poze la un moment dat cu Cristi in scaun, poate ii fac dupa-amiaza la fructe.

Lysbeth uitai, scuze, pt ieri.

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

merci mult nu l-a mai vazut veterinarul meu de la vaccinul de 4 luni. i le fac eu acasa si el imi pune parafa pe carnet. nu il pot duce decat anesteziat
v-am zis ca e rau. cred ca ma incumet mai la iarna sa mai creasca piticul un pic. merci

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Nu prea am vreme...
Aris, hernia neevaluata de un medic poate fi o bomba cu ceas. Adica se poate ca inelul hernial sa fie mic, sa fi antrenat in "punga herniala" niste tesut adipos si sa ramina asa toata viata - e cazul caniche-ului meu, DESI mi s-a recomandat ca daca vreau sa faca pui sa rezolv hernia inainte de o posibila gestatie. Dar se poate si ca inelul hernial sa fie mare sau sa se largeasca in urma unui efort, sa antreneze anse intestinale si sa se ajunga la obstructii intestinale, cu tot cortegiul de complicatii grave.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:

sirimie..doar merk face vigantol..nu si alte firme



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

vigantol e doar o denumire...substanta activa se numeste colecalciferol de 0,45/ml. si este acelashi lucru cu vitamina d3 de la biofarm...sau multe alte produse. eu nu mai bat apa in piua ca nebuna. sa faca fiecare ce il duce capul. dar rahitismul e chiar de evitat. in plus nu va costa absolut nici un leutz. de ce sa risti sa iti faci copilul rahitic cu mana ta?????
si nu confundati data expirarii cu pedioada dupa care produsul isi pierde proprietatile. nu zice nimeni ca vigantolul la doua luni e expirat ci doar ca nu mai are efectul dorit


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

notat. bine de stiut. chiar stie cineva care sunt merele mai dulci? ca eu nu ma pricep. nu mananc decat verzi...nici nu pun gura pe alt tip de mar. dar vaf ca fi-miu nu e asa incantat de acriturilele mele

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Gaza, exista si faina de orez la plafar. Eu asa ceva folosesc la supita: ii pun un varf de lingurita la 500 ml supita deocamdata. Eu ii pun mai mult de gust
A, chiar... la supite pt bb dak vreti sa aiba gust mai bun puneti-le o feliuta de mar dulce la fiert. Le place la nebunie gustul. O shtiu de la soacramea. Mi-a aratat smecheria asta acum 10 ani cand ii faceam supita fetei si nu prea vroia

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)



25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Scaun de masa noi am luat ieri de la Miniblu, 400 lei. Reglabil pe inaltime, scaun inclinabil in 3 pozitii, cu centura, cu rotite, se pliaza (dar nu f tare), tavita dubla, detasabila. O sa pun poze la un moment dat cu Cristi in scaun, poate ii fac dupa-amiaza la fructe.


Ups... numai eu am dat o groaza de bani pe scaunel? Si al meu tot cam asta face... Si nici nu l-am folosit inca... L-am probat cand l-am luat si Adela a urlaaaaaat!

http://picasaweb.google.com/costinstroie/Adela#5374953310603576290

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Olga ia uite:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111169

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

Citat:

sirimie..doar merk face vigantol..nu si alte firme

vigantol e doar o denumire...substanta activa se numeste colecalciferol de 0,45/ml. si este acelashi lucru cu vitamina d3 de la biofarm...sau multe alte produse. eu nu mai bat apa in piua ca nebuna. sa faca fiecare ce il duce capul. dar rahitismul e chiar de evitat. in plus nu va costa absolut nici un leutz. de ce sa risti sa iti faci copilul rahitic cu mana ta?????
si nu confundati data expirarii cu pedioada dupa care produsul isi pierde proprietatile. nu zice nimeni ca vigantolul la doua luni e expirat ci doar ca nu mai are efectul dorit


Corect!


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Offtopic daca mai faceti vreo comanda comuna de hainute sa ma anuntati si pe mine va rog



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput