Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(56)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Gaza, exista si faina de orez la plafar. Eu asa ceva folosesc la supita: ii pun un varf de lingurita la 500 ml supita deocamdata. Eu ii pun mai mult de gust
A, chiar... la supite pt bb dak vreti sa aiba gust mai bun puneti-le o feliuta de mar dulce la fiert. Le place la nebunie gustul. O shtiu de la soacramea. Mi-a aratat smecheria asta acum 10 ani cand ii faceam supita fetei si nu prea vroia

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

LMA Luana si Dragos

Mami de Damian Codrut Andrei (08 apr 09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leeloo21
fetelor..care ati mai datmucilagiu la bebiti..cum l-ati dat? cu lingurita intre mese? asa mi-a zis dr mie..dar nu il prea vrea..

a adormit bebe acum si ma duc sa ii fac marul copt cu banana..k sa fie gata..defat acum doar o sa il scot din cuptor sa se mai raceasca..k o sa fie lihnit cand se trezeste..



doctorul meu imi spunea sa fac laptele cu mucilagiu in loc de apa
nu conteaza cind i-l dai

tot pentru burtica e buna si brinza de vaca, eu ii faceam lui vladut cu lapte praf

multa sanatate! ce tratament ii dai pentru raceala?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

despre vigasntol: cititi prospectul

daca scrie ca expira in 20 de zile atunci expira
daca nu scrie, atunci nu expira

la fel si dozarea, scrie tot in prospect

eu am vigantol de la merk, nu expira in 20 de zile si o picatura are 500 UI



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

sa vedeti ce show e...dc e decalotat la dr...urlete..rana..vreo cateea zile....si sange...stiu de la varamea..a urlat nepotul meu..de ziceai ca e sfarsitul lumii


de aia ziceam si eu ca tragem intr-o disperare.... ca nici o sansa sa se faca singura; vezi si tu la baietii tai cum sta treaba... ca decat sa ajungi la ruptura aia oribila dintr-o data... mai bine tragi usurel; la andrei ai avut noroc, poiate sunt si mititeii la fel... dar controleaza-i totusi; si nu-ti face probleme, ce e aia "sa nu umbli acolo"?????????? pai ce-i facem, ca doar nu suntem nebune sa le facem rau, sunt bebeii nostri scumpi si dragi; asa de curiozitate, vezi la astia mici si oftica-ma inca o data.... ca se decaloteaza singuri, ca sa ma spanzur de primul bec

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

un doctor pe care il apreciez spunea ca biscuitii nu au nici o valoare nutritiva, sint plini de zahar si de e-uri. sfatul lui era clar: fara biscuiti

eu amestecam mar cu cereale de bb nu cu biscuiti.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyana27

Citat:
citat din mesajul lui petrean

sa vedeti ce show e...dc e decalotat la dr...urlete..rana..vreo cateea zile....si sange...stiu de la varamea..a urlat nepotul meu..de ziceai ca e sfarsitul lumii


de aia ziceam si eu ca tragem intr-o disperare.... ca nici o sansa sa se faca singura; vezi si tu la baietii tai cum sta treaba... ca decat sa ajungi la ruptura aia oribila dintr-o data... mai bine tragi usurel; la andrei ai avut noroc, poiate sunt si mititeii la fel... dar controleaza-i totusi; si nu-ti face probleme, ce e aia "sa nu umbli acolo"?????????? pai ce-i facem, ca doar nu suntem nebune sa le facem rau, sunt bebeii nostri scumpi si dragi; asa de curiozitate, vezi la astia mici si oftica-ma inca o data.... ca se decaloteaza singuri, ca sa ma spanzur de primul bec

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate

acum dorm..dar promit ca la baie verific..si vad dc te oftic sau nu
sirimie..doar merk face vigantol..nu si alte firme



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

multumesc tuturor ptr urari si va invitam la un tort virtual si la o

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La Multi Multi Ani printesei-dintzishor Luana si printzului-ochishori Dragos!!
Si lui Manole, care implineste azi 8 ani si 8 luni!
Vad ca revine discutia cu Vigantolul...am putea face un serial:"The Return of the Vigantol", "Vigantol Strikes Back", "Vigantol Forever". Pe mine nu ma mai intereseaza unde e dreptatea (in prospect, la medici, la farmacisti etc.), fie cum o fi, de acum il schimb tot la 3 saptamani, ce-i sigur e sigur. Daca prospectul are dreptate si eu il schimb- n-am pierdut nimic! Dar daca n-are dreptate si io ma incapatzanez sa nu-l schimb si face Sophiphi frunte olimpiana?!! N-as putea sa mi-o iert.
Tufete, ce problema aveti cu decalotarea aia...Mai povestiti, ca noi, mamicile de fete, stam pe margine si chibitzam
Karina, imi place cum i-ai explicat Florinelei. Of, mi-e asa mila de ea ca n-a reusit sa se relaxeze deloc, ea si in sarcina era stresata (si atunci a intalnit ceva medici dobitoci). Si e asa dragutz platinatul, asa slabutz cum e, e un delicat si-un frumos.
Sophiphi e arici, da' nu tzepos, stii ce moale-i e parutzu'? Doar ca-i sta asa...sculat (decalotat). Asa-i sta si la tata'so dupa ce se spala pe cap:))
Cu masuratul bebeilor e mai...discutabil, de ex. asistenta cand a masurat-o pe Sophia la 3 luni a zis ca are 66, acum la 4 luni...ca 65! Ete, ma, c-a intrat copilu' la apa, stiam io ca nu-i bine sa-i fac baie zilnic! De fapt desteapta a masurat-o atunci pana la varful degetelor si piciorusul ii era intins, acum a masurat-o pana la glezna.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
4luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La multi ani Luana!
La multi ani Dragos


...si o pentru printesa Alma pe care n-a uitat-o nimeni!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput