Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Bumbi stai linistita... ca se poate si mai scump. Tocmai imi spunea sotul meu sa ii tin pumnii ca se duce cu un client la 2 apartamente astazi... unul de 2 mil si celalalt de 3,5 mil... deci e loc si de mai scump.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

PASTE 2007
IARNA 2006

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

LILI, SUNT CONVINSA CA SUNT SI MAI SCUMPE!!


insa ce nu pot eu intelege...mintea mea nu gaseste explicatiunea!!!??? chiar daca as avea bani de mi i-as lipi in dunga pe mine, sa ma imbrac in ei...si nu as da atatia bani pe o casa...in bucuresti....

as prefera sa-mi iau, de ex, la marginea bucurestiului...sa-mi fac un neverland adevarat numai cu granit, cuartz si vitralii ....pe 2 ha...si tot nu cred ca m-ar ajunge atatia bani!!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Fetele...ia uitati-va aici :
http://www.dropshots.com/biancas3#date/2009-08-31/14:13:59

Eu nu am mai avzut rosii dianstea in viata mea(rosiile cheryy sunt mult mai mari ca astea). Sandra spune ca a mai vazut la piata, eu nu. Are vecina de gradina a lui soacra-mea.
Am cules cateva....dar nu stiu cum sa le conserv...ca daca le pun la congelator cand le scot e inmoaie.
Ce ziceti? Silvia?.. Ma gandeam sa le pun in borcan asa ca si compotul...dar ce sa pun in apa aia? Plizzz..idei .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bumbi, mie mi-ar placea o casa..casa visurilor mele in oras nu la margine sau printr-un sat de langa oras. In oras, sa fie toate aproape, copiii sa mearga pe jos la scoala sau la activitati extrascolare nu sa depinda de mine sau taicas-io sa ii duc cu masina si sa ii aduc. Si comoditatea costa.
In oras nu prea este loc mult la case, ca asa au fost concepute.
Dar nu as da o casa frumoasa in oras cu sa zicem 5 ari total intr-o zona liistita pt una la marginea orasului (margine adica afara) sau intr-un sat de langa oras cu 15 ari de teren. No way!!

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:


Silvia la multi ani si tie si sotului tau! Multa sanatate ,fericire si tot ce va doriti!
Bumbita poate ne aduci si noua o poza cu Bianca.Sa stii ca eu ma gandesc des la Bianca si la Ayan.Nu am mai vazut poze cu ei de mult tare.Cu Bianca mai punea Cata insa Alina deloc.Si cu Mirela mi se pare bizar ca nu a mai scris Mirela.Mi s-a parut ciudat si ultimul ei mesaj.Sper ca sunt ok.
Nu am trecut incal a 6 ore ca ...stau in stand by pt ca luna asta imi da ore suplimentare si nu as beneficia de ele dc iau reducerea cealalta.In rest, trece ... asa e ...ca tot de la dc mi se trage si de la oamenii pe care i-am cunoscut aici.Eu ma supar rar si dc ma supar in general imi trece repede.Culmea e ca pe doua persoane m-am suparat rau si nu am de gand veci sa le mai adresez vreun cuvant si...bineinteles ca sunt de aici.In rest niciodata nu am tinut suparare cu nimeni.Asta e viata.
Liliana cum naiba un apartament sa coste atat.Pai cate case faci de banii aia? Astia sunt nebuni.Tu il duci pe Nicolas la gradi acum?Cica profesorii vor sa intre in cele 10 zile fara plata de la 15 septembrie super tare.
Bianca si ce vroiai sa mint sa zic ca am citit doua romane? Mai bine asa.Pai de asta te-am intrebat de bluza ca eu nu i-am dat maneca lunga lui Mario din primavara.Nici nu am scoase vreuna.Noua la gradi ne-a zis sac si ma gandeam ca doar nu o emrge cu saculet de ala dep e vremea mea.
Imie o foame nu am mancat nimic.De doua luni visez o salata de rosii dar cu rosii de gradina cum erau cand eram noi mici , vai ca imi vine sa plang de pofta.Ce dusa mai sunt si eu.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

irina, cand spui de ultima postare a mirelei, te refri la cea in care zicea ca se intorc in tara ea cu copii cu avionul si iulian cu masina, nu? si mie mi s-a parut ciudat.....sper ca acum sunt ok, sper ca , in tara, sa se fi schimbat situatia....


eu in general, nu ma supar...in felul asta, ma conserv!!!!sau daca ma enervez putin , ma enervez eu cu mine, dar imi trece ffff repede....singurele lucruri care chiar ma afecteaza sunt tot ce tine de ai mei parinti, copii si dani al meu!!!! in rest, totul e trecator.....

poze cu bia?! bineinteles ca mi-as dori sa o pot si vedea, dar la cat e de mare gradinitza...corp nou, corp vechi...sa vedem. oricum, pana una alta, eu trebuie sa vb cu directoarea in ce grupa trebuie sa mearga sebi....el e trecut la grupa mica, insa mie nu prea-mi vine sa il las tot la gr. mica...sa vedem acum si ce medie de varsta sunt in grupa lui....ce putin mai e si incepem !!!!







www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Da Bumbi tot acolo ma gandeam sie u si stiu ca am recitit fraza e mai multe ori.Sper doar sa fii inteles prost.Eu sa stii ca sunt o fire extrem de vesela si nu tin suparare veci.Insa aici a fost cu totul altceva.Ma depaseste atata rautate.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am mancat si noi si l-am culcat pe Dani.
Bumbi tu esti pasnica de felul tau. Ca si Silvia. Si Giova e pacifista de felul ei cu toate ca ea mai spune ce are de spus. Dar cred casi cand va enervati ...cred ca spuneti tot...ce ati acumulat.
Eu ma enervez repede...spun ce am de spus si imi trece...adica ma calmez .
Irina, ma gandesc cine sunt pers alea doua .
In ultimul mesaj al Mirelei, eu am inteles si dedus ca ea merge cu copii cu avionul sa nu stea atatea ore in masina sa se chinuie cu copiii. Si Iulian merge cu masina sa aiba cu ce circula pe aici. Ca fara masina...esti legat de casa si poate ei vor sa viziteze..mearga la neamuri. Eu asa am dedus..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

mi am facut o baie si m am aranjat un pic cu gel ca maine la munca gata vacanta ..astept sa se trezeasca piciul sa ma duc sa cumpar cev a cadouri asa simbolice la rude dar si cev a comod de incaltat pt Bianca ca m a zapacit ca i raman toate mici

fetelor nu stiu daca stiti dar pe DDTV de la ora 14(cred) sunt super desene animate in fiecare zi...dysnei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

cosmi , pe ce post de televiziune se difuzeaza canalul asta - ddtv???

noi privim numai pe minimax - suntem fan fifi, mica printesa, iakari, yunami, thomas, claro, roary, desenele cu trenuletele alea...nu stiu cum se numesc....si pe jetix - power rangers!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput