Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

O buna dimineata ..ploioasa ...si de la mine!

mie imi place vremea asta, ma concentrez mai mult pe munca, pe planurile mele. gata, a venit toamana! s-au dus vacantele! trebuie sa ne punem iar pe munca! vedeti ce optimista sunt?!

LA MULTI ANI, SILVI!!! SA IA PARTE DE MULTE BUCURII IN VIATA DE LA BAIETII TAI, SA FII FERICITA SI SANATOASA!!!


LA MULTI ANI SI TUTUROR IOANELOR SI IONILOR!!!! WAAAAW, CAT DE MULTE MULTI AVEM!!!!


maraki sa stii ca si pe la noi sunt mamici care pleaca hai-hui si-si lasa copii " supravegheati" la locurile de joaca de fetele ce lucreaza acolo sau care, prin parcuri, lasa copii la topogane si ele se duc sa alerge - spun asta din cate am vazut eu!!!

de ce e asa suparat angelos si va loveste? in conditiile astea, mai bine nu il mai iei in brate, il lasi pana ii trece supararea, nu? si lu' sebi ii mai vin crize de-astea, dar ii zic ca trece in camera lui - daca e in camera sau ca mergem acasa daca nu inceteaza - daca suntem in alta parte. si se potoleste imediat!

silvi sa ne zici ce ai gatit special pentru familie de ziua ta....cu pampersul, eu iti propun sa te risti si sa nu il mai pui, ii pui sub cearsaf folie din plastic...si gata, s-a terminat!!! noi asa facem si olita e mereu prin casa, prin jurul lui, la dispozitie...acum, mai nou, incercam sa renuntam la olita si sa facem numai pe colacel la wc!!!

giova ce frumos vorbesti tu despre baietii tai. sunt sigura ca se vor juca frumos impreuna, mai ales ca stau de mici impreuna. la noi, le-a luat ceva timp sa "invete" sa se joace impreuna...si asta pentru ca au tot stat separati.

sa stapanesti sanatoasa hainele luate!!! office, zici? si mie imi plac mult tinutele astea si am profitat la maxim de reducerile la camasi de la kotone!!! spre ce ai vrea sa te orientezi din ianuarie incolo...??? ai avut timp sa te gandesti?

bianca supe v-ati distrat sambata!!! si cum de ai avut , doamna, atata energie de ai stat 5 ore in bucatarie?! apoi sa mergi la Promenada????

noi samabata am fost la expozitia de artizanat, apoi ne-am plimbat cu prietenii nostri prin cartierul francez si ne-am minuant ce case/vile, blocuri sunt pe acolo ( si ce preturi - ex. 500 000 euro in sus un apartament, 1119 000 euro -penthouse )...e de vis acolo...cred ca ar putea concura cu brio cu vilele de pe la monaco si orice locru de vis din europa!!!

apoi am venit acasa, am mancat, ne-am odihnit si seara am copt vreo 30 vinete pe gratarul din spatele blocului pe care le-am pus la congelator.

duminica dani s-a dus cu sebi in parc, eu am sters geamurile, glafurile exterioare, interioare, curatenie la haine - le-am mai triat pe cele care nu-mi mai vin de cand am slabit - le voi da cumnatei - am gatit - ciorbita de vita cu chimen si ardei iute - gulas ca in ardeal - si tocanita de rosii, ciuperci, ardei gras-am mancat si ne-am culcat. aseara am fost la mall, unde ne-am mai cumparata una-alta. tare cuminte a fost sebi aseara prin mall ( el care nu are rabdare deloc prin magazine ) - daca e odihnit si linistit !!!

bianca noi cereale luam cinnis minnnis ( nu stiu daca asa se scrie ) si taare mult ii plac lui sebi cu lapte!!! la final, laptele il ba cu paiul!!!

de dimineata, a vrut sa-l dau si pe el cu ruj. nu l-am dat, a plans si, cand sa plec, m-a pupat pe buze si s-a rujat tot....si-a atins scopul! tare fericit mai ranjea in oglinda!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Hehe...Bumbi ce smecher e Sebi cu rujul ..imi aduc aminte ca si Dani a facut odata la fel . I-am explicat ca rujul e pt fete si a inteles la prima vedere dar m-a pupat apoi sa isi atinga telul. Doar ca...a luat doar luciu ca eu ma fac cu max factor care se usuca si apoi cu luciu .
Am avut energie pt plimbare...de unde nu stiu dar mi-a placut...eram plina de de toate si vroiam miscare.
Cum faci ciorbita de vita cu chimen si ardei iute? Ca nu am auzit. Si gulasul cum il faci? Mai zi-ne si tu retete sa mai invatam, schimbam ceva.
Frumoasa plimbare ai facut in cartierul ala...cred ca ti-ai facut sange rau . Daca nu ar fi banii astia sa ne diferentieze...toti am fi egali...mai mult sau mai putin
Merg pana la gradina la soacra-mea sa vad ce mai are de ...adunat... ca nu am fost de azi primavara.
Revin mai incolo.

Dani m-a auzit ieri ca vb cu Nelu despre Sebes si acum ma inreaba ca mergem la Sebes? . I-am spus nu ca la gradina...si a zis Of nu....vreau la Sebes

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

bianca referitor la diferentierile materiale- versus vilelel din cartierul francez....vorbeam cu prietnii nostri, la final...ca mai bine sa stai intr-un apartament normal si fara CREDITE , sa fii sanatos, sa te bucuri de vacante, sa te-mbraci, decat sa stai intr-o ditamai casoaie si plin de datorii ( sanatos, se presupune)...pentru ca iti dai seama, ca locuitul intr-o asemenea casa...implica o gramada de cheltuieli - sigur rate...MARI , utilitati MARI, intretinere curatenie ...cheltuieli MARI ETC....

gulasul = ciorba cu chimen si ardei. eu o fac in felul urmator:

pun uleiul intr-o cratita ( cred ca intr-un ceaun de lut ar iesi si mai si ) cu ceapa taiata marunt pe care o prajesc bine pana se face aurie. pun apoi boia de ardei, cubuletele de carne de vita si rosii ( sau pasta ). sarez putin si prajesc totul cateva minute pana se patrunde si carnea, dupa care torn apa.mai adaug putin piper, vegeta, chimen, ardei gras si cartofi cubulete.

in timp ce fierbe ciorba cu legumele si carnea, separat, fac o coca din ou, faina si putina sare, o framant eu binisor, o las sa se umfle putin, dupa care rup din ea bucati mici si le pun la fiert in apa clocotita. Dupa ce au fiert galustele (gogoloaiele) astea, le scot si le pun la la fiert si in ciorbita mea.

nu stiu daca ai inteles bine-bine...sau daca iti va placea, insa mie si lu' dani ne place. lui sebi, nu...el e fan numai ciorba de pui, legume, galusti.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua de la mare unde ploua si eu ma bucur ca ploua.
Azi nu ma simt prea ok.Nu ma refer la sarcina ci din alte cauze.
Nu prea am citit ce ati scris decat pe sarite.Am vazut ca a scris Bianca nu stiu cate pagini si am sarit...sorry, dar nu mai aveam rabdare.Prietenii stiu de ce.
Pana una alta poate sa imi zica si mei cineva dc la gradi e musai sa aiba sac sau poate avea si rucsac?
Si dc are cineva analizele la exudat poate sa imi zica cum se scire exact?



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici

Bumbiiasa gandesc si eu...
Bianca lucruri frumoase sper sa gasesc...Biancai neaparat vreau un trening si adidasi ca in rest cam are de toate,iar pt Stefan ceva jucarii iar pt mine neaparat un parfum de la calvin klein care se numeste ..euphoria il adorrrr si o geanta

stefan a mancat de azi dimineata pana acum 4 morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Dmeliiimi pare rau ca nu esti ok.....eu i am facut lui stefan saculet ca as i las lucrurie de schimb acolo iar cu rucsacul il duc dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Bumbi, noua ni se par mari cheltuielile, cine sta acolo nu are grija asta!
Irina nu stiu cum este acum la gradi in Ro, pe vremuri trebuia sa aiba sac si sa fie brodat numele copilului pe el.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

irina sa-ti treaca starea asta nashpa...bine ca nu e de la sarcina, in rest, nu conteaza...trece!!! cum e la program de 6 ore???

noi la cele 3 gradi pe care le-a avut sebi am avut rucsac=ghiozdan si acolo avea dulapiorul lui, unde mai lasam chilotei, ciorapei, bluzita de schimb, panatalonasi de schimb...pe care le luam la cateva zile sau la sfarsit de saptamana, depinde.


pentru gradi, noua ne-a cerut dr de familie examenul copro si asta ca sa poata completa fisa aia medicala ce ne-au dat-o de la gradi.

fetele, nu stiu daca v-am spus sau poate am uitat sa va zic, cu cine credeti ca va fi sebi coleg de gradi ( nu si de grupa )???? cu blondina de bianca de catalina!!!

cosmi mie imi place de la guerlain - printemps. mi s-a pus pata pe el si as vrea sa-l iau. trebuie sa gasesc si ocazaia acum!!!


marakina, asa e...insa nu-mi venea sa cred ca exista oameni care ar da ATATIA BANI pe o casa....si sunt sigura ca mai au si alte proprietati...frate, 1 200 000 euro pe un penhouse?!?! suntem in romania, nu la monaco!!!!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am venit si eu de la gradina..mama ce frumos e sa culegi atatea. Dar cat au muncit socrii pt asta... au mers la doua zile dimineata ca sa le stropeasca toate cand a fost uscat si nu a plouat. E munca sa ai gradina dar e frumos cand culegi roadele.
Mi-am adus o galeata de rosii...atetea mai sunt ca jale..dinalea mari uriase. Si am adus si 2 dovlecei, castraveti, fasole verde.
Bumbi..nu am folosit chimen in mancare..doar la ciorba ce mi-ao facea maica-mea cand am nascut sa "am lapte". Mai facea ea asa ocazional ciorba dinaia..dar in aia nu se pune decat ceapa calita putin, chimen si rantas stins cu apa.
Maraki, Bumbi si eu zic ca aia nu au grija cheltuielilor. Iti dai seama ca au bani deaia s-au permis sa se mute acolo. Ca altfel...nu cred ca sunt atat de fuduli incat sa se bage in rate pana-n gat.
Irina..draguta ca deobicei. Era destul sa spui ca nu ai citit...nu ca "Am vazut ca a scris Bianca nu stiu cate pagini si am sarit...sorry, dar nu mai aveam rabdare. Prietenii stiu de ce".
Nu am inteles la faza cine e prieten cu cine .
Chiar nu am scris nu stii cate pagini dar ma rog. Foarte bine ca nu imi citesti postarile macar nu ai ce comenta .
Pt gradinita cine stie..pe vremuri trebuia sac la fiecare copil din motiv ca nu existau dulapuri si il agatai acolo pe cuier. Acum , cel putin la noi, iti da dulap pt copil (2 copii la un dulap sau daca esti norocoasa singura la dulap) si nu mai ai nevoie de sac, nu isi mai are rostul. Eu stiu ca se numeste exudat faringian daca e vorba de gat, iar daca de nas exudat nazal.
Cosmi si mie imi trebuie trening pt Sandra. Si am vazut cu 3 preturi...asa fugitiv, acum trebuie sa vad si cum arata. 40,60,100 lei. Toate in piata de haine. Cel cu 100 e super, e imitatie trening original dar nu e bumbac, ca si cele originale . Nu prea se mai gaseste bumbac nicaieri.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Apropo de vreme...Irina, ieri la noi a plouat de dimineata si a fost rece dupa-masa....toata ziua a fost innorat si statea sa ploaie. i eu mi-am luat bluza cu maneca lunga..mai subtire ce e drept.
Acum insa sunt 22 grade, e cald si soare.
Nu vreau sa vina toamna.
Bumbi, deci o sa te intalnesti mai des cu Catalia. Fain.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput