Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

SCUZE, VROIAM SA ZIC PE CE CABLU TV...RDS, BOOM, DOLCE...???

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Bumbi...DDTV e canalul lui Diaconescu. Se da de la orice firma dar contra cost. Mama mea se uita la OTV si imi spunea ca baga o gramada de filme romanesti si desene . Si ca Dan Diaconescu spuna ca oamenii sa mearga la firmele de cablu sa ceara sa le fie introdus in grila de programe DDTV ca el nu cere bani suplimentar pt asta.
Dar astia...il dau dar la alt pachet mai scump.
Si RDS il are dar contra cost...cu inca cateva programe in plus.
Nici eu nu il am.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Fetelor multumesc mult pentru urarile pentru ziua mea si a lui Jean-Paul sunteti niste dragute . Nu am apucatsa mai intru ca am fost iesiti si cand eram acasa am mai gatit si adunat din casa inca nu am terminat ca al meu sot a mai luat de la Ikea un dulap in baie, unul in dormitor o sa fie 3 acum si ceva biblioteca si uite asa tot cu astea am fost. Sa o iau pe rand. Am primit de ziua mea bani de la ai mei si de la socrii, ceva parfum de la cumnata mea, eu mi-am facut cadou in avans cat au fost reducerile ceva ceasuri de pe net ca am pasiunea asta sa imi cumpar ceasuri ca nu sunt pe marimi , sotul mi-a dat si bani si mi-a luat un cos cu flori si o geanta de shopping draguta din aia impletita si mare luata strategic asa. Am fost iesit in mici excursii si pe aici si prin Belgia, ieri am fost la ceva zoo de la noi habar nu aveam de ea si sunt de 2,5 ani aici e cu fauna locala dar Alain a fost f happy ca a vazut caprioare si mistreti si capre e o padure de 38 de ha amenajata si e fain ca animalele sunt in libertate nu custi sau ceva de genul asta.
La capitolul meniuri ce am mai facut nou a fost un tort amandina, f aspectuos dar nu f gustos sincer vb adica nu imi plac mie torturile alea cu crema cu unt nu stiu de ce l-oi fi facut am mai facut niste pateuri cu carne, cu aluat din ala de foietaj facute in forma e semicerc si umplute o parte cu carne si o parte cu carne si ciuperci, crestate frumos si date cu ou, o minunatie. Se pot face si cu mozzarella si ciuperci sau alte legume sau cu sunca de pui si sunt potrivite i la copilasi. Am mai facut ceva chec cu legume f bun si cam atat ca noutati in rest meniuri obisnuite.O sa pe pun si pe site dar acum am o pb ca nu mai ma lasa sa machez pozele cu picnik itrebuie sa gasesc alt program de aceea am somat cu site-ul.
Bianca sunt mortale pozele puse cea cu ciupercutele la gratar imi place cel mai mult stiu rosiile de care zici tu si eu am luat acum din Belgia si am mai gasit un fel mici si lunguiete alea sunt si mai bune. Nu se pot conserva proaspete, sunt rosii conservate in bulion, congelate sau mai sunt rosiile italienesti uscate si conservate in ulei , din pacate nici o varianta nu pastreaza gustul lor original. Aici se gasesc mereu si sunt bune si iarna din astea mici zic.
Mirelus pe unde esi? Si eu ma intrebam de ea.
Giova super patania ta cu flacaul cel mic Alain a tras asa un jet intre ohii dr cand a venit acasa la consult am ramas interzisa, saraca dr zicea ca e sigura ca nua re fimoza acum la ce jet are . Ce buna afost locatia cu piscina pe vara
Bumbi exact cum zici tu cu casele si ratele zic si eu, in Ro sunt multi care fac cheltuieli mai mari decat le e punga si trag pt o masina sau o vila de ajung la infarct nu zic ca nu sunt oamnei care au bani de asa ceva ci ca sunt multi care nu au si exagereaza. Noi suntem in extrema cealalta si ne-a enervat si asta ca din cauza contractelor pe perioada limitata nu am putt lua in rate nimic nici macar tv sau ceva deci tot ce ma luat trebuia platit integral si cash si ne enerva cand aveam de decartat cate 1000 de euro ca te destabiliza si adio economii sau ceva dar macar apoi erai linistit ca nu mai ai rate. Cred ca 33 % cat ii calculeaza bancile ca ai voie rate ar fi si variata ideala.
Daca apuc revin si cu ceva poze ca imi cam doarme trupa .

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

silvi sa stapanesti sanatoasa tot ce ai primit de ziua ta....cat despre ceasuri, pune si tu o poza-doua ca mare fana sunt si eu...

mor de tine cand te citesc cum scrii tu " am luat ceva....am facut ceva....am vazut ceva..." si faci ditamai de bunataturi culinare, ai primit o serie de cadouri frumoase de la cei dragi....offf, ce frumos e sa fii modest!!!

...si voi sunteti cu ikea...? bine, voi chiar aveti si multe produse fata de cele care sunt la noi si sotul tau a montat singur dulapurile? lui dani, camd l-a montat pe celd in dr mic, si a scos sacul cu suruburi, i-a venit rau...eu l-am ajutat cu sugestiile...dar a zis ca a doua oara nu se mai incurca cu ceva de proportii de la ikea...

haideti sa va zic ceva de editza al meu:

in acest wknd nasii lui de la bv au venit in cv si au nasit o fetitza. a tinut neaparat sa-l vada si pe edi, fara sa-i puna pe socrii pe drumuri...m-am gandit eu ca ar fi frumos din partea noastra sa se duca ai mei cu socri cu edi la biserica, la slujba de botez a finutei nasilor.

am rugat-o pe mami sa treaca pe la fox sa-i ia ceva micutei si doua buchete de flori - unul pt nasa si unul pentru fina ei - iar pe socrela am rugat-o sa-l imbrace pe edi frumos - nu cum il imbraca ea pe afara ( nu ma intrebati cum, ca mi se ridica parul in cap ).


cand i-a dat tricoul pe el, ce credeti ca o intreaba edi pe soacra-mea - fff clar si ff serios - " e spalat bine-bine?"



www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biancas

Bumbi...DDTV e canalul lui Diaconescu. Se da de la orice firma dar contra cost. Mama mea se uita la OTV si imi spunea ca baga o gramada de filme romanesti si desene . Si ca Dan Diaconescu spuna ca oamenii sa mearga la firmele de cablu sa ceara sa le fie introdus in grila de programe DDTV ca el nu cere bani suplimentar pt asta.
Dar astia...il dau dar la alt pachet mai scump.
Si RDS il are dar contra cost...cu inca cateva programe in plus.
Nici eu nu il am.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"



eu am boom tv si nici eu nu il am...

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Silvia, asteptam poze cu cadourile sa ne caltim ochii macar si cu bucataria pe site. Incearca acdsee..eu asta il folosesc la poze. Stiu ca spuneai ca nu sunt la fel..dar incearca..poate ai mai multa rabdare si gasesti mai multe chestii.
Bumbi, ce dulce Edi cu replica lui . Silvia a spus ca ea nu va mai spune ce si-a cumparat, ce marci si altele pt ca in trecut au fost remarci si sugestii pe aici din cauza ca unele aveau prea multe si unele prea putine. Dar acum am ramas putine si nu mai are nimeni nici o treaba cu ce/de unde /ce am luat/ cat a costat .
Silvia, ma gandesc sa le pun ca pe muraturi(cu otet, sare, putin zahar, conservant )...macar aspect sa aiba la ornat daca gust nu vor avea. Mersi de sugestie .

Mai stam putin si mergem la plimbare...eu tot citesc din codul fiscal si parca nu se mai termina.
Maine merg la curs...de abia astept..doamne ce imi plac resursele umane .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu umblu de dimineata...nu ma intrebati pt. ce...ca mor de draci. sper ca pana miercuri cel tarziu sa terminam cu invitatiile ca azi maine e boteul si nu le-am impartit.

Bianca am inteles cu cerealele. nu cunosc firma Gabor...habar n-am cum sunt produsele.
superbe rosiile...cred ca sunt si gustoase.
DDTV nu-l avem nici noi, avem Dolce.
bafta la cursuri, sunt multe joburi pt. resurse umane, fa cursul, poate ai noroc de un job bine platit si bun.
Irina nu te mai enerva fata ca-i faci rau la printesa.
zicea Mirela ca era sa divorteze, dar au trecut peste...si la fel ca si Bianca asa am inteles...e lung drumul pt. copii cu masina, si de aceea iau avionul.
Bumbi nu stiu ce voi face, nu stiu daca voi ramane cu Clau la firma sau ma indrept catre ceva propriu si personal...fara investitie multa ca bani nu-s. Gradinita visurilor mele...ramane doar un vis.
Ce tare a fost Edi cu tricoul si sebi cu rujul.
aveti nasi diferiti la copii?
si noi, de cei ai lui Marco m-am cam plans aici, astialalati sunt cei care ne-au cununat, sunt niste oameni super, ei il vor boteza pe Edi.
scumpe mai apartamentele, normal ca a scazut pretul la tot, caci piata imobiliara era foarte scumpa la noi.
Lili bafta lui robert, de vinde un ap. dintr-ala are un super comision.
Silvia ma bucur ca v-ati simtit bine, ati cumparat o groaza de chestii si v-ati plimbarit.

de maine zmeuricile se muta la scutece, gata cu Odiseea. Imi va fi mult mai usor de urmarit subiectele asa.

bebeloiul doarme si trebuia sa pape acum o ora. ma tine in casa, ca as fii taiat-o iar hai-hui prin oras.

astia au anuntat vreme naspa, si e o caldura de mor, si m-am imbracat de toamna. noroc ca aveam la soacra o rochie si m-am schimbat, caci nu aveam chef sa mai urc 4 etaje pana la cumnata in apartament.

pe mai tarziu.



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

gata, ma pregatesc si eu sa plec acasa la sebita al meu.

aici a fost vreme rece cam toata ziua...am inteles ca 16 grade. in seara asta, zicem pass la parc. vom merge in real sa mai luam cate ceva de mamcare.

silvi, daca mai intri, sugereaza-mi si mie o reteta buna si usoara si mai altfel cu fasole verde congelata...in afara de salata cu maioneza, cu usturoi sau mancare de fasole cu rosii...nu stiu, altceva....

in rest, va si o seara minuntata sa aveti alaturi de cei dragi!!!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Mirela, BUna fetele.
CU intarziere spun si eu LA MULTI ANI MIHA!
Si LA MULTI ANI Silvi! Sa fii sanatoasa si norocoasa! Sa te bucuri de cei dragi si de cadouri! Si sa-ti traiasca si sotul, am inteles ca e si ziua lui curand. Aceeasi zodie? Tort Amandina? Aduce cu praji amandine? Daca da, eu am avut un succes nebun cu ele inainte sa nasc. Si tb sa recidivez.
De asemenea LA multi ani celor ce s-au serbat cu numele ( Alexandru/Alexandra). La capitolul asta, nu ma acuzati de discriminare sau uituceala (dar ma gandesc in principal la Alexandre de mami Andiaroro). Tb sa ma mai uit pe tabel, da?
Vad ca vb de Mirela, Mirela daca mai ai timp sa citesti. Si eu am inteles fix ca Bianca. Si ash face la fel ca Mirela daca nu mi-ar fi frica de avion. In cazul meu, cred ca ar merge Radu cu avionul si eu cu mashina.
Bumbi si Bianca, v-am vazut in poze! Super! Felicitari Bumbi, ai slabit grozav. Acum ca nu mai sunt gravi, sunt dispusa la o iesire in parc! O luam si pe Lili, pana nu se gravizeste prea tare si pe Ursulina, ca si ea mai iese prin Tineretului? Mortal Edi! Si ce vb el! Al meu e muuut ca o lebada.
ca mai am vreo 2 pagini din urma.



http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna seara si de la mine.
Noi am ost pe afara, am dat o tura prin magazinele de cartier si apoi am fost in parc. Sandra era acolo, juca badminton. M-a apucat si pe mine cheful si am jucat cu Sandra si cu prietenele ei pe rand...isi faceau programare sa joace cu mine . Vai de cand nu am mai jucat dar tare bine e. Una dintre fete ma intreba daca am facut vreun curs...aha...curs in curte la mine cu fetele toata ziua. Ce vreumuri...
I-am cumparat Sandrei niste iegari treisferturi negrii ca nu avea doar albi sau negrii lungi.
Giova, pai imobiliare e o investitie mica pt o firma ..umblatura multa si un calc..un sediu..deci nu e investitie mare. Si la mine sa imi deschid un restautant ramane vis cu ramane la tine sa deschzi o gradinita. Eu vreau sa deschid altceva, dar mai astept sa vad ce va fi cu criza asta. Poate se redreseaza pana la primavara cand ar merita sa incerc. Daca nu...primavara viitoare daca nu uit . Gabor nici eu nu stiu ce firma e, am vazut azi la Quelle ca scria ceva saboti de la Gabor (cum tot apar reclame pe site..am vazut din greseala). Deci nu sunt chiar asa inapoiata daca nici tu nu stii .
Bumbi, spor la cumparaturi. Zi-ne ce ai gasit bun pe acolo. Cred ca e la fel marfa nu? Ai avzut gentile alea faine? De Sf Maria mi-a luat Nelu una..de la 140 lei au redus-o la 70 lei . Pe mine m-a apucat pasiunea pt genti si tare ma abtin .

Si la noi e cald, seara se lasa putin rece dar in rest e super ok. Si asa vad prognoza pe urmatoarele zile..deci e de bine.
Cumnatu-meu ne spunea sa mergem duminica la gratar..sa speram ca va fi vreme buna.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput