Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova cand plecati acasa? Pana cand stati? Stai in weekend? Nelu lucreaza vineri...sambata, duminica, luni e liber si am puta merge.
Silvia inca chefuiti? La multi ani sotului tau .
Maraki tu? Somezi sau chefuiesti?
Restul?>

Noi am fost prin promenada mall si la Auchan. Ne-a chemat fina la ea din nou sa mancam de cina dar m-am scuzat elegant ca nu mai aveam chef de stat in casa...vroiam plimbare in Promenada.
Azi am stat vreo 5 ore si am gatit ..cred ca e record ..mai ales ca nu a fost nici un eveniment.
Azi m-a facut Dani sa ii cumpar cereale Nestle din Auchan...si i-am cumparat ca ma ruga demult. I-am cumparat dinalea cu cacao pt grupa de varsta 1-3 ani. Am venit acasa, i e-am facut (era tare nerabdator) si cand au fost gata....motiva ca sunt calde, ca il ard, sa le pun in geam...bla bla..si cand colo...nu ii placeau. Nu a vrut sa mai manance, le-a mancat sora-sa care deabia astepta



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cuscra Ali..mersi de comentariile din drop ...cu asortatul si ieri ne-am asortat la festival doar ca nu am facut poze impreuna..decat separat . Uite-te

Merg sa il culc pe Dani, apoi sunt prin zona...daca nu ma apuca somnul

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara,

Silvie, la multi ani sotului tau
Bianca somez ca nu prea am stat la comp astazi. Am vazut pozele tale Ce portii mici erau cele cu fasole mai mult mi.as deschide pofta Noi am stat acasa astazi, este cam frigulet si nu aveam unde sa iesim ca este totul inchis duminica. De cand sant socrosenii in Grecia, absolut deloc nu a cerut Angelo sa mearga la ei Nici nu-l mai dau cand se intorc, o faceam pt copil dar daca nu a cerut nici macar o data sa mearga acolo, inseamna ca nu vrea.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Silvia, la multi ani sotului tau drag! Sa fie sanatos si fericit alaturi de voi si sa traiti numai momente magice impreuna!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3 NOUTATI



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Iar ma uit la I.real cu Johannes, e tare de tot baiatul asta, la fel ca David Blaine

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca noi stam pana in 6sept.Am pleca in 5, dar atunci vin finii din Spania si sper sa ne vedem putin cu ei in 6, sa vedem detaliile pt. botez. Ne reintoarcem in Alba in 11 sept si stau cu copiii pana in 21sept.
Marco numai cereale nestle mananca si de la Brumi dintr-alea stelute/floricele cu scortisoara. cum de nu i-au placut lui dani?

si eu am fost cu Clau in mall, copiii cu bunicile, au vrut sa mearga iar in parcul mare, dar a venit ploaia.
Am mai luat ceva haine de la reduceri....eu nu mi-am mai luat de mult, asa ca profit acum, mai ales ca am ajuns la greutatea de dinainte de a ramane insarcinata, am scapat de celulita d epe picioare...nu stiu cum s-a dus, burta asta a mai ramas, dar voi incepe cu abdomenele, alta sansa nu am.
Mi-am luat o groaza de haine bussines, la reducerile astea...parca m-am saturat de hainele sport....of...daca as avea cu cine sa-l las pe bb as incepe munca, dar pana in ian. mai stau acasa...pe urma vedem.

Inca suntem la mama, Edi iar plange, Clau e la meci cu baietii. pana se mai calmeaza stam aici...
In seara asta a reusit performanta sa faca pipi la mine in cap. mama era cu el la chiuveta sa-l spele la fundic, eu m-am aplecat sa-i dau samponul din dulapul de sub chiuveta si m-am trezit cu jetul in cap.
5 min. am ras amandoua ca proastele...pipi imi curgea pe frunte....ca la prosti, ce mai. A trebuit sa ma bag rapid la dush si sa-mi schimb bluza.

vad ca s-a potolit bebele meu, de 10 min. nu mai plange. plec si eu cu copiii, ne conduce tata, sa nu ne fie urat.
, pe maine.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova...nu am specificat..credeam ca se intelege..cereale Nesttle dinalea de bebei.....dinalea care se fac pireu ( mosca-fosco) . Dinalea de care mancau cand erau bb . Atea sunt 8 cereale cu cacao grupa de varsta 1-3 ani.
Deci nu ati putea sa ne vedem in 5 daca am merge. Uf pacat...puteam si noi acum. Cealalta saptamana de care spui tu lucreaza Nelu sambata . Si incepe scoala ..mama ei de scoala...lunea trebuie sa fim acasa de oriunde am fi.
Ce bine ca ai dat kg puse jos..si eu le-am dat rapid pana la botez si dupa aia..am tot urcat si nu m-am mai oprit . Acum am exact cat aveam cu Dani la 9 luni. Tutui . Chiar azi ma gandeam ca mi-am pus pantalonii in debara frumos (aia de 75 kg) pt cand voi slabi...in caz ca voi slabi ...dar azi ma gandeam ca pot sa ii arunc ca toti sunt trapez asa era moda atunci . Amo fusta mortala de blugi..cu ceva lanturi la buzunare...ce folos..sta acolo..nimic nu ma impulsioneaza. Macar pe tine sa o faca
Maraki, pai nu cere ca nu ii iubeste. Merge si sta asa ca il duceti. Dar daca nu i-ar placea eu cred ca totusi nu ar merge, ar spune ca nu vrea. Asa ma gandesc eu. Trebuie sa facem figura cu windowsul ca am uitat. Discutam

Nu v-am spus...de marti incep un curs de resurse umane ...imi doresc demult asta si acum am ocazia ca se face un curs de 2 luni si iti da o diploma acreditata de ministerul Muncii de Inspector Rsurse Umane. Cine stie...poate vreodata imi prinde bine. 350 lei e cursul..nu e mult zic eu.



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Azi am gasit un magazin in Promenada ..DM se numeste..au o gramada de cosmetice, medicamente naturiste si foooarte multe produse Balea...cred ca ati auzit de ele, sunt nemtesti. Eu foloseam sapun lichid de la ei si imi placea foarte mult. Acum mi-am cumparat si sapun lichid cu 5 lei, roll-on cu 5 lei, spray Sandrei cu 6 lei (deja are nevoie ), balsam de rufe cu 6 lei , crema de corp 400 ml cu 8 lei..miroase super..era una de cocos la 500 ml cu 10 lei. Nelu si-a luat si eu ceva spray... Mai ce sa zic...incercam dar la prima vedere miros bine, m-am si dat cu crema de corp si imi place .

Merg la nani ca `haberez singura sa citeasca fantomele .
Noapte buna

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Eu si Colombo

Azi am mirosit Nina de la Nina Ricci si Pi de la Givenchi Primul e mortal ..si al doilea. Am mai vazut o geanta la reduceri...alb cu negru la 250 lei ..cand am avzut pretul nu mi-a mai placut. (M-a si intrebat Nelu pe care le vreau de ziua mea...daca vreau vreun parfum sau geanta ). I-am spus ca geana in nici un caz, si ca vreau caine . Dar cand m-a intrebat daca ma trezesc sa duc cainele la pp dimineata...parca mi-a pierit cheful de caine. Mai bine pisica . Cu toate ca am vazut in Real un Beagle frumusel de numa .
Vreau pantofi de ziua mea.. si saboti in care bag piciorul si plec..inchisi in fata, ortopedici daca se poate. Nu prea se gasesc decat dinaia de spital de la School.
Azi am incercat niste pantofi...de la firma Gabor..frumusei imi explica vanzatoarea ca sunt renumiti pt talpa lor moale.... Cine/ce e Gabor? . Oi fi eu inapoiata ca nu stiu

Noapte buna.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata de la mine la .
Ce faceti doamnelor? V-ati trezit? Munciti?
Noi pe aici...copiii manca mere si eu beau


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput