Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am intrat sa-i urez Silviei un calduros LMA! Multa sanatate si fericirire alaturi de cei dragi!
Multumim de tratatie, distractie pl;acuta sa aveti!

tuturor celor c epoarta numele de Ioan si Ioana.
Va multumesc pt. urari si eu.

Maraki, Marco era foarte cuminte, nu facea asa ceva. eu nu concep sa se uite lumea la mine in parc sau sa-mi zica ca am copil neascultator, sau sa strige la el...in ultimul timp s-au intamplat dintr-astea si nu mi-a picat bine deloc.
ii dau peste fundulet, sau l-am tras de ureche ultima data.
Asa pateam si eu, ii explicam, il certam, dar ca si cum nu existam. Nici nu ne baga in seama.

revin dupa ce vin de la Sebes.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:



La multi ani Ioonilor, Ioanelor, Ionelelor si Ionelilor

Ginerica special pentru tine un de la Iarina ca doar si tu esti un micut Ioan.

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


www.dropshots.com/iari_ianis" target="_blank">Comorile lu' mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova la Sebes? Of..si eu vreau...
Silvia, ai mei toti sunt Ioan-i, eu Marie Distractie frumoasa.
Maraki, sa stii ca trasul de perciuni da roade si la noi. E foarte util .
Ali, multumim mult de urari . Al meu e prima data Ioan si apoi Daniel dar ii spunem Dani . si noi nora frumoasa.

Noi am mancat ciorba de perisoare cu ardei (am cumparat dinaia lungi ca ardeii iuti dar astia nu pisca) toti..Dani tare s-a distrat sa manance ardei si sa il bage in sare.
Felul doi il mancam la festival...ceva bot de mamaliga cu branza sau balmos (tot cu mamaliga). Acum ne pregatim de plecare. Daca nu plecam faceam un tort echipei de Ioan`i dar asa...ramane pe maine.
Deseara la chef la fina .
Deci am o zi plina
O zi frumoasa sa aveti

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Gata am venit...pana vin bunicile cu nepotii din parc stau putin pe net.
Doamne ca astea 2 bunici sunt innebunite dupa Edi. si pe Marco il iubesc, dar bb le-a fermecat rau de tot. cum chitzaie cum il iau in brate...il pupa peste tot, mai putin pe maini si fatza(le-am interzis data trecuta), daca ar fi dupa ele numai cu el in brate ar sta. le-am zis cas le pun camere web peste tot, caci in lipsa mea il cam iau.
Nu mai zic de Edi ce i-a ras la tata...la nimeni nu a ras asa...era cu gura pana la urechi, am ramas muta. Si Marco e innebunit dupa el, vad ca si Edisorul mic.

astept sa vina Clau de la birou sa dam o fuga la piscina. or fi ultimele bai, de luni au anuntat vreme rece.

Ali tot vroiam sa-ti spun, esti o fericita ca mananca legume crude si fructe. Noi tare prost stam la cap. asta...fructe putine si cu forta le mananca, legume nici din ciorbe/supe, decum sa fie crude.
cand vede frunzele de patrunjel imi spune sa scot verdeata aia ca nu mananca altfel.

Nu mai stiu cine ma intreba de Marco si Edi, cum se comporta spiridusul cu zmeurica.
Are mare grija de el, ii da ceai/lapte cu bibe, il pupa la greu peste tot si apasat...nu prea e finutz, ii tot spun, dar degeaba. oricum bb nu chitzaie, nhu face figuri.
Cand se apropie alti copii de carucior, vine repede si nu-i lasa sa se atinga de bebe, caci e al lui.
Unde merge Marco, trebuie sa fie si Edi. Merg cu Edi la gradi dupa Marco si tare-i mai place. Il mai ia pe Edi ingrijitoarea lui, pleaca sa-l arate si celorlalte si marco fuge dupa ea, nu-l scapa pe Edi din privire. Abia astept sa mai creasca ca sa se joace impreuna...caci ii aduce tot felul de jucarii, masinutze, i le da sa se joace, nu intelege ca bb e inca mic si habar n-are de ele.
e tare greu cu 2, dar cred ca tare frumos va fii cand mai creste Edi. Mai trebuie sa lucrez cu Marco, sa fie iar ascultator si pe urma n-am treaba cu ei.

un weekend fain sa aveti.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Oau ce frumos ai povestit de copilasi Giova, parca-l vad pe Marco cum il pazeste pe Edi. Sa stii ca-ti va fi mult mai usor la un moment dat. Unui singur copil tb. sa-i ocupi timpul tot timpul, dar vad eu ce bine e cand e Tudor cu nepotul uneori.
Fetelor multumesc de urari, azi am musafiri, am facut ciorba de burta si cartofi aurii cu frigarui, miercuri e si ziua sotului asa ca impuscam doi iepuri o data. Coincidenta Silvia si noi suntem 2 fecioare-n casa. Mai revin c-a venit sotul de la serrv.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici..si La multi sarbatoritilor

pt Silvi si sa aiba viata plina de bucurii


eu am fost pe la ceva cumparaturi am gatit o ciorbica si l asteptam pe gabi sa dam o fuga prin cora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

din piscina.
e super cald aici, asa ca m-am imbaiat la greu. acum asteptam sa se termine gratarelele si copanelele si sa papam, dupa care duc copiii la mama si noi iesim cu trupa.
Bianca am fugit cu tata pana la Sebes cu o treaba. voi nu mai veniti incoace?
Miha distractie faina si sotului pe miercuri, in cazul in care uit.
Cosmi si spor la treaba. cand plecati?


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici.....eu astept sa vina sotul de la spalatorie cu masina care era super murdara....si cum eu n o spal nu bag motorina doar o conduc atunci el tb sa faca toate astea,mai ales ca incep muncasi mi tb

Giova noi plecam pe 4 adica vineri seara si ne intoarecm pe 12...sper sa ne iasa surpriza pt ca abia astept as le vad pe fetesi pe baietisa le vad fetele cand ne or vedea

Giova super ca stati la piscina ,e ca o vacanta cu ce i dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata si de la mine la
Azi noapte am ajuns la 4 acasa ..a fost super frumos la fina.
La festival..ca deobicei..ne-am plimbat, am mancat una si venit acasa. Am trecut si pe la bunica lui Nelu ca sta in zona asa ca cu ocazia asta am vizitat-o si pe ea.
Am pus poze in drop pt cine vrea sa vada www.dropshots.com/biancas3#date/2009-08-29/15:23:56" target="_blank">Aici , anul asta nu am mai facut cu nimeni..nu era venita nici o persnalitate . Octavian Ursulescu prezenta pe scena dar..nu m-a tentat .
In rest...nimic nou.
Giova as vrea sa vin la Sebes dar acum nu am cum, sunt prinsa aici cu niste interviuri programate si chiar nu pot. Mi-ar placea sa ne cunoastem dar...speram ca vara/toamna asta tot o facem sa iti vad baietii live ca tare frumosi mai vorbesti de ei . Am zis ca mergem in septembrie dar sa vedem si cand...cred ca pana incepe scoala nu apucam, dupa-aia...sa vedem.
Cosmi imediat plecati. Copiii raman la maica-ta? Cred ca o sa le aduci o multime de chestii frumoase de acolo, mai ales Biancai.
Miha, la multi ani si sotului tau.
Silvia, cum a fost? Ce ai primit de ziua ta?

Mi s-a stricat expresso de cafea si se chinuie acum Nelu sa il repare...iese aburi pe sus . De cateva zile numai ness beau . Cica are si mult calcar in el si s-a si infundat pe langa faptul ca e dusa garnitura. Astia mai nou fac lucruri de unica folosinta .
Azi gatesc ceva buuun...ce nu am mai facut..corabii cu vinete se numeste ...vinete coapte umplute cu carne tocata si altele la cuptor. Arata bine in revista...sa speram ca si la gust e buna.
Si mai vreau sa fac o tarta cu piersici ...pana mai sunt. Si atat ca ne ingrasam

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Salutare!
Azi e urat, ploua...asa ca adio piscina, ne-am balacit ieri...poate mai prindem vreo zi vacanta asta.
Marco s-a bagat si azi in piscina, l-am lasat ca apa avea 27 grade.

Silvia, lui Jean Paul! multa sanatate si fericire alaturi de familie!
Bianca noi mai venim in Alba din 11 pana in 21 sept. dupa care cine stie...mai rar pe aici.
Cosmi cu siguranta se vor bucura fetele, o surpriza minunata.

aseara nu am mai iesit, caci bb a avut o criza de colici, a plans vreo 2 ore...la ora 11 era imbaiat, alaptat si adormit. asa ca a iesit doar Clau, eu m-am culcat cu baietii.

va, duminica faina sa aveti.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput