Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumbita

hei, "duamnelor" ce faceti? shomatzi???

vroiam sa va intreb de ieri: mai sunt pitici care mananca supa strecurata sau mai bine zis ca un truc le faceti supa crema de legume - toate legumele pasate??? mai nou, noi asa procedam...e ca o supa-sos-crema de legume....cu paine...nebunie curata!!!

mai beau spiridusii cu biberon? noi da!!! 350 ml seara la culcare, cu cereale nestle - noapte buna!!!

eu mi-am terminat treaba si pe ziua de azi pe aici. acum mai am 30 minute si plec acasa.


nu stiu cum sa faca acuma. am o dilema - as vrea sa fiu atenta cu tanti ca a stat miercuri seara cu sebi - sa-i dau bani ( vecina mea ii da 50 lei - mie sincer mi se pare cam mult si nu as vrea sa o obisnuiesc asa, daca mai apelez la ea doua-trei seri se strang ceva banuti )sau sa-i fac un cadou ( un parfum - am unul nedesfacut de la avon si o punga de cafea )????

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)




Bumbi Iarina nu a papat niciodata blenduit, i-am facut eu cu furculita de mica , sa se obisnuiasca mai repede cu mestecatul.
Cu bibe nu mai bea de pe la 1 an si 8 luni...si-a facut-o singura cu mana ei...si-a scapat-o sub un dulap si s-a dus pana dupa el si am cautat-o zile intregi si nu am gasit-o pana nu si-au dus mobila aia de la care am cumparat noi apartamentul , de atunci s-a invatat cu paiul si de atunci tot asa bea.Si bea cate 400-500 ml pe zi sunt si zile in care bea mai putin si zile in care bea mai mult...si il bea dimineata si seara.

Io zic ca e suficient un cadou o atentie ca apoi se invata cu prea mult bine...acum faci ce vrei



De pampers am scapat odata cu venire lui Ianis ca i-am tot spus ca de acum ii tre lui pampers ca el e mic si el e bobica de acuma si daca ii mai pun si ei pampers o sa creada lumea ca si ea e bobica...povesti de astea ......cateodata mi-e asa de mila de ea ca o tot duc cu zaharelul dar ce sa fac ...asta e, numai asa se invata...apoi la Ianis i-oi da-o exemplu pe sora-sa cand a veni si vremea lui.

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


www.dropshots.com/iari_ianis" target="_blank">Comorile lu' mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

La multi ani Silvia!!!
sa fii fericita alaturi de familie si sa ai parte de multa sanatate.


Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


www.dropshots.com/iari_ianis" target="_blank">Comorile lu' mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La multi ani fericiti Silvie! Sanatate, bucurii si cat mai multe impliniri alaturi de familie


Buna dimineata,

fetelor sa nu credeti ca Angelo este asa neastamparat mereu Se joaca si el frumos

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Silvia draga iti doresc din toata inima o aniversare frumoasa alaturi de familia ta, sanatate, bucurii si multe satisfactii! LA MULTI ANI!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3 NOUTATI



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

LA MULTI ANI SILVIA, sa fii fericita si iubita, petrecere frumoasa alaturi de familie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

La Multi Ani Silvia , sa ai parte de tot binele din lume
La multi ani si sotului tau pt maine .
Distractie frumoasa!!!

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

La multi ani (din nou ) Ioan, Ion, Ionel, Ioana, Ionela .....

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Asa...
Ne-am trezit si noi...Dani tragea de mine azi dimineata sa ii fac cacaoua si eu nu ma puteam trezi. Si m-am culcat odata cu el..la 22 si ceva .
Bumbi, am uitat sa raspund...normal sa ii daiceva cadou..o atentie mica ca dupa aia se invata cu narav si tot tu o sa platesti. Parfumul ce valoare are? Eu zic ca e sufiecient atat.
Maraki..ce ma enerveaza pe mine oamenii astia care iti dau sfaturi cum sa iti cresti copilul, ca au vazut o faza "urata" ca a facut copilul in parc. Ai zis tu ca nu dai in Angelos dar cateodata o palma la fund face minuni sa stii . Degeaba strigi ca uneori nu are efect .Copilul trebuie sa stie si putin de frica, ca nu e bine/voie sa faca un anumit lucru. Iti dai seama ce repede a trecut timpul? Deja iar merg la festivalul ala...parca numai ieri am fost si am facut pozele alea . Ce trece timpul asta pe langa noi...
Miha, doar atat?
Ali, si eu ma gandeam intr-un timp la varianta cu paiul dar nu a mai baut atata lapte...el iubeste sticla si deasta nici nu vreau sa renunt la ea. La Sandra am renuntat inainte de 2 ani si nu a mai baut asa lapte...doar din ani in pasti. M-am impulsionat si eu sa scap de sticla si nu a mai baut lapte. Cu Dani nu mai fac greseala aia. Ce frumos suna bobica , nu am auzit denumirea asta pana acum.
Slvia, si eu am pus 2 kg in ultimul timp si asa naspha ma simt iar si nu am chef din NOU de regim. Of ce ma eneveaza..
Petrecere frumoasa si drum bun in plimbari.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bianca nu pot sa dau in el ca plange rau si isi baga mainile in gura sa vomite Angelo da in noi si il ignoram ca sa se potoleasca Ieri nu stiu ce s.a intamplat intre el si alt copil, noi nu il vedeam de unde stateam..l-am gasit plangand rau si cand l-am luat in brate, a inceput sa dea in mine...l.am lasat jos si am spus ca plec, imediat m-a strigat sa il iau in brate si s.a potolit. Tot ieri a cazut de la 2 m o fetita de nici 2 ani,ma-sa era la mama dracu pe la terasa, a lasat-o nesupravegheata si aia mica se urcase pe la chestiile alea cu plase care au ochiuri mari.A vrut sa treaca "podul" si a scapat printre ochiuri Mai din toate mamicile, una nu s.a ridicat sa i-a fetita in brate S-a dus o nemtoaica sa o caute pe chinezoaica si am fugit eu sa iau fetita...aia mica plangea cazuta si speriata, daca eram in ro la noi in parcuri, sigur ar fi alergat toate mamicile sa ridice copila!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Felelor am intrat sa va multumesc de urari si sa va ofer si eu o si macar asa virtuale.
La multi ani tuturor celor care aniverseaza numele de Ion sau Ioana. Giova, Ioana de Bistrita, Ioanei de mamica Any, Bianca La multi ani sotului tau sa va sarbatoriti frumos astazi toat lumea si multe cadouri frumoase.
Scuze daca am uitat pe cineva cu Ion sau Ioana scris in graba ca e pregatim de plecare. Multumesc inca o data de urari

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput