Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

BIANCA NU AM STOFA PT> IMOBILIARE> E PLIN DE ELE, la tot pasul. Iar ca sa inchei niste tranzactii faine, iti trebuie relatii in domeniu. nu sunt eu pt. asa ceva, ma depaseste sectorul asta.
tuturor celor care poarta numele de Alexandru/Alexandra si derivate. Noroc cu Bee, nici nu stiam ca e sarbatoare azi.

noi la cumnata, asteptam sa termine mancarea.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki..ziceai la poze de iahnia aia de fasole ca numai iti faceai pofta, S-o crezi tu...uite-te atent ca e farfurie dinaia adanca de ciorba...chiar nu a fost deloc mica portia. Eu am mancat jumatate din ea si m-am saturat..m-a pus naiba sa mananc si cu paine ...si castravete murat. Avea si carne in ea, fasole si o bucata de ciolan afumat. Tare buna a fost Restul a mancat-o soacra-mea.
Bumbi...ca ziceai de facut rstaurant..as vrea eu dar nu am fonduri. Ca daca aveam...imi deschideam sigur.

Sa vedeti ce dulce e Dani in ultimul timp..mie cum imi place prin magazine mai cumpar una alta, maruntisuri si el saracul se uita si ma intreaba "Mami ai bani? Vreau sa imi cumperi aia". Stiti cum snt copiii ca cer orice le vede ochii. Si ii raspund ca nu am bani acum dar o sa ii cumpar altadata sau altceva. Si intelege dragul de el . Mai vede cate-o jucarie si spune: "Mami? cand o sa fiu mare asa-i ca imi cumperi aia?"
Azi a fost dulce in parc..am stat pe banca la un moment dat si el se juca cu niste copii. Il vad ca fuge inspre mine se pune in fata mea deschide gura si imi spune: "Mami imi cumperi si mie dinasta? " Il intreb Dec care dinasta? Si iar casca gura..ma uit...se vedea ceva mancare la masele si trebuia sa ghicesc ce a mancat el . A uitat ca se numeau sticksuri...am aflat dupa aia ce mancase. I-am dat bani si s-a dus singur la chioscul din parc si si-a cumparat. Dulce e cateodata ca imi vine sa il mananc.
Azi a prins putin la calculator in timp ce am vb la telefon..vreo 30 minute. Dar de cateva zile..pauza calc...ne jucam, ne uitam la desene si mergem afara .


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova ieri a fost sarbatoare. Iarasi Ioan
La multi ani Alexandru, Alxandra!!
Ce relatii zici ca trebuie? Eu nu cred asa ceva...adica probabil dar mai mult trebuie sa umblii sa iei apatamentele de la aia care vand si sa umblii tu cu clienti. Dar se dau tzepe si aici si ramai fara comision . Merge X si vrea sa cumpere aparatamentul cica...ii ia buletinul mai nou..ca vezi doamne nu are voie sa il vanda lui X...X il vede si ii spune lui Y ca e misto si ca merita. Merge Y care defapt e cumparaorul si trece peste agentie si impart comisionul.
Tzeapa .


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

S-ar putea sa fiu nasa...inainte m-a sunat Nelu sa imi spuna (ea e asistenta si a lucrat cu Nelu si deasta sunt mai aproapiati) . Aveam o vecina unde am stat inainte si i-am spus atunci ca o cununam (era copilitza acum are vreo 24 ani..cam asa). Are nunta in 9 septembrie 2010. Si vrea sa vina sa discutam cica...Nelu a dedus ca pt asta vrea sa vina. Cu siguranta.
In 9 septembrie e Sf Maria..amandoua suntem Maria
Sa ma apuc sa adun bani nu?
Taxa la biserica, taxa de cununie e 200 lei la catedrala din oras pe care nasii o platesc. Lumanarile, hainele, coaforul, cinstea, pantoful care sigur se fura, mireasa care iar se fura...poate si mirele... ...mda..e frumos sa fi nas nu? Mie imi place DAR....

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bianca asa era inainte, acum mai greu sa tragi tzeapa pt ca cei care vand apt. se cam feresc de persoane fizice necunoscute...au fost atatea inselaciuni, este miza mare si doar nu vor sa ramana pe drumuri.Mai sigur este cu ajutorul firmelor imobiliare!

La multi ani pour Delphine Alexandre de France Sa fii sanatos scumpule, bucurii si mult noroc in viata

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki..lasa ca se poate . Asa cum ti-am spus eu cunosc persoane care au cumparat apartamente.
Pai daca merg prietenii mei sa vada apartament si apoi merg eu ca am azuit de la un vecin ca e de vanzare si il cumpar ce are? Se imparte deobicei comisionul sau nu..platesti pretul cu cat vrea omul sa dea apartamentul. Ca el doar atati bani vrea defapt Romanul e inventiv crede-ma.
Eu mi-am luat apartamentul prin agentie si am platit o gramada de bani...la vremea aia mi se pareau multi. Acum parca e 3 % comisionul la agentii. Parca..nu mai stiu.
Irina, nu gatesc toata ziua..doar cand ma plictisesc...si zilele astea m-a apucat plictiseala si am gatit .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici...eu am avut ceva insomnii cu gandul ca azi incep muncasi m am trezit pe la 5 si era super film pe DDTV asta....,,Viata e frumoasa,,o comedie de am murit decras....eu am cablu de la RDS si am pachetul ala cel mai mult...care contine si hbo si nu stiu cate programe de sport

ieri am fost si i am luat BiANCAI o pereche de tenesi super frumusei ...dar cadouri n am luat niknu stiu ce le oi lua la fete

Stefan???ieri a mancat8 morocvi si a cerut in piata as cumparam iar ...castraveti am luat adr sper as nu se puna pe ei ca ultima data a mancat de ma bagase la idei

Bumbii ce scump set puiul tau si ce bine vb el
Giova nu te mai gandii la afaceri,bucura te de perioada asta ca tare repede trece
Silvi super cadouri ai primit...
Maraki cam putin intri
Bianca si stefan al meu este intelegator...nu face crize cand ii spun ca nu i cumpar,pb e ca nu prea pot sa i rezist
Dmelli cum e???


pup toti pui si mamale ...ma duc as ma fac frumusica



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata la cafea!
Cosmina, bafta in prima zi de munca!
Irina, ce face fitita, nu i-a crescut cuculet? Pupici si tin pumnii sa mai rezisti pe baricade. Nasshpa tare faza cu sporurile si premiile din decembrie si pacat ca trebuie sa rezisti pana la sfarsit. Eu tot nu as renunta si as merge la Directia Muncii (trebuie sa existe o cunostinta a unei cunostine a unei...)cu speta completa sa vezi daca te pot descurca si daca nu gasesc vreo portita de scapare. Poate inteligentele alea de la HR dau o proprie interpretare legii si pot fi contrate! Ce face Mario, se pregateste de gredi?
Silvia, cum e Alain cu bunicii? Sigur e tare fericit ca are atatea persoane dragi in jur! Nu mai retin, de azi incepeti gradi sau din 15? Spune-mi, te apuci iar de cura lui Anasol, de 90 de zile sau ne "cuplam" la Monti?! Ce zici?
Bumbi, uite o pt ca reusesti sa ramai asa detasata si pozitiva! Cred ca abia astepti sa vina si Edi sa intregiti trupa!
Giova ce frumos povestesti tu de puii tai. Imi permit sa-ti dau o sugestie vis-a-vis de Marco: eu as sta de vorba cu el exact ca si cu un adult (mai ales ca e un copilas tare inteligent si precoce)sa incerc sa-l fac sa depaseasca anumite frustrari (manifestate prin rosul unghiilor, micile obraznicii). Sunt convinsa ca discutand poti sa descoperi niste temeri (legate de locul lui in familie, dragostea voastra pentru el etc) pe care tu si Clau poate nici nu le sesizati. Sunt sigura ca nu-i este usor sa accepte aparitia lui Edi chiar daca la suprafata asa pare. Mie nu-mi iese din cap exemplul ala cu a doua sotie....
Bee, esti o mamica extrem de rabdatoare. eu cred ca imi luam campii cu o cezariana asa ciudata si un bebe mic si mufat non-stop plus alti doi copilasi care necesita atentie....
Miha, pe la voi cum este? Se simta criza in institutia ta? Tudor e pregatit de "scoala"?
Liliana, profit ca ai bagat nasul ca sa te felicit si sa iti doresc sarcina usoara in continuare. Ma bucur ca Nicolas e incantat de fratior. Mai treci pe la noi, macar pentru cele carora iti face placere sa te adresezi

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3 NOUTATI



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua de la mare in sfarsit dupa o noapte mai rece!
Bianca pai sunt buen taxele de la biserica dela voi sa vii aici sa vezi dc iti mai arde sa cununi si sa botezi.
Bee ce misto de voi ca va intalniti si ca sunteti mai multe ca sa nu mai zic in cate locuri puteti merge acolo.Asta e singurul lucru pt care mi-ar place sa stau acolo.
Maraki cum se mai simte Angelos si ce a avut pana la urma, ai aflat?
Cosmi e ca...naiba,asta e viata, ce sa mai zic.
Miha da chiar asa ce se mai aude la voi la munca, ceva schimbari? Ca la noi nu misca nik.
Ioana eu m-am lamurit.Mi-au zis ca mi se suspenda contractul ,oricum eram sigura de asta , insa pe peroada de post si prenatal se dau prime ca si pt restul angajatilor.
revin ca e sedinta




Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Cosmi, spor la treaba in prima zi e munca din noul an scolar! Sper la anul sa ma vad si eu "in sistem". Pt asta tb examen la vara, daca nu cumva se aproba legea sa mai fac si stagiatura/ ucenicie. Am tot facut eu niste calcule si decat "doamna inginer", mai bine "doamna profesoara".
Irina, fii si tu mai optimista, din tot haosul asta gandeste-te ca macar tu doi ani ramai in concediu ingrijire copii. Si dupa doi ani o fi mai bine(?). Si altceva cu care ar trebui sa ramai in minte: cuvantul "prime". Adica iei bani, nu-i dai ceea ce e o chestie!
Ioano, la cum aratzi la ce-ti trebuie regim? Bataitza! Tie-ti tb bebe nu regim (nu?).
Bianca, spor la interviuri, poate iese ceva! Vb Irinei sa vezi la noi preturi de ametesti. Acum 2 ani la Botezul lui Razvi, pe langa taxa de Biserica Nashul a platit 6 mil! Atat i s-a cerut de la obraz.........
Bumbi, parca voi ati dat putin peste 200 mii pe apartament, nu? Casa noastra cu un ha de teren a fost considerabil mai putin si tot ne-am strans de gat pe moment. Nu atat banca, cat restul datoriilor la cnostinte ne-au taiat cheful si banii de vacante sau rasfatzuri. Vine ea si vremea noastra. Ne-a prins criza intr-un moment prost, cu terenuri nevandute pe care ne bazam. Voi reusiti sa vindeti terenul din Craiova?
Si fac si eu ca Giova, ma gandesc la momentul cand nu voi mai sta acasa. Si visez la afaceri diverse, dar mai intai sa scapam din chingile astea, ca eu nu ma bag in nimic riscant. Eu una ash investi in ceva agricol. vecinii nostri au o ferma de trandafiri si tot ne bat la cap sa ne bagam si noi in afacere. Ok, dar intai sa am ceva bani de investit (desi nu tb muuulti bani si amortizarea se face intr-un singur an, ceea ce mie mi se pare foarte bine).




http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput