Spiridusi de Ianuarie- Februarie 2006 ( 332)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Buna dimineata, cu intarziere ( m-au luat de la usa problemele), dar tot e bine ca am timp sa intru!!!

cosmi sa ai o prima zi de munca usoara si frumoasa!!! hai ca cel putin vremea tine azi cu tine! sa stapaneasca sanatoasa bianca adidasii!

brandusa cum sa nu?! mie mi-ar placea tare mult sa ma vad cu oricare dintre voi, fetele din bucuresti. numai si voi sa vreti. mai ales ca in bucuresti avem vreo doua familii, prieteni de familie, fara copii. in rest, vecinele mele, care....cu care nu ma potrivesc in program, sa zicem.

asa este, noi am dat in iulie 2008 215 000 euro, pe casa. este intr-o vila cu doua etaje. dar nu pot sa zic ca este un apartament. este o casa, mai ales ca e la parter, in jur numai case, are garaj cu doua locuri, boxa, 4 camere decomnadate, 2 bai, am luat-o cu toate finisajele puse ( aici am ceva comentarii, dar merge f bine), centrala proprie. este intr-o zona linistita, numai case, care ma face sa uit ca locuiesc in semicentrul bucurestiului.

avand in vedere ca in zona noastra casele se vand peste 350 000 euro, iar apartamentele la alba iulia sau decebal sunt in jur de 175 000 euro, eu zic ca e un pret bun.

terenul din cv, cel pe care vroiam noi sa ne facem casa, daca nu intervenea modificarea....nu mai reusim sa-l vindem. au scazut fff mult preturile si noi speram ca, din vanzarea lui, fie sa achitam jumamate din credit, fie sa luam un apartament cu doua camere in bucuresti, sa-l inchiriem si sa mai acoperim din rata.


cam acestea sunt si asa stau lucrurile cu proprietatile noastre imobiliare!!!

legat de edi, asa este, e un vorbaret...si vb fff clar, spre deosebire de sebi...care si acum poceste cuvintele, desi eu mereu il corectez!!! ieri dupa-masa ii zicea soacra-mii " tu ramai acasa, faci papa, eu ma duc afara cu tataie la tetitze!"

tie cum iti mai e cu operatia? cum te mai simti? tare mult imi place cum vorbesti tu de copilasii tai si de cata rabdare dai dovada. si mai ult: mi-a placut cum ai zis ca petru e castigatorulla concursul "care suge mai mult timp lapte" dintre cei trei copilasi ai tai.

aseara am fost la real. ce mi-a fost dat sa vad!!!! la carnea de vita cand am ajuns - vroiam sa cumpar pulpa de vita ca sa-i fac lui sebi niste snitele - ce credeti??? erau la muste - din alea verzi - care se lipeau de carne, carnea vanata...nu-mi venea sa cred!!!!!!!horror!!!

in mall, eu nu mi-am luat nimic, si-a cumparat decat dani o camasa de la bigotti si doua cravate de la massini.





www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Si o pentru brandusa ca ne-a anuntat ieri si pe noi ca a fost Sf ALEXANDRU!!!

Asadar:


LA MULTI ANI, ALEX DE ANA DE FRANCE, MATEI ALEXANDRU DE TOANCA SI IANIS ALEXANDRU DE ALII!!!


SA FITI SANATOSI SI NOROCOSI, PUIUTI, SI SA VA SARBATORITI IN FIECARE AN DE ACUM INAINTE ACEASTA ZI !!!


www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Bumbita da stiu ca escumpa casa voastra.Mi se pare uneori ireal cand aud asa sume.Unde am ajuns.
Fetele nu stiu dc v-am mai intrebta insa c7um sunteti toate mamici si chiar unele de cate trei cupilos puteti sa imi spuneti dc va mai aduceti aminte dc si la voi miscau asa jos.Eu simt undeva in zona ovarelor si nu e o miscare tocmai placuta , e bizara , ca tresar instant.Oare sa fie de la placenta? O fi jaosa si asa se manifesta?



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Irina eu simteam mai sus nu cum spui tu.
Bumbi am nevoie pls de nr Vodafonului din Nerva Traian, trebuie sa sun neaparat azi sa anulez contractul.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

maraki, din cate stiu stiu, pe nerva traian , in sediul cu ROMANIA LIBERA, nu mai este sediul connex/vodafone.

INSA, POTI SUNA LA NR. LOR DE CENTRALA, LUAT DE PE SITE :
Contact
Telefon: +40 37202 1000


BAFTA!


www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna ziua si de la mine.
Eu am stat sa imi pun rosiile cu gogosari, am pus masina la spalat, am mai strans pe aici si acum stau pe net inainte sa mancam de amiaza.
Bumbi ce sume spui tu acolo Cam cat platiti rata pe luna la o asemenea suma? . Cum naiba ai gasit muste? Era la carnea proaspata care se serveste de personalul angajat sau la produsele ambalate? Si prietena mea a cumparat ceva salam dinala infoliat (de la Campofrio parca...oricum ceva firma) si cand a ajuns acasa era mucegait si verde . Era oferta 2+1 gratis si era in termen. Dar nu a mai mers inapoi pt ca a doua zi urma sa plecam la mare si nu aveam chef de plimbaturi.
Cosmi bafta in prima zi de scoala/ servici. Tot acolo vei merge la scoala aia? Sau la alta?
Bee, Irina la noi la catedrala din centrul orasului (deci nu apartinem la ea)se plateste odata taxa de catre miri cand isi fac programarea si se scrie pe chitanta donatie (cand de fapt nu e donatie ) , iar a doua oara se plateste taxa de catre nasi si se trece pe chitanta taxa casatorie.200+200= 400 lei o casatorie. ENORM zic eu.
Daca se tine cununia la biserica de care apartii taxa probabil e mai mica. Dar casa casatoriilor e in centru si atunci se prefera sa se mearga la biserica de vizavi care e cea mai mare din oras.
Cam asa e la noi.
Sandrei cand i-am spus ca se marita Maria si ca poate vom fi nasi...a sarit in sus de bucurie...de fericire ca va fi iar nasa mica . Mda...e frumos dar..scump a naibii.
Sa vedem..ne gandim..inca nu ni s-a propus nimic concret si nici nu am acceptat.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irina copilul misca acolo unde ii sunt pozitionate mainile sau picioarele. Sora-mea in sarcina de multe ori se plangea ca o lovea in ficat sau vezica. Eu nu am simtit sa ma doara ceva deosebit. Misca...inauntru . Poate esti mai sensibila, are o pozitie ciudata si te loveste in ovare. Pune mana pe burta si incearca sa ii misti potizia....stai pe o parte intinsa...poate se da de acolo.
Deci pana la urma te-ai lamurit cu primele ca le primesti chiar daca esti in concediul pre/post maternal . Ma bucur
Silvia sa stii ca am pus rosiile alea in borcan cu putin otet, zahar si sare. Daca nu au gust asta e...macar aspect sa aiba. Vor fi murate ma gandesc. Le-am pus la duntzulit acum.
Merg sa mancam de amiaza.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumbita

maraki, din cate stiu stiu, pe nerva traian , in sediul cu ROMANIA LIBERA, nu mai este sediul connex/vodafone.

INSA, POTI SUNA LA NR. LOR DE CENTRALA, LUAT DE PE SITE :
Contact
Telefon: +40 37202 1000


BAFTA!


www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)




Bumbi M-ai luat pe limbi straine de sediu Romania Libera...nici nu era inainte in Nerva Traian.....multe schimbari s.au facut in Bucuresti cred ca o sa fiu aeriana cand vin acasa

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biancas

Irina copilul misca acolo unde ii sunt pozitionate mainile sau picioarele. Sora-mea in sarcina de multe ori se plangea ca o lovea in ficat sau vezica. Eu nu am simtit sa ma doara ceva deosebit. Misca...inauntru . Poate esti mai sensibila, are o pozitie ciudata si te loveste in ovare. Pune mana pe burta si incearca sa ii misti potizia....stai pe o parte intinsa...poate se da de acolo.
Deci pana la urma te-ai lamurit cu primele ca le primesti chiar daca esti in concediul pre/post maternal . Ma bucur
Silvia sa stii ca am pus rosiile alea in borcan cu putin otet, zahar si sare. Daca nu au gust asta e...macar aspect sa aiba. Vor fi murate ma gandesc. Le-am pus la duntzulit acum.
Merg sa mancam de amiaza.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas3" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
........Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. (S. Freud)

"Multumiri persoanelor care se intereseaza de viata altor persoane"



Fata ce idei ai ,ma apuca durerea de burta.Cum crezi ca ii pot schimba pozitia?Crezi ca e carnat?Tb sa aiba vreo 250 de grame.Cum crezi ca pot? Ba stiu .Ii dau ordin...pe loc repaus



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

marakina cand vii??????? nu zici nimic?

bianca,azi pe unde mai mergeti? si eu am bagat aseara 3 masini...pana la 1 30 noaptea....dani zicea ca nu sunt normala...ce-or zice vecinii ca spal la 1 noaptea....?? pai, daca se stranseseara multe...ca mi s-a terminat joi dero ( eu iau numai la 6 kg), apoi a fost sarbatoare, apoi a fost duminica...si s-au tot strans!!!

auzi, cu nasitul vostru, sa vezi cheltuieli..cu biserica e asa si asa, discutabila, negociabila....dar sa te tii la toalete, la dar, la lautari...eu zic ca te ajunge pe la 50 mili, sincer!!!



www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput