Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Ref poze de la mare, nu-s f multe dar o sa descarc...
La noi a fost destul de obositor... am fost la Olimp, plaja buna (cu nisip) era destul de departe de locul unde am fost cazati si era destul de mers pe jos (drept ptr care am renuntat repede sa caram piscinuta, colacul si salteaua la plaja), am depins de programul de masa al fetei ptr ca am tot gatit nevrand s-o tin pe borcanele... si tot asa si de programul ei de somn ceea ce ne permitea sa mergem doar dimineata pe plaja... in rest destul de greu pentru ca fiind doar gresie pe jos in apartament nu am dat-o pe jos si neavand obiectele din dotarea de acasa (premergator, leagan, jumper... ) trebuia sa stea permanent unul din noi (de obicei tasu) s-o pazeasca sa nu cada din pat si sa se joace cu ea... eu mai mult in bucatarie...

Si iar e Bighidel in spital...



Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

La multi ani Maia de July ,Sofia de Joy, Ruxandra de a-rose !!!! Sa fiti fericite si iubite , sanatoase si frumoase !!!!!!! Mamici sa va traiasca printesele !!!!!!!!!!!!!!

Ratonel pupam putzoiul cu valoare !!!! Si cu dinti Bravo Sasha !!!!

Am citit pe diagonala, am intrat sa va dau vesti , restul diseara
Moni este intr-o stare destul de nasola, in sensul ca e la pamant cu psihicul. De aceea nu raspunde la telefon. NU are chef de nimeni si este de inteles , draga de ea ....
Au facut ieri analizele puiului si au iesit bine. NU se mai aude suflu la inimioara , asa ca au hotarat doctorii sa nu il mai duca la eco ( era vorba sa mearga cu salvarea in alt spital sa o faca , la polizu nu au eco pt inimioara ) Moni a avut probleme in timpul operatiei , acum e pe tratament injectabil.
Ideea este ca bebe e bine , inca mai este pe oxigen , dar e bine.Nu au gasit nicio problema in urma analizelor.
Moni e suparata ca nu il are cu ea in salon, se gandeste numai la prostii ...dar e de inteles in cazul ei. Nu e cazul sa mergem azi la ea, nu are starea necesara sa vada pe nimeni in afara familiei ei.
Cam atat, mai multe detalii ne va da ea cand va ajunge acasa cu puiul mic. Probabil ca saptamana viitoare

Am citit si eu aseara de micutul Mihail si problemele lui Cat de incercata este mamica lui ...cu el si cu puiul mai mare Doamne ajuta sa fie bine amandoi


Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Buna dimineata si de la noi
LA MULTI ANI pentru Maia de July Morning, Anna Sofia de Joy21 si Ruxandra Maria de a-rose. Sa cresteti frumoase, sanatoase, norocoase si iubite si sa aduceti parintilor vostri numai bucurii!!!
LA MULTE LUNITE si pentru Arianna Stefania de gargaritza85!
ratonelu, felicitari pentru dinte!!! primul dinte trebuia anuntat de o noapte de pomina...

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

andreea si termina cu mame eroine si d-astea..nu vezi cate fete incep sa ma plagieze...nedormiand noaptea(ca ziua sforai ...fara incetare)
rox....multumim...si sa n-aud vorbe cu dinte imprumutat si inventii d-astea d-ale tale...ca ma supar
e de intyeles Monica, ma rog din tot sufletul sa fie bine amandoi.
laura, ce bine, tu vorb la prezenteu, nu.
preety, il votai pe bighideanu...dar unde-i mama lui?(adik bitza)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

La multe lunite Ariana de gargaritza , Thea de anamona !!!!

Babytza si puiiValentina David

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

valy, votat Luca. In legatura cu anestezia locala pentru extractie, si eu am probleme cu o masea de minte, care trebuie scoasa, iar eu, ca sa ma fofilez, zic ca nu pot face anestezie, ca inca alaptez, dar doctorul a spus ca nu e nicio problema. Asa ca... nu e problema, cum a spus si babymom.
Votat si Bighidel, dar chiar, unde-i Bitza?

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

preety, interesant pontul cu papusica. O sa-l incercam si noi. Bianca se trezeste noaptea plangand si nu se linisteste decat daca o punem in patul nostru, numai ca tati se trezeste la ora 6 si de multe ori o gasesc chiar pe marginea patului, dar nu stiu cat o sa am mereu noroc sa ma trezesc la timp si sa nu apuce sa cada din pat... ca deh, urciorul nu merge de multe ori la apa...

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Alexia a dormit fix 25 de minute..s-a trezit urland de nuna,de abia am potolit-o.

Carla imi pare rau
..o singura bunica mai am si eu.

sa fie bine Moni si bb.

preety o sa incerc si eu cat de curand,numa tre sa stau bine la capitolul psihic,la care nu prea stau in ultimul timp.Imi pare rau de concediu,la anu vor fi mai mari si va fi mai bine


Laura , Alexia (14.08.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Am revenit am fost dupa rezultate la analize dupa parerea mea citite de mine sunt bine,la doctor poate ajung diseara ca e dr de garda sau saptamana viitoare la ea la cabinet.

Ms pt sfaturile in legatura cu maseaua cred ca o sa schimb dr ca asta a zis ca nu se baga (nici eu nu insistai prea tare ca imi este si cam frica) dar de ma mai zapaceste asa nu mai stau ca destul ma sacait aproape o saptamana,noroc ca am bebe cuminte.
Apropo de dinti mai trecem si noi unul in lista al-9-lea de nu m-as uita in gura lui nici nu as sti cati are...tre sa fac inventarul la saptamana macar.
Ratonelu felicitari pt primul dintoc sa te tii cand or navali si restul

LucaDaniel -22.10.2008
poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Stiu ca multe dintre voi sunteti interesate de ghetute pentru copii.

Am gasit un suuuper magazin, unde au numai incaltaminte din piele interior si exterior!!, talonete... tot ce trebuie pentru incaltamintea unui copil. Preturile sunt mai mult decat OK, adica ghetutzele costa 90 RON, orice model!!!

Practic nu este un magazin, ci ca un fel de chiosk, in Carefour Baneasa. Cum intri la carefour pe la intrarea dinspre Baneasa City Mall, in fata magazinului Intersport, e un chiosc cu incaltaminte. E chiar in mijloc nu aveti cum sa-l ratati!!

Eu de mult nu am ami gasit un magazin cu incaltari pentru copii asa de fain.. au si ghetute de toamna si cizme de iarna.. si toate numai din piele. E ceva, nu?

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput