Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui c.valy

Multam fetelor,ziua e ok ma iau cu Luca cu una cu alta dar noapteaparca da gauri cineva in capul meu asa ma simt,dentistul-o scoatem ca nu avem ce sa-i facem e ,dar cum o scoatem?fara anestezie nu se baga sa imi faca ca cica afecteaza bebele ca-l alaptez...si eu atunci ce fac?am luat iar un ,,nurofen,,dimineata sper sa fie bine..,ma duc sa iau rezultatele de la analize mai vb

LucaDaniel -22.10.2008
poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Valy, chiar nu inteleg ce e cu teama asta de a face anestezii locale pt. tratamente stomatologice la mamele care alapteaza. Nu are nicio logica. Uite, eu mi-am extras acum 2 sapt. maseaua de minte ( de fapt sotul meu mi-a extras-o, nu eu ) si a fost o extractie chiar foarte complicata, ca o interventie chirurgicala, efectuata bine-nteles sub anestezie. Dupa, l-am alaptat pe Dragos fara probleme. Asa ca ia-ti inima-n dinti si du-te la stomatolog sa-ti faca ce trebuie, nu mai rabda durerea.
Daca dr. se teme de anestezie, spune-i ca o tanti doctor de pe forumul de copii, si-a scos si ea maseaua cu anestezie si alapteaza. Si mai e si medic neonatolog
Succes!

Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Buna dimineata si de la noi!

In primul rand urari speciale pentru un anisor pentru:
Maia de JulyMorning cu si speciale !!! si evident cu multe multe
Anna Sofia de Joy21
Ruxandra Maria de A-rose

si cu putina intarziere pentru:
Maria de Simona (Kid2003)
Mara Elena de Simodina

si nu in ultimul rand pentru toti ceilalti sarbatoriti ai zilei de 28!!!

In rest... noi suntem putin racite dupa intoarcerea de la mare... si invatam multe... progresam zilnic cu cate ceva...

Lumi

toata bobocimea!!!

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

A nascut Monica???? Detalii va rog.... bebita e bine? mamica la fel???
Felicitari din tot sufletul

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata, neata!
Maia, Anna Sofia si Ruxandra Maria , sa cresteti mari, frumoase, sanatoase si sa va bucurati parintii in fiecare zi!!
bobocei de 28

Pretty, acum ca te-am prins, spune-mi cum e Sorina, doarme singurica? A reusit demersul tau? Intreb pt ca si noi suntem in aceeasi situatie, dar din pacate n-am fost prea ferma si in continuare doarme cu mine. Totusi, nu stiu de ce, insa am un feeling ca patutul ala va ramane nefolosit...se misca enorm de mult in somn, ba pe-o parte, ba pe cealalta, ba de-a curmezisul, ca sa nu supun ca am gasit-o intr-o noapte la capatul celalalt al patului (bine ca n-am lovit-o cumva, ca n-am simtit cand a migrat acolo). Asadar la atata foiala, patutul de 140/70 cm e neincapator.
Ratonel, felicitari pt. primul dintoc!!! Acum sa te tii, sa vezi cat e repede vor aparea si ceilalti, asa ca sa nu-l prinda aniversarea stib pe micul terorist. ici pt. mamica eroina (nu stiu frate, cum rezisti!!!!

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:


La multi ani pt. fetitele care implinesc azi un anisor - Maia, Anna Sofia si Ruxandra Maria !!!!


Mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Andreutac patutul asta are 120/60 cm ... deci mai mic decat al tau...
Sorina se foieste si ea f mult dar s-a obisnuit in el ... se trezeste acum max de 2 ori pe noapte... plus am citit in cartea de bebi ca pe la 9 luni trebuie sa le dai ceva cu care sa doarma... papusa / animalut de plus ... ca cica trec prin permanenta obiectelor (sau asa ceva...) si dorm mai bine daca gasesc ceva familiar langa ei... drept ptr care i-am luat o papusa de panza (botezata de noi Ana... si cam uratica ce-i drept... de la bamboo)... pe care Sorina a indragit-o si doarme numai cu ea in brate... iar papusica asta pe care o cauta cand ii este somn o gaseste doar in patutul ei nu si in patul mare...
Eu zic sa perseverezi... mie mi-a fost f greu dar e mult mai bine si ptr ea si ptr mine...



Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui preety

Andreutac patutul asta are 120/60 cm ... deci mai mic decat al tau...
Sorina se foieste si ea f mult dar s-a obisnuit in el ... se trezeste acum max de 2 ori pe noapte... plus am citit in cartea de bebi ca pe la 9 luni trebuie sa le dai ceva cu care sa doarma... papusa / animalut de plus ... ca cica trec prin permanenta obiectelor (sau asa ceva...) si dorm mai bine daca gasesc ceva familiar langa ei... drept ptr care i-am luat o papusa de panza (botezata de noi Ana... si cam uratica ce-i drept... de la bamboo)... pe care Sorina a indragit-o si doarme numai cu ea in brate... iar papusica asta pe care o cauta cand ii este somn o gaseste doar in patutul ei nu si in patul mare...
Eu zic sa perseverezi... mie mi-a fost f greu dar e mult mai bine si ptr ea si ptr mine...



Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!



Felicitari!!! Inseama ca tre' sa ma mobilizez si eu, poate totusi am sorti e izbanda.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Alexia doarme de 10min...sunt curioasa,da chiar n-are importanta cat doarme,numa sa se odihneasca un pic.

Andreutac si Alexia doarme in patutzul doar pana la ora 24 fix,cand se trezeste si trebuie sa o iau cu mine in pat altfel fac carare pana la ea si inapoi...in schimb ziua numai acolo doarme.

Prteety bine-ati revenit!Poze de la mare??Buna ideea cu papusica,ii voi lua si eu sa vedem daca functioneaza.

Carla si buna-mea are vorba asta

Nocom off dintii astia ne termina si pe noi,a mancat un pic de para cu piersica si biscuite,apoi a baut laptic ca ea altfel nu doarme,da ma bucur ca are ceva in burtica si sa trecem cat mai usor peste.

Laura , Alexia (14.08.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Andy.p / Andreutac sa stiti ca la noi papusica pare sa fi functionat bine... a prins drag de ea repede... si o cauta mereu cand ii este somn... ori ne-am folosit de asta ca sa o obisnuim mai repede in patutul ei... plus ca si Sorina se mai trezeste noaptea dar fie reusesc s-o adorm la ea dupa ce ii dau nitel ceai fie fac ca tine (andy.p), o iau in pat la mine o adorm si o mut... oricum eu eram demoralizata si credeam ca nu voi reusi s-o fac sa accepte patul ala dar vad ca pana la urma pare sa fim pe calea ce buna si sper s-o tina asa mai ales ca observ ca de o luna de cand cu patutul ei nu a mai avut decat o sg data cosmar ori cand dormea cu mine se trezea in "n" nopti cu urlete din alea in somn...

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008) - poze cu palarii si bascute!
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!, pentru Bogdan! si pentru Sebi!!
www.tamagochi.ro/pet-bighidel" target="_blank"> Votati pestisoru portocaliu !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Stiu ca tocmai a intrebat cineva saptamana trecuta de in loc dragut la max 300 de km de Bucuresti de mers in we... dar atunci nu eram pe faza. Tocmai ni s-a anulat rezervarea de la mare din Olimp si cautam altceva...

Daca aveti ceva idei, va rog spuneti-mi si mie unde as putea petrece un we romantic cu sotul din dotare....

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput