Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (176)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

Stiu ca multe dintre voi sunteti interesate de ghetute pentru copii.

Am gasit un suuuper magazin, unde au numai incaltaminte din piele interior si exterior!!, talonete... tot ce trebuie pentru incaltamintea unui copil. Preturile sunt mai mult decat OK, adica ghetutzele costa 90 RON, orice model!!!

Practic nu este un magazin, ci ca un fel de chiosk, in Carefour Baneasa. Cum intri la carefour pe la intrarea dinspre Baneasa City Mall, in fata magazinului Intersport, e un chiosc cu incaltaminte. E chiar in mijloc nu aveti cum sa-l ratati!!

Eu de mult nu am ami gasit un magazin cu incaltari pentru copii asa de fain.. au si ghetute de toamna si cizme de iarna.. si toate numai din piele. E ceva, nu?

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI



Nocom, pt mine a picat la fix mesajul tau. Chiar cautam disperata incaltaminte pt. copii care sa intruneasca toate criteriile si care sa nu fie totusi f scumpa, avand in vedere ca le poata destul de putin timp. Ai remarcat cumva daca aveau si nr. mici, adica 18?
Oricum, multumesc mult.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Imi pare rau pt Moni mai ales pt starea ei atat fizica cat si psihica,dar cu timpul isi va intra in normal mai ales dupa ce ii va aduce bebele langa ea...tre sa fie tare si sa se bucure de puiul ei.Si noi am stat la oxigen cam 5 zile si departe de mine a stat 2 saptamani eu in salon el la noi nascuti,dar am trecut peste asta si asa va trece si ea.

LucaDaniel -22.10.2008

poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello,

La multi ani pentru Maia, Anna Sofia si Ruxandra. Sa cresteti mari!


Eu sint de-a dreptul ravasita, am lasat-o pe Elsa la cresa acum o ora... mititica nu a zis nimic cind am plecat, insa eu aveam un nod in git. Cum am iesit din cresa am inceput sa pling si asa am tinut-o pina acasa. Sper sa-mi treaca. La 14:30 ma duc sa o iau, nu stiu cum o sa rezit pina atunci, mai am 3 ore de asteptat.

babymom, uite adresa daca vrei sa mergi la Aubenas in Ardeche: http://www.gite-saint-pierre.com/
Daca vrei sa te ajut cu ceva, zi-mi!

babytza, multumim pentru vestile despre Moni. Cind va iesi din spital? Sa dea doamne doamne sa fie totul bine cu Moni si cu Dragos.


ratonelu, felicitari pt dintzoc!

va pup.


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

Doamne, piolica, ce-o fi in sufletul tau?!... te inteleg prin ce treci... si eu as face la fel, as jeli intruna... cred ca vor fi cele mai lungi 3 ore... sper sa fie bine pentru micuta Elsa, sa se integreze repede printre ceilalti copii

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica

Boo, acum mi-am amintit de pat! Ati reusit sa faceti gaurile la patutul lui Alex? Eu am uitat de masuratori... Zi-mi daca mai e nevoie si-mi notez ca sa nu mai uit!


Mamica fericita de bebelina Elsa


Mersi mult, nu mai e nevoie. Ne-am luat dupa poza de la tine si am facut asa ochiometric E foarte bine. Stau linistita acum.

angelynna da, mai are bubite chiar nu imi dau seama de la ce ar putea fi. am trecut la loc pe NAN 3 integral, sa vedem daca de la asta e, cu toate ca ma indoiesc. Dar altceva nou nu i-am dat. Iar vaccinul sa faca asa reactie ar fi tare ciudat.


Azi e ziua fetitelor !! La multi ani pentru Sofia de Joy, Maia de July, Ruxandra de A-rose


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

andreutac nu stiu daca aveau nr 18, dar cred ca da. Eu am cautat 20 si am gasit. Si stiu ca aveau si 19, deci ai toate sansele, mai ales ca ieri au primit marfa!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

La multi ani printeselor Maia, Anna Sofia si Ruxandra!

Eu mai cteam din urma de cand a nascut Moni si m-am emotionat toata.

Boo, ma bucur ca ai mai scris. Nu erai tu o mamica suparata ca bebe nu papa? si tineti-o tot asa. Elicitari sportivului pentru pseudomotz.

Vali pana la urma cum fu la analize?… Cica Anda la 8 kg e sub grafic ca in mod normal ar fi trebuit sa aiba 9 – daca m-as lua dupa ei as innebuni. Oricum mi-a picat cam verde toata treaba ca oricum cred ca a slabit un pic dar de la boala, which means ca va recupera repede. Doamne sper sa nu-mi semene. Mie mi-a zis sa ii dau 8 picaturi profilactic introduse trenta, desi fata mea e blonda ca mine (la ten) cica e cam laptoasa. Mi-a zis ca la Sanador se fac analize din deget.

mai stiti ate locuri unde se recolteaza din deget in bucuresti?

Laura subscriu la istericale, cred ca le face deja de vreo luna. E o faza, ma gandesc ca se va regla cand va incepe sa vorbeasca si sa fie mai mobila.

Babymom, felicitari pentru cei 10 ani!

Ma rog pentru bebelinul de MariaI care am inteles ca se opereaza astazi. Multa putere si parintilor in aceasta incercare grea.


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Piolica, fii tare! Copila se va acomoda repede, din experienta iti spun ca de fapt noi suferim mai atre din cuza rupturii. Pentru mine una lasatul acasa a fost o lectie ca indiferent ce s-ar intampla Anda va fi bine cu cineva. Ei ne cearta la inceput dar incet, in cateva zile, ala ca, la fiecare capat de zi e mama si isi vor concentra atentia la ce se intampla in jurul ei.

Insa te inteleg perfect, si eu am plecat cu lacrimile pe obraz la serviciu in a cincea zi...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Nocom, poti sa pui o poza cu ghetutele pe care le-ai luat? Pleeease

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

300 analizele noastre(la urina,coproparazitologice,exutat faringian si secretie nazala sunt ok)asa le citesc eu,ce nu mi-au trecut pe fisa este fierul(cu el stam rau)data trecuta aveam 48 si mi-a marit doza administrativa fara analize asa ca am ceruto eu aparte(pt mine),am pus pe cineva sa se intereseze de el(cunoaste la cab pe cineva)ca sa nu ma mai duc eu inapoi(analizele la sange mi le-a luat din degetet).

Ieri era tare uimita dr ca are doar atat trebuia sa aiba 8.500kg dupa ea,dupa calculele ei dupa un grafic nu stiu dupa ce ca nu ma lamuritsi eu cred ca o sa inebunesc...dar asta e fara ei ,,dr,,nu se poate ei sunt mari ei sunt tari ei stabilesc.

LucaDaniel -22.10.2008
poze calde
filmulete
un vot pt Luca

Mergi la inceput