Burtici fericite de septembrie-octombrie (175)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Doro, felicitari, sa va traiasca micuta SARA !!!!

Asteptam povestea!!!!

Mariaanna
34+

Mamica de si in asteptarea unui


sunt doar o frunza-n vant(despre mine)

cateva poze
www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1394674036&albumId=167696965&ownerId=169157907" target="_blank">familia noastra

povestea nasterii lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

FELICITARI DORO PENTRU PRINTESA SI PENTRU VITEZA!!!

Luto, iti ajung 3 pijamale d-alea, balenii mei sunt imbracati ca si ieri...daca nu se murdaresc nu ii schimba...chiar n-ar avea de ce...
tocmai am primit acum de la fetele de la neonatologie un fel de instructiuni de folosire a bebeilor, ma bag sa lecturez. va pup pe toate.

sa stiti ca incarc poze noi, inclusiv una mai...deocheata...dar am pus-o si p-aia ca sigur sunt fete care nu stiu cum arata operatia de cezariana (nici eu nu stiam), nu va suparati...
daca pot o sa intru sa pun si link, dar nu promit ca ar fi ora de alaptat, daca e pun mai incolo...

Techila - actuala mamica de printzeshii andrei si stefan- 25 aug 09, iubita javra techila 25 mai 07 si paznicul dexter 03 mai 09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna fetelor...

Felicitari Doro!!!! bine ai venit bebe Sara!!!

Mie imi dati emotii....ca vad ca se grabesc rau bebeii astia de vin asa repede...

Merci Techila de detalii...sper sa te simti mai bine azi...oricum mortala semnatura ta....mai asteptam vesti!

Miha74...deci s-a decis cezariana din cauza de "etate"? Dar cum ai convins dr? Ca al meu acu s-a gandit ca pot merge pe naturala...desi am si eu peste 35 si sunt primipara....zau ca imi vine sa il bat de ciuda!!!

Monica...refacere usoara...eu cred ca totul e ok cu Dragoselu' dar asa sunt cei nascuti un pic mai repede...trebuie tinuti un pic pe oxigen...

Ne-a venit patutul fara saltea...asa ca mai asteptam cu camera bebelinei pina in weekend...sper sa o primim pina atunci. oricum eu azi si miine bintui prin catedra....si am insomnii, adorm dupa ora 3 iar la 8 sunt in picioare....acum mi-e un somn de imi vine ssa pun capul pe birou!!!!!

Va ...

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hello,

Doro, felicitari! Bebe sanatos si cumintzel iti doresc!



Baby

38+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Fetelor, revin cu rugamintea ca cine are acces sa modifice la monica pe prima pagina : nu a nascut la 36 s, ci la 36 s si 6 zile si cred ca se poate pune chiar 37s tinand cont ca au despartit-o doar 2 ore de 37s implinite.



Dana 36+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 3-4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Aida, cum mai esti cu durerea de spate?

Baby

38+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Manga, eu am zile intregi cand sufar de foame pentru ca nu pot manca nimic.As manca, dar cand sa ma asez la masa imi piere pofta.
Lasa ca o sa-ti treaca durerea ...si mie mi-a trecut.stii ca ma plangeam de spate...

Danuta, eu am avut intr-o seara asa dureri,contractii cu durere de spate, ca la ciclu.Ma gandeam ca nasc fara vreme.Dar e doar pregatirea pentru nastere a corpului .

Monica, stai linistita , ca bebe nu are nimic.E normal sa-l tina la oxigen pentru ca e nascut mai devreme.O sa fie bine!Iti promit eu!!!

N-am gasit nicaieri detalii despre cum a ajuns Doro sa nasca ....Voi ce stiti?Ceva semne?


Mariaanna
34+

Mamica de si in asteptarea unui


sunt doar o frunza-n vant(despre mine)

cateva poze
www.hi5.com/friend/photos/displayMyPhoto.do?photoId=1394674036&albumId=167696965&ownerId=169157907" target="_blank">familia noastra

povestea nasterii lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Merg sa-mi fac dovlecei pane cu usturoi...ca azi mi-am propus sa nu vomit:)

Dana 36+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 3-4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Dana daaaa in sfarsit ai stat tu sa-mi spui noapte buna . Dar oare cum s-a intamplat?

techila imi place semnatura cu familia fericita si imi place tare cum povestesti despre baleni

babytza multumim ca ne mai tii la curent cu Moni si Dragos

simonette

Nela asa ca noi de obosite am lasat totul vraiste . Multumesc mult . Si ce sotzior ai iuhuuu....

Si uite inca un sotzior model... Vali al lui techila ... care are grija de tot familionul!

katteryna cred ca ce emotionata si nerabdatoare esti!!! Maine iti tii printesa in brate!!! Nu-mi vine sa cred! In legatura cu lichidul, poate e de la ovule...

Cristina ma bucur ca esti mai bine si apuci sa iti rezolvi problemele pana la nastere. Poate chiar mergi la ice age!

Mihaela si Sabina ne bucuram sa va vedem!

Dana multumesc de urari, da dupa-masa merg la doc din nou...

Cristina eu ma gandeam sa merg sa ma spovedesc, asa, prin septembrie, pentru linistea mea ca am facut-o si asta. Dar eu ma spovedesc anual, asa ca fa si tu cum te simti mai bine. Uite, sunt sigura ca si comunicarea techilei directa a avut un rezultat bun . Si eu ma gandeam la treaba asta cu casa, macar camera noastra unde va veni bebe...

Mada ma bucur mult ca ai mai intrat pe la noi. Tin minte cat am fost de socate toate ca ai avut tragedia aceea in sarcina asa avansata, cand deja nu ne mai asteptam la probleme. Si iti tin minte pozele! Multumim mult de urari! Si Doamne ajuta sa te vedem si pe tine cat de repede cu burtica si apoi fericita cu un bebe sanatos in brate!

Maria offf spatele ala... iti spun eu ca numai biroul e de vina!!!

Cristina eu cum am incercat un an pentru sarcina, am trecut si prin posturi. Si citisem mult in pagini religioase serioase (cred ca inclusiv in invataturile Parintelui Cleopa). Peste tot am gasit ca daca e pentru facere de prunci, atunci sexul e permis in posturi. Nu e voie sa pacatuiesti, adica pacat se considera sexul la care folosesti contraceptie. Deci nu e tare priceputa soacra, si daca se tine super religioasa . Si revenind la spovedit, fa cum te simti tu mai usurata de pacate si mai aproape de Dumnezeu. Nici mie nu-mi place sa merg la Bisericile astea din BM la slujba de duminica, toata lumea barfeste si se uita in jur la restul lumii cum e imbracata. Tot timpul m-am simtit mai aproape de Dumnezeu in afara slujbelor, la catedrala de aici sau la catedrala din Cluj, unde lumea nu se uita ciudat la tine ca intri si te rogi in mijlocul zilei. La fel, sunt oameni care merg mecanic la spovedit, raspund un-doi la intrebari si gata, merg acasa ca au facut-o si pe asta. Decat asa, dupa parerea mea mai bine merge o discutie directa, ca a techilei, e mai din suflet.

moni_iulia in general nu ar trebui refuzat nimeni la impartasit pentru ca nu a tinut post, cu atat mai putin gravidele, care sunt scutite. Sotul meu s-a spovedit, si fara sa tina post. Eu inainte de sarcina tineam toate posturile de peste an, si alea mari, si zilele de miercuri si vineri. Dar de cand cu sarcina nu am mai putut, dar nici nu m-am gandit la asta, pentru ca stiam ca se insista pe faptul ca gravidele sa nu tina post.

Maria Dumnezeu e bunatatea intruchipata, nu poate el umbla cu pedepse, ca nu are cum fi rau. Nu El e iubirea absoluta? Alealalte sunt prostii. Cati copii sunt bolnavi facuti in familii bisericoase...

Am ajuns la mesajul lui Selen Trimit mesajul asta mai serios , ca sa revin cu felicitari!








32+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:



Felicitari, Doro!!!

Recuperare rapida! Ce scumpica ai fost tu ca te-ai gandit la noi sa ne incurajezi !!! (desi nu cred ca e valabil pentru cele de la prima nastere )



Bun venit pe lume printesa de Doro!

Sa fii sanatoasa si sa le aduci parintilor numai bucurii!!!



32+ Alex

Mergi la inceput