Poznasi smecherasi de mai - iunie 2004 (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Maria Multa putere! Si de la mine o imbratisare.

Cris pe burtica sa fie sanatos. Restul se rezolva.

Ioana puiuta micuta sa fie bine. Imi pare rau ca ati avut probleme si nu v-ati bucurat de concediu.

Alus Eu sunt cea care a incurcat numele copiilor. Na, stiam eu ceva de un Victoras dar se pare ca era al Pietricicai. flacaul ce frumos.

Irinusha Respect decizia de a lua o pauza de forum. Mey, da sa stii ca o sa ne lipsesti mult-mult de tot.
In vacanta a fost asa si asa. Nici rau, da nici foarte bine. Am fost la mare vreo 3 zile si am stat in camping. Bia s-a distrat de minune cu tasu in apa iar eu am citi la greu pe mal caci mi-au venit musarifii mai devre. Initial am vrut sa stam mai mult dar a treia zi in camping (care era in curtea cuiva) a venit proprietarul la noi sa ne spuna ca nu am asezat cortul bine si ca ocupam prea mult spatiu. Cei drept am avut si un pavilion cu noi ca sa nu ne bata soarele in cap. Si asta dupa ce ne spusesera ca putem sta unde vrem noi. Asa ca a doua zi dim ne-am strans bagajele si am plecat. Am fost in Constanta la Delfinariu si la Acvariu, apoi ne-am oprit pe plaja sa mancam si sa se mai balaceasca Bia odata si am plecat acasa.
Dupa 2 zile am plecat la munte. Am mers cu masina pana la Gura Diham si apoi cu rucsacii in spate pe traseu pana la Poiana Izvoarelor. Bia a mers foarte bine si traseul l-am facut cu doar 1/2 de ora mai mult fata de indicator. Dupa ce am mancat, am mers si pana la Cabana Diham la doar o ora distanta de Poiana Izvoarelor. Seara in camera noi eram rupti de picioare iar Bia facea ca titirezu. Cei drept i-am dat pe drum ciocolata. A doua zi am coborat la Gura Diham si am ocolit multele pana la Padina ca sa vizitam Pestera Ialomicioara. A fost superb in pestera si Bia si Cata nu se mai dadeau dusi de acolo, cred ca daca era mai cald se mutau definitiv acolo. In drum spre casa Bianca ne-a rugat sa ii luam si ei o oita, da mai intai sa ne cumparam o casa cu curte ca sa ii faca locul ei.
Si de la oita i s-a pus pata ca mai bine ii cumparam un papagal. Si ne tot intreaba cand il cumparam. No, asta mai liprea in casa. Asa ca din discutie in discutie, caci a vrut sa ne convinga ca o sa aiba grija de el, tasu s-a inmuiat si i-a promis ca o sa ii faca acvariu cu pesti.
Si... cam atat despre vacanta. Catalin a mai fost la peste vreo doua zile, da eu am stat cu Bia acasa.

va las caci am de lucru mult la munca

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Maria condoleante. Putere multa sa va dea Dumnezeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!

Fetelor, are mare dreptate Laureta, hai sa scuturam praful de pe subiectul nostru si sa nu-l lasam sa moara.

Incep eu.

De duminica sunt numai cu Ioana, Darius e la bunici si boiereste la greu. Eu nu ma pot adapta unei vieti atat de linistite, norocul meu cu Ioana, care a inceput sa-si bage nasul peste tot, scotoceste, scoate din sifoniere, astfel incat am mereu de lucru.
Darius abia asteapta sa inceapa gradinita, sa-si reintalneasca prietenii. Am fost azi la gradi sa ma interesez ce noutati sunt si totul e ca anul trecut, aceleasi cerinte, aceeasi clasa, partea buna, zic eu, e ca va avea 2 educatoare, in loc de una anul trecut, care era vesnic stesata cu atatia nazdravani pe cap.
Am fost aseara in Carrefour Berceni si i-am cumparat baiatului multe hainute pt toamna/iarna, la preturi f acceptabile si calitate buna. Mai avem de cumparat diverse lucruri cand vine el, printre care si pantofi/adidasi pt strada si pt interior (pt gradi).

Ioana e bine, creste si e aprox cuminte , adica toate bune, numai ca se trezeste de multe ori/noapte pt a suge ca vitelusa. Asta e, asa creste, sa fie sanatoasa! Am avut o perioada mai grea, cand i-au iesit cei 4 dinti de sus, mi-a facut praf un mamelon, acum e bine, s-a invatat si ea sa suga cu dinti si s-a obisnuit si pielea mea. Evident ca mananca fff putin, dar refuz sa ma mai stresez, i-am facut analize cand i-am recoltat sange pt depistarea alergiei si e sanatoasa tun, creste usurel, in grafice (partea inferioara a graficului. Nu cred ca o sa mearga singurica prea curand, asa ca draga de Biencuta a Lauretei, dar merge in mare viteza in 4 labute si e delicioasa, parca e un catelus. Cand aude usa de la intrare, stie ca-i tati si fuge sa-l intampine, ii arata dintii si limbuta, exact ca un catel credincios. Imi dau seama ce mica e numai cand o vad jos, in mijlocul holului, atunci realizez ca e o mana de om.
Cam atata despre noi.

Carmenbr, nu fugi, te rog, mai povesteste-ne despre voi!

Nicoleta, mai, da' chiar a mers mult Bianca, bravo ei! Cred ca a dormit dusa. Ai mei au dormit bustean si la mare, Ioana cel putin s-a intors acasa bronzata putin pe picioare, cum ajungea pe plaja, cum adormea si o bagam la umbra. Parca mergeti la o alta gradi anul asta sau bat campii eu?

Laurina, ce mai faceti, frumuseilor?

Laureta, tu vorbesti de fugit, nu te-am mai vazut pe mess de ani de zile. Pup frumoasele dragi, mai zi-mi de Bianca, ce ispravi mai face, ce mai papa etc. De Inisa nu intreb ce papa, prietenii stiu de ce.

Acris, la Ioana la odisee au fost mai multi bebei cu mici "problemute" la talpite, care s-au corectat cu masaj, eu as zice sa te relaxezi putin pana vezi concret despre ce-i vorba. Imi place mult numele Mihai, asa-l cheama pe nepotul meu, eu am convins-o pe sora-mea sa-i puna asa numele.

Iulia, voi ce mai ziceti?

Alus, cum te descurci cu bebe/ Ai laptic? Ce zice Julia? E geloasa sau l-a acceptat usor pe baietel?

Bebebeca, ce mai face Sara?

Gata, fug la treaba, ca acu' se trezeste galusca.

PS1 Avem poze noi in albumul de la semnatura.

PS2 Fetelor, e groaznic regimul fara lactate, nici nu stiu ce sa mai mananc! Ma rog din tot sufletul sa dispara cat mai repede alergia Ioanei, sa nu fie nevoita sa citeasca toata viata etichetele produselor.

Pupiciiiiiiiiii!

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Tot eu!

Propun ca pana la 1 oct sa incercam sa ne vedem intr-un we, ca apoi vine vremea urata. Ce ziceti?

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Bertha, asa viata... cu un singur copilas. Imi aminteam ca la inceputuri, cand era rebeca mica, ni se parea destul de complicat totul. Acum, cand sunt 2, mi se pare atat de simplu tot, cand sunt numai cu sara...

Sara e bine, multumesc de intrebare. Nu prea mai mananca, stagneaza in greutate, facem tratament cu antibiotic pt 30 de zile, i-am facut vaccinul, nu ma hotarasc daca sa ii fac si vaccinul pt rotavirus, etc. Spre deosebire de darius, rebeca nu vrea la gradi... Cand incep? pe 15?

Maria,
draga noastra, ce face sufletul tau? Alex?

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Bertha, frumusete de copilasi!!!!

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Eu ma pregatesc pt ziua Biancai, mergem la Cosntanta duminica la nasica ei si sa il vedem si pe bebelinu mic de 1 luna a nasici

Inisa e tare plictisita de asta nici nu ne mai intelegem. Si ea si io de abia asteptam gradi, in fiecare zi ma intreaba cand merge.
E bine ca vrea sa pot sa ma ocup mai linistita de Biancu care e nazdravana si nu sta locului delooooc.

Sunt doua firi total diferite, Inisa a fost foarte cuminte Bianca e cuminte da e energica numai cand doarme se linisteste cat de cat
Inisa nu se trezea deloc noaptea le doarmeam amandoua pina la 10. Cu Biancu adio somn de la 4 incepe frichineala, mdea.

Bertha, frumoase pozele de mare. Pitici arata super bine si mamica lor la fel
Eu zic ok cu inlaneala normal la IOR

bebe beca multa sanatate printzesei mici

Maria un gand bun pt tine

pup toate fetele



SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Si pozele de la vacanta

http://family.webshots.com/album/574294952LWrPQi




SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimineata, mamici de poznasi!

Laureta, vazut poze, toate frumoase, sunteti 3 fete superbe! Aici http://family.webshots.com/photo/2055143740072273563uPhRpE este mama ta? Ca daca este mama ta, semanati bine.
Unde ati fost in vacanta?

Madutza, voi ce faceti?

Mephala nu a mai scris de o gramaaaada de timp. Si atatea alte mamici...

Ioana, Rebeca (16.05.2004) si Sara (17.04.2009)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Buna dimineata!

La multi ani, Ioana! Sanatate multa, sa fii fericita, linistita si mereu tanara si frumoasa ca azi!

Laureta, am vazut niste poze superbe! Si peisajele si personajele! Mami, sigur sunt ale tale fetele? Ca arati ca la 18 ani. Ce mare e Inisa! Mereu ma mir cand vad cum au crescut alti copilasi, parca numai ai mei ar trebui sa creasca! Ce dragalasa e Bianca, merge fara probleme, precoce tare, frumusica. Si ce par are! Nu stiu daca ati remarcat ce galusca chelioasa am eu. Desi eu am o claie de par, fata mea seamana cu tati, cre'ca va face transplant. Of, ce frumoasa e marea si am vazut si palmieri. Frumoase peisaje!Mai, ce ma enervezi cu IOR-ul tau!)

Bebebeca, pe 14 incepe gradi. Am aflat ca grupele mari vor fi toate la etajul 1, eu credeam ca-i muta la 2 si nu prea-mi convenea, dar au mutat grupele mari si mijlocii la parter, cele mari la 1 si pregatitoarele la 2. Taxa va fi tot 9-9.5lei/zi. In rest, acelasi program, aceeasi plasuta cu servetele, sapun, spirt etc. Nu trebuie exudat si coproparazitar la inceputul anului, numai aviz de la medicul de familie.
Ce laptic mai papa Sara acm? Tot san sau a trecut pe formula?

Am uitat sa va spun patania noastra cu pestii, apropos de ce povestea Nicoleta despre Bianca pescarita. Prin iulie a fost cu ei in Moghioros si am gasit o doamna care pescuia. Darius era entuziasmat, am stat si noi langa dansa, i-a promis ca-i prinde un peste, pana la urma i-a dat 3, mici-mititei, pe care i-am pus in sticluta cu apa. Cand sa plecam, dna resp zice "acum roaga-te sa traiasca macar pana maine" ei, atata i-a trebuit, a cazut in depresie, ca daca mor pesti, ce se face el...i-am propus sa-i punem la loc in lac, dar nu vroia sa se desparta de ei. Am ajuns acasa, i-am pus intr-un borcan si i-a pazit un timp, ma intreba f des daca au murit. Spre seara, deja unul dintre ei era mort. M-a intrebat de ce sta asa nemiscat si i-am spus ca doarme. Apoi tati l-a convins ca trebuie dusi inapoi, ca sunt tristi fara parintii lor. Pana la urma a fost de acord si tati i-a dus dimineata devreme direct la gunoi, pt ca murisera toti. Cand s-a trezit si nu i-a mai gasit a fost trist, dar si-a revenit destul de repede cand i-am spus ce bucurosi sunt pestisorii acum, alaturi de familiile lor.
Cam asta e cu pestii si cu baiatul meu care e f imatur din punctul asta de vedere, e milos rau si nu accepta ca unele lucruri se intampla ca asa e mersul lumii.

Ma duc sa ma imbrac sa plimb galusca putin.
Pupici!


Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput