Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (87)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

bebelusul meu misca non stop! cred ca vrea sa iasa si el mai repede...dar ii spun mereu ca mai sunt inca 11 saptamani si ca trebuie sa stea cuminte acolo in burtica



Nu inseamna asta,este el mai activ.Si in timp ce doarme isi mai intinde o manuta,un piciorus.
Aseara il studiam pe nepotelul meu,are aproape 6 saptamani ,face niste miscari si niste mutrite exact cum am vazut in poze sau filmulete 4 D..Mi-l inchipuiam pe al meu ca face asa in burtica.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Bravo Christinam...ce bine ca ai lasat o parte din neplaceri acolo.Tin pumnii sa treaca toate.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Krelia - de la cabinet infige bine piciorul in acceleratie ca stam aici sa vedem ultimele vesti

monis 29
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Shtephy tot vroiam eu sa te intreb...asa-i ca tu ai nascut natural? Poate ne mai povestesti cum a fost. eu avand ceza n-am idee.Tre sa imi fac incet si listuta aceea cu preferintele in timpul nasterii si la multe stau in dubii. De ex la epizio, ca aici evita sa iti faca pe cat posibil dar uneori ma gandesc ca iti scurteaza mult expulzia si poate e mai bine. In orice caz cele cu experienta, asteptam sa ne sfatuiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Christinam, povestete-ne si tu un pic despre cezariana daca ai chef. 25 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Fetele voi aveti contractii?
eu tocmai am avut si ma cam sperie ideea ca de la 26 de saptamani sa am asa ceva.

26+ Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxyaly

Fetele voi aveti contractii?
eu tocmai am avut si ma cam sperie ideea ca de la 26 de saptamani sa am asa ceva.

26+ Matei Constantin
roxyaly-poze


Roxy si eu am avut tot la 26+ si mai sunt fete care au avut si mai devreme, asa ca orice e posibil. Acuma vezi cat de dese sunt si daca sunt dureroase sau nu. DIn cate am inteles si experimentat pe pielea mea alea dureroase nu sunt bune, trebuie anuntat medicul imediat si mers la el sa te vada. EL poate decide tratament sau repaos pt tine. Oricum, ideea e ca se pot tine sub control, numai ca trebuie anuntat medicul si luate masuri din timp.


Ramona,
30+ DOMINIC ANDREI
noi 3


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Andrecluj, pai operatia in sine a decurs bine si repede, am avut rahianestezie ca mancasem inainte si nu se putea generala. Eu m-am bucurat ca macar l-am vazut o secunda cand l-au scos si m-i l-au pus un pic asa la palma sa-l simt, si eu plangeam de numa de bucurie. Toate asistentele ziceau ca rar au mai vazut asa baietel frumos ca si cum ar fi fetita. Dupa operatie care a fost pe la 11 dimineata au uitat de mine cu un amarat de algocalmin si cateva ore bune am avut contractii foarte nasoale de revenire a uterului de strangeam cand de barele de fier de la pat cand de mana sotului. Erau puternice ca doctorita cand a venit mai tarziu sa ma vada a zis ca mi-a revenit foarte repede uterul la dimensiuni mai mici. Dupa aceea dureri postoperatorii obisnuite dar ce a fost cel mai rau a fost durerea de cap de la rahi. Asta m-a tinut mai bine de 2 saptamani si a fost absolut teribila, ca la un moment dat nici nu mai stiam ce fac de disperare de am inghitit vreo 4 fiole de algocalmin una dupa alta, de altfel fara efect. Asa ca nu recomand la nimeni rahianestezia.
Oricum eu am ramas dezamagita ca nu am putut naste normal de asta ma bucur ca acum daca totul ar merge bine o sa ma lase sa nasc natural cu toate ca am un morcov cat china.Eu nu am avut nici vreo fractura nici alte dureri mari in afara de cele de dupa ceza asa ca nu stiu cum voi reactiona. Epidurala nu vreau ca mi-e frica de alte probleme ca forcepsul sau hipoxia la nastere si oricum intra in sange la bebe anestezicul si nu-i face foarte bine.Nu ca i-ar dauna extraordinar dar cica se poate simti mai rau o vreme. Asa ca doar masinaria aia ramane, TENS machine cu care te curentezi si unele zic ca ajuta dar numai pe la inceput. De asta ziceam ca poate fetele care stiu cum e ne mai povestesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui christinam

Shtephy tot vroiam eu sa te intreb...asa-i ca tu ai nascut natural? Poate ne mai povestesti cum a fost. eu avand ceza n-am idee.Tre sa imi fac incet si listuta aceea cu preferintele in timpul nasterii si la multe stau in dubii. De ex la epizio, ca aici evita sa iti faca pe cat posibil dar uneori ma gandesc ca iti scurteaza mult expulzia si poate e mai bine. In orice caz cele cu experienta, asteptam sa ne sfatuiti!

24 + , mamica de David 5 anisori


Si pe mine ma intereseaza povestea ta.Inteleg ca acum incerci pe cale naturala?
Revin mai pe seara sau maine dimi ca acum au luat'o razna tastele astea si trebuie sa verific fiecare cuvant daca e scris corect.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Christinam, multumesc. Nu te-a avertizat nimeni sa nu iti misti capul cateva ore dupa anestezie? 25 + Chiara Ada

Mergi la inceput