Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (87)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

larisel - multumim pt. carte.

fetele care mai gasesc cartulii, cursuri, informatii diverse, atasati-le pe ambele conturi de mail. multumim.
eu deja incep sa mi le printez. mi-am facut si niste dosarele cu separatoare pt. fiecare categorie: alaptat, transport bebe, lista spital, nasterea naturala etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ramo ti-am lasat eu mai demult un coment legat de tzatze

Pe mine nu ma gadila/loveste la pasa..ci un ...spate

28+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Dana n. super caruciorul si cosuletul de bb! apropo cat costa?asa de curiozite..sa imi infing gheara in gat de invidie ca in strainatate oricum sunt mai convenabile la pret!
Proaspata Doamna!
Laura, 29+ Mara Teodora
poze


Laura, a fost destul de scump...dar am inteles ca este o firma foarte bune si cautata aici. A costat 700€.

------------------------
29+ David

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

salutare din nou!

monis multumesc pentru pontul cu mierea pentru carcei! tu imi spusesei ca miere e bine sa iau si pentru digestie, dar cum problemele de genul respectiv mi se terminasera renuntasem la ea, pentru ca era dulce! oricum o sa reiau mierea in alimentatie si sper sa imi revin

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 29+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Stefy cum drak sa n-am emotii cand cea la care am lucrat pana acum va fi in comisie la oral , si nu ma vrea in unitatea ei, si stiu ca niciuna nu m-ar vrea(parca ele n-au copii)..si este posibil sa-mi puna bete in roate....si la cat sunt eu de emotiva...poate ma aduna de pe jos

Mai am un stress...ca , pe langa gramatica si cateva puncte ce tin strict de educatoare , ne mai cer sa facem si un eseu la o tampenie (poveste/basm)..(la ex scris ma refer)..si asta nu-mi place...nu le mai am eu cu basmele la varsta asta...dara'mi-te sa-mi ceara si unul anume..de care habar nu am

Pana acum (adica 4 ani la rand) m-am dus la plesneala, si l-am luat din cunostintele mele generale sau inspirata de la celelalte....acum cand stiu ca-i prenatalul la mijloc nu prea mai ma pot duce "la plesneala"




28+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!


Da,te inteleg.E greu cu emotiile astea...si eu sunt la fel...de multe ori s-a intamplat sa mi se blocheze creierul sau sa mi se inclesteze gura.Nu imi place asta deloc la mine.
Dar stiu ca micuta din burtica o sa iti dea curaj sa le infrunti pe duamnele alea exigente cu gravidutze.Si noi iti vom fi alaturi de aici,asa ca va fi bine negresit.
La ce ora incepi si cand crezi ca termini?O sa astept vesti si am pumnii stransi de pe acum.


_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Pregatesc astea pentru Krelia sa vina cu vestile dorite.

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Si apropo de majorete,a noastra nu s-a intors din vacanta?

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

bebelusul meu misca non stop! cred ca vrea sa iasa si el mai repede...dar ii spun mereu ca mai sunt inca 11 saptamani si ca trebuie sa stea cuminte acolo in burtica

A da viata te aduce mai aproape de divinitate, deci oricat de greu ar fi, incearca sa fii puternica si mai ales fii fericita....Lavi, 29+mami de RaresCristian

Camera lui Rares
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Moamaaaaaaaaaaa da' cata liniste mai e pe aici

_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Fetelor, mercy de incurajare, poate intr-adevar nu a masurat bine. In orice caz de miscat misca bine si vad ca si la voi se intampla sa simtiti pe acolo jos, asa ca o fi normal.
Ramona multam de oferta cu medicamentele, deocamdata am tot ce-mi trebuie ca mama imi tot pune pachet sau aduce cand vine. Imi pare rau sa vad ca trebuie sa stai in pat, dar bine ca bebe e ok.
Shtephy un pupic pt gurita ta de aur , ca daca greturile nu chiar, in shimb servetelele le-am lasat pe acolo. A inceput asa treptat sa-mi scada salivatia, inca mai am putin mai mult decat normal dar nu mai trebuie sa scuip si sa sterg ceea ce e o binecuvantare ca pot iesi in sfarsit din casa si singura si pot sa incep sa conduc din nou.
Pozele vin azi , promit solemn !

Cu carceii si eu am bataie de cap, mai ales dimineata cand ma intind asa in semisomn. Sar atunci ca arsa din pat sa ma pun pe calcai. Ma gandesc daca asa fac de la durerea de la un carcel ce-o sa ma fac la nastere. Of , ca tot mai mult ma gandesc cum ne apropiem incet incet,
si visez foarte des ca nasc.


Mergi la inceput