Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (87)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Spun si eu buna ziua burtici!!!

Burticile care aveti confirmarea ca bb sta in poz craniana , am si eu o intrebare.....unde al simtiti cand misca??? ati vazut vreo diferenta la forma burticii (s-a mai tuguiat?)???
Intreb toate aste pt ca am impresia ca fimea s-a intors azinoapte(cand spuneam ca face aerobic si nu pot dormi) pt ca-i simt miscarile altfel acum....parca imi zvacneste in si in laterale, da sus de tot(sub coaste)

28+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!


Bebe al meu e in pozitie craniana si il simt cum misca mai sus de buric si cateodata foarte jos parca e in chiloti.I-am zis asta doctorului si a zis ca sunt manutele si sa stau linistita ca desi eu simt miscarile foarte jos de fapt e vibratia uterului si nu bebe.

26+ Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona9999 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui simona9999

Si noi am schimbat semnatura. Cu doriti sa va cinstim????

cea mai fericita cu 29+
sa fim sanatosi


FELICITARI...eu as vrea o cana de curaj si-un strop de memorie buna pt maine!!!
Se poate??

28+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!



Pregatesc acum o galetusa de curaj sa te stropesc
si o rugaciune la Doamne Doamne diseara

Multa bafta

cea mai fericita cu 29+
sa fim sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Laurairina - ai PM

monis 29
acum si cu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona9999
Pregatesc acum o galetusa de curaj sa te stropesc
si o rugaciune la Doamne Doamne diseara

Multa bafta

cea mai fericita cu 29+
sa fim sanatosi



Uda nu sunt...deci mai trebuie sa astept galetusa aia

28+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:



Imi pare tare rau sa vad fete care nu se simt bine.Poate niste analize ar clarifica totul si e cazul de suplimente.Sau tensiunea arteriala fie mare,fie mica.Eu cand am avut 14/9 ,aveam dureri de cap si ameteli,nu ma puteam concentra deloc.
Vad ca apar mereu fete cu insomnii,e tare rau sa nu te odihnesti suficient.

Simina multumim de adresa de yahoo.Lasa emotiile pentru maine,ca o sa fie bine,ok?

Monis e ceva ca esti mai bine decat ieri.In prenatal cand intri? Eu stiu ca paracetamolul e safe.

Lumi tensiunea ai masurat-o?

Christinam bine ai revenit?Ai lasat greturile acolo?Eu zic ca a gresit moasa,poate reusesti sa nu te mai stresezi,ca nu iti trebuie asa ceva...dar stiu ca e usor de zis si mai greu de facut.

Ramonika multumim.



_
Ramona,mami deStefania - Francesca (20.11.2006) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Din cate spui tu Roxy deduc ca este posibil sa am dreptate si sa se fi intors

Monis inseamna ca esti slabuta mama de-i vezi cracisorii in sus

Edit: la sunculita mea ce cracisori sa vad??? simt si eu doar lovituri in





28+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Stefy cum drak sa n-am emotii cand cea la care am lucrat pana acum va fi in comisie la oral , si nu ma vrea in unitatea ei, si stiu ca niciuna nu m-ar vrea(parca ele n-au copii)..si este posibil sa-mi puna bete in roate....si la cat sunt eu de emotiva...poate ma aduna de pe jos

Mai am un stress...ca , pe langa gramatica si cateva puncte ce tin strict de educatoare , ne mai cer sa facem si un eseu la o tampenie (poveste/basm)..(la ex scris ma refer)..si asta nu-mi place...nu le mai am eu cu basmele la varsta asta...dara'mi-te sa-mi ceara si unul anume..de care habar nu am

Pana acum (adica 4 ani la rand) m-am dus la plesneala, si l-am luat din cunostintele mele generale sau inspirata de la celelalte....acum cand stiu ca-i prenatalul la mijloc nu prea mai ma pot duce "la plesneala"




28+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Da, Monis, am inceput si eu sa mananc miere...citisem tot aici ca e buna in cazurile astea!deci o super combinatie ...branza, iaurt , miere ...hai ca pot!

25+
POZE+ JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Am trimis si eu o carticica pt gravidutze si mamici pe ambele adrese.

21+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Simina bebe meu ma tot impunge cu cracii pe sub , mai mult pe sub cel drept. Cred ca il si deranjeaza tzitzile mele ca is cat China si atarna peste burtica lui . Pe la dansa inca nu simt miscari, intepaturi, am vazut la ecograf ca avea nasul turtit de tot in placenta mea, deci nu prea are loc de intors acolo, asa ca isi face de cap aici. Sper sa nu-mi gaseasca ficatul!

Ramona,
30+ DOMINIC ANDREI
noi 3


Mergi la inceput