Mamici de fulgusori de nov.dec 2009 (87)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Lumi, era doar o vorba veche in popor. Habar nu am care erau bazele, dar logic nu e. Adica sa aiba plamanii mai dezvoltati la 7 luni decat la 8? Mira-m-as. Auzisem si eu ca e mai bine in 7 luni decat in 8, da nu vad logica. Asa ca relax ... gaseste alte teme de stress daca vrei sa join the club. 25 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Andre, nu am inceput chiar sa ma stresez, pt ca nu e logic pt mine. Am intrebat pe aici sa vad daca primesc un raspuns logic, sa stiu daca ma stresez sau nu. Exact la asta ma gandeam si eu....pai la sapte luni sunt plamanii mai dezv. decat la 8? Sau la 8 luni intra in regres si progreseaza din nou dupa Oricum, teoria respectiva mi-a starnit curiozitatea...

Referitor la griji, cea mai mare grija a mea e sa nu nasc in avion!!! ( Dar, cf. teoriei cu 7 luni, pot sa nasc linistita )

Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Ieri m-am "bagat" la odiseea de sept-oct....am vazut bebeii proaspeti, mamicile fericite...Doamne, cat am mai plans!!!! Chiar ma gandeam sa intru sa le felicit pe Monique si Tequila...si urma sa nasca Monica cred....

Si astazi am vazut o emisiune pe Discovery, cu 2 nasteri( naturala si cezariana)...cat am mai plans si astazi!!! Nu eram asa plangareata inainte, dar e atat de emotionant sa vezi bebelusii, mamicile uitand de toata durerea,de tot ce e in jurul lor....sa le vezi toata dragostea din priviri, cum isi iau pt prima oara puiutii in brate, cu lacrimi de fericire in ochi,invaluind ghemotoacele alea in cea mai pura iubire... Na, ca ma apuca din nou!!! Oare cum va fi cand vor incepe fetele nostre? Calare pe calc. voi sta!!!! Mi-a tresarit inima cand RamonaC a anuntat cele 30 de sapt.... va dati seama cat de superba va fi odiseea noastra cand prima burtica va anunta venirea pe lume a comorii ei? Si o vom tine tot asa....

Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu stiu ca este mai periculos sa nasti la 8 luni din cauza ca atunci cresc ei cel mai mult, atunci plamanii se dezvolta...si aici ar fi pericolul..

oricum...mai bine nasti al termen!!!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


29+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Andre pai eu am stat super cumintica o zi intreaga dupa rahi dar cei 2 musculosi(portarii cred) care m-au mutat de pe masa de operatie in salon m-au impachetat ghem. degeaba cheunam eu sa aiba grija ca sunt cu rahi ca mi-am si gasit cui sa zic.Asa ca poate de la asta m-a durut. Oricum, interesant e ca mama mea a facut si ea apendicita pe la vreo 40 si ceva de ani si a avut tot rahi dar pe ea a durut-o capul 6 luni dupa aia de nu mai stia saraca pe ce lume traieste. Dar cred ca ea s-a ridicat dupa operatie ca asistenta i-a dat voie ca sa faca un pipi.

Lumi imi pare rau sa aud de glicemie, dar nu-ti fa griji ca si daca ar fi, asta se controleaza destul de usor si dispare dupa nastere. Probleme apar doar daca n-ar fi descoperita. Cand ai zborul? Te mai lasa compania sa urci in avion? Ca eu stiu ca de la o varsta nu te lasa ei sa nu le faci vreo surpriza pe acolo. Defapt eu zic ca e ok ca mare efort nu faci in avion doar ca e bine sa te mai ridici sa faci cate o mica plimbarica. Eu in 14 ore de zbor sigur as face cu inima de frica, de asta prefer sa strabat Europa ca melcul cu masina spre amuzarea tuturor prietenilor.
Cu masuratoarea sper sa ai dreptate dar eu tot nu am putut sta pe fundutul meu linistita asa ca am sunat pt un eco privat si ma duc sambata. de abia astept, au zis ca primesc si ceva preview scurt de 4D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Sa ajungem si noi la atmosfera care e la sept-oct ca tare bine e-ar prinde. De o luna nasc deja fetele acolo si e o galerie nemaipomenita, o sustinere cum rar vedem. Nii eu nu eram plangacioasa inainte de sarcina, dar in ultima vreme .... moooooaaaaama! Auzi, Lumi, alt stress, daca ramanem asa?

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard
Ieri m-am "bagat" la odiseea de sept-oct....am vazut bebeii proaspeti, mamicile fericite...Doamne, cat am mai plans!!!! Chiar ma gandeam sa intru sa le felicit pe Monique si Tequila...si urma sa nasca Monica cred.... Si astazi am vazut o emisiune pe Discovery, cu 2 nasteri( naturala si cezariana)...cat am mai plans si astazi!!! Nu eram asa plangareata inainte, dar e atat de emotionant sa vezi bebelusii, mamicile uitand de toata durerea,de tot ce e in jurul lor....sa le vezi toata dragostea din priviri, cum isi iau pt prima oara puiutii in brate, cu lacrimi de fericire in ochi,invaluind ghemotoacele alea in cea mai pura iubire... Na, ca ma apuca din nou!!! Oare cum va fi cand vor incepe fetele nostre? Calare pe calc. voi sta!!!! Mi-a tresarit inima cand RamonaC a anuntat cele 30 de sapt.... va dati seama cat de superba va fi odiseea noastra cand prima burtica va anunta venirea pe lume a comorii ei? Si o vom tine tot asa....Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denisehttp://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard
25 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Asa e Lumi tot ce e legat de copii, nasteri , bebelusi asa de tare traiesc si eu emotiile. Defapt asta se intampla de cand l-am nascut pe David ca de atunci tot asa am ramas, ca dragostea pt un copil te schimba definitiv, vezi lumea cu totul altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christinam spune:

Asa ca Andre eu pot sa confirm ca ramanem asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Sa ajungem si noi la atmosfera care e la sept-oct ca tare bine e-ar prinde. De o luna nasc deja fetele acolo si e o galerie nemaipomenita, o sustinere cum rar vedem.

Nii eu nu eram plangacioasa inainte de sarcina, dar in ultima vreme .... moooooaaaaama! Auzi, Lumi, alt stress, daca ramanem asa?

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard



Ieri m-am "bagat" la odiseea de sept-oct....am vazut bebeii proaspeti, mamicile fericite...Doamne, cat am mai plans!!!! Chiar ma gandeam sa intru sa le felicit pe Monique si Tequila...si urma sa nasca Monica cred....

Si astazi am vazut o emisiune pe Discovery, cu 2 nasteri( naturala si cezariana)...cat am mai plans si astazi!!! Nu eram asa plangareata inainte, dar e atat de emotionant sa vezi bebelusii, mamicile uitand de toata durerea,de tot ce e in jurul lor....sa le vezi toata dragostea din priviri, cum isi iau pt prima oara puiutii in brate, cu lacrimi de fericire in ochi,invaluind ghemotoacele alea in cea mai pura iubire... Na, ca ma apuca din nou!!! Oare cum va fi cand vor incepe fetele nostre? Calare pe calc. voi sta!!!! Mi-a tresarit inima cand RamonaC a anuntat cele 30 de sapt.... va dati seama cat de superba va fi odiseea noastra cand prima burtica va anunta venirea pe lume a comorii ei? Si o vom tine tot asa....

Lumi 28+ cu Alexa Annabelle Denise


http://picasaweb.google.com/nov.dec2009/Lumi_Richard






25 + Chiara Ada



Buna fetelor!
Intru si eu in clubul plangacioaselor, nu ma recunooosc!
Cat despre displazia de sold am citit toate grozaviile pe net, Doamne fereste!

26+ astept pe Ingrid Alexandra pe 30 noiembrie! sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Mooooooaaaaaammmmmmmaaaaaaaaaaaaaa, Christinam, adeca ramanem plangacioase? Nu vreau asa ceva, nu exista, refuz sa cred ca raman bocitoarea de acum. Desi am economisit ceva bani de cand nu folosesc picaturile de nas si de ochi. 25 + Chiara Ada

Mergi la inceput