Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(170)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Dana15, din cus cus ghiveciul se face foarte bine, stii sa-l faci?


Andre scumpa..tu esti mereu pe faza!
nu stiu reteta..si am si ceva legume in frigider!! astept cu nerabdare detalii!!!

am incercat sa-i explic Cristinei ce este cu cus-cusul, dar nu stiu daca mi-a iesit...poate ma mai ajuti tu

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Cum ne ia ea scumpa techila, cu "gazelelor", ei razi acum de noi, ca noi am ramas burtoase . Esti o mamica de nota 10 si tu, nu numai puiutii!!! Sa ne scrie ea acolo toata cu cablaraie... si sa isi faca planuri sa nu cumva sa piarda un episod din colombo!

Si ce ma bucur ca i-ai pus la san asa repede! Eu ma temeam ca daca fac cezariana nu mi se vor da puiutii! Si ce ma bucur ca sunt mancaciosi, ce dragi mi-s!

Offf.... ce emotionante sunt toate posturile techilei cum incearca ei sa uploadeze pozele... Si in poze... iarasi ma emotionez... ce frumoasa esti mami!!! La ei ma asteptam sa-i vad superbi, dar am crezut ca tu vei fi asa, mai obosita...

Si ce frumos vorbeste si Iulika de puiul ei . Abia astept si eu!!! Uite ca acuma chiar am ajuns la mesajul tau, cum m-ai citit!

Hihihi Katteryna multumesc. Ce faina si emotionanta semnatura ai

Cristina ai mare dreptate cu reciprocitatea! Lasa cu doctorul, cum ai zis tu si ieri, fie cum o fi... Numai sa stii ca o gasesti oricand, ca ai zis ca nu esti stresata nici de naturala... Tin pumnii sa apuci sa vezi ice age

Hai mai fetelor ca exagerati Mihaela multumesc mult ! Dar n-ati vazut ca am lipsit azi la nasterea in direct?

Danuta

Dana detergentii sunt de pe elemental.ro. Dar eu i-am luat mai ieftini de la magazine din astea naturiste care aduc de la distribuitorul national, care distribuie si pentru cei de la elemental, radix. Dar daca n-ai cunostinte la ceva magazinel naturist, e ok si de acolo.

Cu cus-cus-ul, daca e din ala marunt, cus-cus adevarat, atunci trebuie pusa doar apa fierbinte cu condimente (sau apa de pe carne, etc). Daca e din ala mare, alea de fapt sunt niste paste ca niste bile si nu ma pricep. Dar stiu ca e importanta doza de apa, sa fie la fix sa se umfle. Eu am facut o data o reteta de pe bbcgoodfood.com (cei care fac si la noi revista good food) dar nu mai stiu care, imi pare rau, era ceva cu sos de rosii si multe condimente, arata asa a "orientul apropiat" ca era rosu... Sunt multe acolo, daca dai la search couscous.

Sa-mi spui cum e cu masajul

Fetelor, va parasesc putin, ca inca nu am mancat de pranz , cum am venit de la doc, la fix am intrat aci, nici n-am fost la baie...

Ce odisee minunata! Ce capitole minunate ! Ce zi minunata! Ce familie minunata

32+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:


HAI MONICA! TA-TA-TA-TA-TA!



MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



sabina mihaela a fost mai deranjata de schimb decat ai fost tu ..

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan


Am dat exemple azi de ce s-a intamplat doar ca sa aveti idee ca nu ma agit aici aiurea,mie chiar mi se pare de bun simt sa o fi intrebat pe Sabina daca locuieste in Tokyo sau nu...in schimb respectiva persoana a schimbat asa..doar de vreo 10 ori la loc din Japan in Tokyo...weird ce sa zic..

Mihaela 38+ cu baby Joshua


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 34+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


Hai Ellenuta,n-are sens sa te superi,pe bune..deci tu schimbai Japan in Tokyo sa inteleg? Suntem oameni,putem discuta frumos ce naiba...puteai si tu s-o intrebi,ca Japonia-i mare,chiar nu stiu de ce si acum crezi ca a nascut in Tokyo.Si daca nu vrea fata sa spuna orasul in care a nascut(poate are si ea motivele ei personale) o sa-i iei gatul acum ca nu vrea sa treaca decat tara in lista...?E alegerea ei pana la urma..

Si by the way eu sunt aia care naste in Tokyo,eu cred ca pe undeva ai facut o confuzie.Te org eu nu te supara ca pe bune,n-are nici un sens

O sa-ti trimit parola imediat.



Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ceapa, rosii si ardei. Toate taiate marunt, puse la calit, din cand in cand niste apa calda peste pana se inmoaie bine, la final sare si piper. Intre timp cus cus-ul il fierbi in apa sarata cu cateva linguri de ulei, la final amesteci tot si iti iese un ghiveci minunat si usor. Lasa niste sos de la legume sa fie suculent asa. Nu stiu sa explic ce e cus cus-ul, cred ca e surioara orezului, dar nu stiu de ce mi se pare si mie mai gustos si nu constipa.

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Dana15, din cus cus ghiveciul se face foarte bine, stii sa-l faci?
Andre scumpa..tu esti mereu pe faza!nu stiu reteta..si am si ceva legume in frigider!! astept cu nerabdare detalii!!!am incercat sa-i explic Cristinei ce este cu cus-cusul, dar nu stiu daca mi-a iesit...poate ma mai ajuti tuDana 34s mamica mandra de Thank God I'm a woman!www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi
25 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Dana, hai ca am cautat pe net si am vazut cum arata!!! Si acum mor de pofta!!! Incredibil cu ce ai reusit sa-mi faci pofta! Se gaseste in Cora, sau la plafar? O fi bun la regimul Montignac?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

MONICA TOT NU RASPUNDE LA TELEFON..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Multumesc fetelor pentru raspunsuri..ref la contractii; sper sa fie bine pana la urma; joi merg si eu la medic si tot ce vreau sa aud din gura lui (pe langa fapyul ca bb este ok) este "luuung si inchis"..Doamne ajuta!!

Cristina sa stii ca si mie mi-a stat gandul sa mai repet intrebarea pt Iulika..daca a avut sau nu efect masajul..dar m-am gandit sa nu incomodez; om vedea noi;
vai!! cat as vrea sa am si eu rabdare sa fac exercitiile Kegel..dar nu imi ies deloc..citisem undeva ca trebuie sa constientizezi faptul ca se contracta muschii vaginului...da' de unde!! ca eu simt cum incord muschii anusului..ce sa mai zic!! mai fac si eu din cand in cand, dar fara prea mare tragere de inima..(ceva nu fac bine si asta nu ma impulsioneaza sa continui)

Raluk multumesc de info;
Cus cusul meu este marunt..o sa intru pe siteul recomandat de tine!

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mai Camy, nu ne speria, te rog! I-o fi facut cezariana azi?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

MONICA TOT NU RASPUNDE LA TELEFON..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE


Camy linisteste-te,poate e la monitorizare. Mai suna intr-o ora-doua.

Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput