Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009(170)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



mihaela in lista nu scriem tara unde locuieste, ci orasul unde a nascut .. asta daca nu ai observat pana acum .. daca exista orasul japan .. ok, no problem din partea mea ... iar daca vreti sa scrieti tara ptr cele care locuiesc in strainatate .... hai macar sa scriem in limba romana ... nu in engleza .. da. multumesc!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 34+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


Eu am intrebat cine a schimbat la mine,nu Mihaela.
La scutece si acum sunt trecuta cu Tara,am zis ca e ok asa si aici,daca doriti ca in lista sa apara orasul n-am nimic impotriva...
Si ca o parere generala asupra situatiei/discutiei...ma cam intristeaza astfel de conflicte care nu le vad deloc constructive...in fine,ce mai conteaza acum..



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)




ok, nicio problema. dar ne lasi sa scriem in limba romana? ptr fetele care sunt in strainatate, o sa scriem si tara si orasul, e ok? ai nascut la tokyo ... sa stim ptr listuta.

nici mie nu mi se par constructive discutiile astea, dar trebuie sa stabilim cum aparem in lista .. sa fie o regula, nu ti se pare normal?

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 34+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Fetelor va intreb si eu..ca acum am vazut si postul lui Roxxy zicand ca are contractii zilnice...va referiti la contractiile dureroase?

eu am de vreo 3 zile niste contractii mai aiurea, mai ales cand merg...de trebuie sa ma opresc; nu as spune neaparat ca sunt dureroase, dar parca sunt altfel...
sunt cam ingrijorata..am un feeling ca nu apucam noi 37 saptamani, desi as da orice sa ma insel!

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Doamne, nu pot sa cred!!!! In cateva zile atatia bebeloi!!!!!!
FELICITARI, MAMICILOR!!!!!!![alcool]
Felicitari pentru bebelacii grasi si cuminti, sa dea Domnu` sa fie sanatosi, frumosi, mancaciosi!!!
Succes Monicai, care mai are un pic mic mic.... maine pe vremea asta....
Va pup...pompoane pentru toata lumea!!!


Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!!
33+ cu - Rares George
AMR 7 saptamani brrrr
http://family.webshots.com/album/573707422MNKhRk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mangulico, asa e, vreau ca fata mea sa fie bogata si celebra si frumoasa, si sa ma mandresc cu ea!!!! Si sa fie prietena mea cea mai buna!!! Si sa fie desteapta, sa nu lasa nici un barbat sa o calce in picioare, si nici sa nu ajunga genul gospodina la cratita, cu sortul in fata, cu un sot nesimtit alaturi!
Nu stiu ce-mi veni sa zic asta!
Lucico, cu mancarea stau rau, nu am facut inca nimic de pus la congelator, ca mi-e lene sa fac piata, dar ma mobilizez eu probabil maine, ca nu am altceva in plan pana la fimul de dupa-amiaza!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Techila, n-am cuvinte, da' asa bine am plans! Cand vezi astfel de familii iti revine pofta de viata! 25 + Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



sabina mihaela a fost mai deranjata de schimb decat ai fost tu ..

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan


Am dat exemple azi de ce s-a intamplat doar ca sa aveti idee ca nu ma agit aici aiurea,mie chiar mi se pare de bun simt sa o fi intrebat pe Sabina daca locuieste in Tokyo sau nu...in schimb respectiva persoana a schimbat asa..doar de vreo 10 ori la loc din Japan in Tokyo...weird ce sa zic..

Mihaela 38+ cu baby Joshua


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si 34+ Anna Sophia
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Monica...sper ca esti bine si doar te odihnesti inainte de ziua de maine.

Ne rugam pt. tine si iti tinem pumnii stransi! Sa dea Domnul sa fie totul bine si maine la ora asta sa ne uitam la pozele cu tine tinandu-l pe bebe Dragos in brate si alaptandu-l!



Dana 36+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

AMR 3-4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Anco, pai de col mi-a zis ca nu se vede, ca fusesem la pipi inainte! Ca eu am intrebat in mod expres de el! Dar putea macar la mana sa-l verifice! In fine, nu ma mai necajesc eu acum cu asta!Dana, la tine par a fi contractii nedureroase, care sunt normale! Stai linistita, ca pe alea periculoase sigur o sa le detectezi fara urma de indoiala!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 37+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Ma bag un pic in seama la discutia cu contractiile. La mine sunt de saptamani bune, inainte de fac 30 chiar. Nu dureroase, doar simteam cum se intareste burtica. De obicei treceau daca imi schimbam pozitia. Acum de vreo 2 sapt am inceput sa am si ceva cobtractii dureroase. Sambata seara am avut cateva cumplit de dureroase si am ajuns la urgente crezand ca voi naste. Atunci a fost si singura data cand mi-au verificat colul. Si ce vreau de fapt sa spun e ca desi am avut atatea contractii, colul e lung si inchis. So, cred ca nu e regula, daca ai contractii sa se deschida colul.

Pupicei!

Baby

38+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Mangulico, asa e, vreau ca fata mea sa fie bogata si celebra si frumoasa, si sa ma mandresc cu ea!!!! Si sa fie prietena mea cea mai buna!!! Si sa fie desteapta, sa nu lasa nici un barbat sa o calce in picioare, si nici sa nu ajunga genul gospodina la cratita, cu sortul in fata, cu un sot nesimtit alaturi!
Nu stiu ce-mi veni sa zic asta!


Asa sa faci Cristina!! sa fie o fitzoasa si o rasfatata! si o sa aiba tot dreptul sa fie asa...pentru ca va avea si alte calitati pe langa frumusete: inteligenta, cultivata, diplomata,et, etc

cum sa-ti explic eu ce-i cus-cusul?!! nici eu nu stiu prea bine..e o cereala, cred..seamana un pic cu orezul..ia da un search pe google si cere "imagini"..mie imi place tare mult la gust!

Dana 34s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput