Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Aditza, abia astept sa te intorci saptamana viitoare cu vesti bune despre gigei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Anais, eu sunt bine, ma nidez acum , cred ca am ovulat vineri, am prestat corespunzator si acum astept sfarsitul saptamanii viitoare sa vad II. In rest bine, maine merg la Madonna .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Magdita super!!! Tinem pumnii sa iasa cu ochisori!!!
Ce frumos ca mergi la concert. Ieri a fost la Belgrad (e mai aproape de mine) si am auzit ca a fost bestial....super show!!! Sa te simti bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

anais multam , sa dea domnul sa fie ok ....sincer iti zic am emotii si daca il gaseste si pe el cu ceva ..cred ca inebunesc , la cate am eu si nu le mai fac fatza asta mi-ar mai lipsii .

magditza presteaza multttt ca trebuie , DD ajuta ! Super ..si eu am vrut sa merg dar fug de aglomeratie , o sa fie o nebunie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele,
hmmmm, cristy ce babani ai tu acolo? Parca ai facut stimulare, nu? Cu ce, draguta? Pff, sunt in stare sa fac orice, inghit orice, doar sa-i am si eu asa babani si pe ovarul pe care trebuie.
magdita si tu vad ca stai bine. Ia sa ma gandesc... eu cred ca am avut ovulatia pe 12, 13, cand, desigur am si prestat cum trebuie numai ca nu am fost la monitorizare si cine stie ce foliculi am avut daca am avut si pe ce ovar... Tu zici ca faci test la sf sapt viitoare, la 14 zile nu? La ine maine, poimaine ar fi zilele 14 de la presupusa ovulatie. Hmmm, am un test... sa-l fac, sa nu-l fac... Semne n-am avut nimic, nimic, iar de azi parca, parca sa zic ca incep sa ma doara si sanii, ceea ce la mine e clar semn ca urmeaza sa vina ciclu...
Sa vad daca am rabdare cu testul ala macar pana maine dimineata. Pfff, ce varza sunt.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna seara fete dragi si multumesc de incurajari si sper din tot sufletul ca toate sa fim gravidute de toamna
alina, am facut o stimulare usoara cu clomifen de 100 din ziua 3 in ziua 7 si cam asta este rezutatul. tin pumnii la testul pe care vrei sa-l faci
aditza drag, pupici multi si abia astept sa ne vedem, sper ca nu am sunat intr-un moment nepotrivit
anais, abia astept sa ne povestesti ce ai facut vineri
magditza, mergi la concert? wow!!! cred ca o sa fie super, distractie placuta si stai cat mai relaxata ca sa se nideze ala micu' pe muzica pop
madutz, la fel si pentru tine, tu nu ne mai spui nimic de tine? sa stii ca si pe mine ma mananca limba sa mai felicit pe cineva
fetelor, eu am inceput sa am dureri de burta si de spate si sunt superbalonata, sper ca asta sa fie un semn bun, oricum nu mai e mult si voi afla
pupici tuturor


"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

buna seara fete dragi

criss iubita mea nu iti face probleme ....doar eu sunasem cu cateva min inainte , chiar nu a fost nici o problema. WAW ce vesti ne dai , abia astept sa felicit si eu pe cineva.

alina succes!!! sa fie 2 liniutze

fetelor eu vroiam sa va intreb , inseminarea asta cam cat este de sigura ? care vi se pare cea mai buna ca sa zic asa ?
multam

va pupik pe toate si va doresc o seara cat mai placuta si fierbinte

ps: mi-au trecut rusii mai devreme , sunt fericita , macar de atat sa ma bucur si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

aditza, ma bucur tare mult pentru rusii mai scurti, ai vazut ca pana la urma au inceput sa aiba efect toate tratamentele pe care le-ai facut, cat te-au tinut luna asta? inca o data: superveste

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neatafetele! Bineinteles ca am facut testul si este negativ. Nu m-am deprimat decat o juma de ora ca apoi a venit sotul, i-am zis, m-a impacat si apoi am plecat ca aveam intalnire cu arhitectul pe care l-am ales sa ne proiecteze casa visata. Macar visul asta sa ni-l implinim, desi pentru mine nu compenseaza. Dar uite asa am uitat. Si azi ma apuc sa fac planul de bataie pentru luna urmatoare.
Cristy, ce bine ar fi sa ne dai niste vesti bune, sa ne mai optimizam si noi!!!
Magdita, acelasi mesaj ca pt cristy
Aditza, hai ca ma bucur si eu cu tine ca au plecat mai repede!
Si pupici pt toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

neata fetele. am facut testul ieri si e negativ si ca sa fiu eu impacata inainte de a face a 2 injectie o sa mai fac unu.asa dar mirosurile mele au luato razna de la diphe,probabil ma pregatesc pentru atunci cand o sa fiu.va si probabil o sa va mai intreb cate ceva pe viitor.
dar pana termin eu cu tratamentul va astept pe voi numai cu vesti bune.

Mergi la inceput