Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

MAGDITA, e musai tratament naturist?
Ceva injectii.....?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Beatrice, dr.T recomanda tribulus terrestris, 2/zi, 3 luni. Insa sotul meu a mai luat cetebe+zinc 1/zi, acid folic 1/zi, multimaca de la FLP 2/zi timp de 2 luni. Ultima contine si tribulus, recomandat de dr.T. Si spermograma i s-a imbunatatit intr-un an de zile de la 23 mil/ml la 57 mil/mil, deci mai mult decat dublu. Toate sunt capsule, se inghit.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

hello fetelor
mada, multumim mult de capitol si sa fie cum ai zis tu: sa ploua cu cat mai multi bebei in toamna asta
aditza, deci cum iti ziceam nu este nevoie sa mai faci programare la tutu, te duci pur si simplu si ii spui tot ce ai facut (iti iei toate hartoagele cu tine) si ii spui ca vrei sa te apuci de treaba serios si nu-ti face probeme ca nu este genul de om care sa-ti poarte pica ca ai fost la el si dupa te-ai dus la altcineva sau ai lipsit o perioada, poate ne intalnim vineri acolo
lucia, draga noastra, nu mai stim nimic de tine, sunt convinsa ca pupa iti ocupa tot timpul insa cand poti da-ne si noua un semn de viata, sa stii ca stam cu sufletul la gura sa auzim veste despre tine
eu am fost la tutu ieri si lucrurie stau cam in felul urmator: in ziua 12 aveam cate un folicul de 29 mm pe fiecare ovar iar endo a crescut de la 5 la 10 mm, mai mult de atat intre timp au mai aparut inca doi foliculi care au trecut deja de 15mm, abia astept sa merg maine sa vad cum evolueaza lucrurile, oricum de ieri seara au inceput sa ma intepe ovarele zdravan si nu ma mir la cata incarcatura au, sper ca maine sa primesc vesti bune si sa-mi spuna ca s-au spart singurei, daca nu va trebui sa fac pregnyl.
ana-alexia, beatrice, alina, magdita, casamihaela si toate fetele va imbratisez si sper sa reusesc sa intru mai des

"After all, tomorrow is another day!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Cristy... ce productie ai tu acolo pai bag o majorica ca meritzi Doamne ajuta sa fie intr-un ceas bun
Am mancarimi la degetzele sa trec o gravidutza pe prima pagina , poate incep cu tine

=============================================
madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi

"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

MAGDITA, atunci de ce mi-a zis sa ma duc la el la consult cand fac cea de-a treia injectie….Dureaza prea mult cu sotul….il sun chiar azi pt programare. Sau se gandeste ca dupa ce termin cea de-a treia injectie, CO vine dupa alte 3 luni, off, cat ai de asteptat, macar de s-ar si solutiona !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Deci speromograma se face la dr Matei.
Nu la dr. T?
Unde are aceasta dna dr cabinetul?Este cel din fatza cabinetului dr T?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Beatrice,in mod normal, dr.T cheama pacientele care au facut diphe la control dupa ce vine menstruatia ca sa vada cum lucreaza ovarele dupa atata pauza. Insa eu te sfatuiesc in felul urmator : trimite-l pe sot la dr.Matei sa-si faca o spermograma, vedeti cum iese, daca e nevoie de tratament, mergeti la dr.T sa va dea tribulus, oricum se cumpara de la plafar, nu ai nevoie de reteta, mie mi-a scris pe spatele spermogramei ce sa ia si cat timp, si incepeti tratamentul acum pentru spermograma, ca pana iti vine tie cm sa se rezolve si eventualele probleme depistate la sot. Noi asa am procedat anul trecut in toamna, am refacut spermograma, sotul a inceput tratamentul, eu pe 15 nov am inceput diphe, si in martie eram dupa 5 ani de asteptare, deci ambele tratamente lucrasera in acelasi timp. Eu, daca as fi in locul tau, asa as face. Bafta multa !
Cristy, asta e luna ta !

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Citat:
citat din mesajul lui beatrice75

Deci speromograma se face la dr Matei.
Nu la dr. T?
Unde are aceasta dna dr cabinetul?Este cel din fatza cabinetului dr T?


Nu, cel din fata cabinetului dr.-ului T este cabinetul dr.ului Iosup. Pe dr.Matei o gasesti la clinica Genesys Fertility, pe Str. Sanatescu, nr.5, este strada cu spitalul Elias. Daca iti activezi PM, iti dau un numar de telefon de la clinica. Suni si intrebi de dr.Matei, cand poate fi gasita ca sa faceti o spermograma. Te iei de mana cu AditzaC , ca si ea trebuie sa ajunga acolo.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

criss ms mult de tot . WAW!!!! ce foliculi babani ai tu acolo ....vb Magditei cu siguranta vei fi prima gravidutza de toamna . D-zeu sa iti ajute . Cu siguranta ne vom vedea vineri , abia astept .
O sa ii spun lui TUTU exact cum au stat lucrurile si ii voi arata si toate hartoagele mele .

Bea si eu cred ca sapt viitoare ajung cu sotul la spermograma .

Magdi


pupici tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anais74 spune:

Cristy asta e luna ta!! Ai sa vezi!! Sa fii pe faza si sa nu pierzi momentul

Beatrice, si eu cred ca e mai bine sa te pregatesti cum zice si magdita, de pe acum. Sa nu pierzi timp pretios! AI vazut ca se poate!

Magdita, tu cum mai esti?

Si ma prgatesc pentru vineri sa ma duc la monitorizare (voi fi ziua 12). Sa vad ce am produs Ca 2 cm-uri au trecut deja dupa Diphe si nu as mai vrea sa treaca multe

Mergi la inceput