Burtici fericite de septembrie-octombrie (166)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Mihaela, eu pot face pariu cu tine pe cat vrei ca nu prea o sa se potriveasca ce zicem noi acum cu ce o sa facem dupa ce nastem! Ai sa vezi ca multe se vor schimba in functie de personalitatea copilului si de multe alti factori! Nici mie nu mi se pare ca ai fi deranjat pe cineva cu mesajele tale, ti-ai expus doar punctul de vedere si atit! Nu am vazut sa fi jignit pe cineva! Eu sper sa treaca supararea la toate fetele!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE


Asa-i,drept sa-ti spun mie imi cam tremura chilotzii cand ma gandesc mai ales la primele zile acasa cu el,ce sa mai spun de alaptat ca deocamdata is intr-o ceata totala..

Lucia super arati ! A venit Adi?


Fetele va las,ma retrag si eu la somn,dar nu inainte de scoate agitatele pt Santorini si Angela-

Hai Santorini !

Hai Angela !



Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Mary,Adela, felicitari pentru bebei! Sa fie sanatosi si norocosi!

Santorini, Angela, nastere usoara si refacere cat mai rapida!

Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


draga uve,

la pozele de 33 de spatamani aveam cordorul in jurul gatului, dar doftora mi-a spus ca nu e inca indicatie de cezariana.

eu am dioptrii mari...... si ar putea fi un motiv sa vreau cezariana....mai vreau sa vad cat de mult creste pana la urmatoarea vizita la doftor, adica vineri..... si poate atunci..... dupa masuratori (bazin and stuff) sa iau o decizie.




34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Uiiii, fetele, ce sunt cu discutiile astea, nu ne statea in fire la odiseea noastra minunata!

Noi suntem binisor, bb a miscat ieri calumea si m-am linistit, astazi de dimineasa la fel, acum vad ca iar e lenesa....am impresia ca va trebui sa ma invat cu noua etapa - aceea ca nu mai are loc si nu va mai fi ca pana acum. Oricum marti ma duc la control si o sa mai intreb atunci ce si cum exact. Cel mai rau imi pare ca e foarte mult amplificat si de capul meu si nu e bine.... Ce inseamna lipsa de experienta!

Am mai fost si noi astazi la cumparaturi si mai taiem cate una alta de pe lista: pampersi marimea 1, servetele umede, crema de corp, saltelutza de infasat si huse de la Ikea, prosopele si alte maruntisuri. Incet, incet ajungem la final.

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Eu pana la voi sincer, nu auzisem de wrap, sling si alte chestii...probabil sunt mai conservatoare, mi se pare interesanta ideea, dar cred ca tine de alta cultura decat a noastra.
Si acum noi avem fiecare putere de decizie si selectie apropos de cum ne vom creste copiii, sunt convinsa ca fiecare isi va adapta teoria la practica in functie de ce si cum va simti atunci.
Eu de exemplu, o sa merg o saptamana la o prietena care e la primul copil(2 luni) si al carei sot va fii plecat din tara si o sa fac "practica" cu bebele; o sa vad cum e cu alaptatul, cu baita, cu Pampersii etc. Nu vreau sa ma prinda zilele de dupa nastere cersind ajutor de la mama sau de la soacraEu asa simt ca va fii bine-in rest, cu fetita sanatoasa, nu imi mai doresc nimic!

33+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

luci si fetele...voi cate prosopae v-ati luat...cred ca doua ar fi de ajuns, nu? eu momentan am unul...dar ma gandesc ca ar fi o idee minunata sa mai iau unul...nu de alta, dar aici nu e australia sa se usuce totul in 5 minute.

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com


eu nu am cumparat pana acum...am 10 prosopele doar de-astea mici...dar am zis ca mai mult de 2 nu cumpar...macar pt inceput sunt ok..


Fetele...voi cate biberoane ati cumparat?
eu am luat deocamdata doar 2...e suficient???????

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


si am fost la poze si am adaugat si eu 3 poze.
http://family.webshots.com/photo/2179123700104955882nLMXQB

nu stiu cu am reusit pentru ca eu aveam parola veche......
dar salvasem link-ul catre poze.

pe emailul comun nu pot intra, so, please ajutati-ma si pe mine cu o parola pe PM.



34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28


draga uve,

la pozele de 33 de spatamani aveam cordorul in jurul gatului, dar doftora mi-a spus ca nu e inca indicatie de cezariana.

eu am dioptrii mari...... si ar putea fi un motiv sa vreau cezariana....mai vreau sa vad cat de mult creste pana la urmatoarea vizita la doftor, adica vineri..... si poate atunci..... dupa masuratori (bazin and stuff) sa iau o decizie.




34+




Stiu ca e inca devreme si ca se mai poate schimba ceva cu cordonul, dar si la 21s il avea si eu cred ca acolo va ramane. Eu nu am alte probleme, dar ma sperie ideea de a nu sti ce si cum va fi.

33+ , mami de sanatoasa, norocoasa, frumoasa si desteapta Sarah Maria
http://family.webshots.com/photo/2844585890104955882lFPbob

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:


referitor la alaptare am mai gasit si asta

http://www.alaptare.home.ro/

probabil il stiti dar mie mi s-a parut interesant

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Alex25 deci te-ai linistit Si eu ma gandeam sa incep sa ma nelinistesc, dar mi-am amintit ca intr-adevar la sfarsit se misca mult mai incet. La Peter a fost clar cazul ca nu mai incapea, banui ca acelasi motiv il are si baby.
Ah, si merci ca mi-ai amintit de pampersi, lista e completa, dar uitasem de ei
Giuliella tu ai desenat acele tablouri ? sunt foarte frumoase, bravo !

Fetelor, pastrati flexibilitatea in gandire, indiferent de circumstante. Baby va decide daca vrea in wrap sau nu, in balansoar sau nu (spre disperarea mai ales a tatalui care a dat buni pe el si mostenitorul urla cand e pus acolo), in cadita clasica sau gen galeata, va parea sa doarma mai bine la socri decat acasa la voi , tace cand il pui pe jos cand tu vrei sa-l tii in pat intre perne, etc.
Noi am schimbat 3 cadite, aproape ca n-am folosit bazinetul (o frumusete de bazinet) ca a preferat patulul, n-a vrut premergator (noroc ca-l primisem cadou, ca era tare scump), n-a prea vrut in brate (si-i luasem port-bebe cel mai scump si mai laudat), dar vroia toata atentia mea cand a mai crescut.
Pai nu semana deloc cu ce copil credeam c-o sa am . M-am lasat pe mana lui, am considerat ca el stie cel mai bine si sincer, ma uit la el si pare fericit

Mary felicitari si bine ai venit pe lume Razvan !
Adela felicitari si bine ai venit pe lume Calin !



Diana 37 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput