Burtici fericite de septembrie-octombrie (166)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

LUTO,MANGA imi spuneti si mei cum se zice la colici in engleza,vreau sa-i zic sora-mii sa se uite de infacol dar sa si intrebe daca mai au si altceva pt colici.eu stau cam prost cu engleza

34+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA


Infant colic cred, sa vedem ce zice si Duamna Manga

Cea mai fericita 37 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

LUTO,MANGA imi spuneti si mei cum se zice la colici in engleza,vreau sa-i zic sora-mii sa se uite de infacol dar sa si intrebe daca mai au si altceva pt colici.eu stau cam prost cu engleza

34+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA


se zice colics...si infacolul e cel mai folosit. il gaseste oriunde de la tesco la boots. eu am luat niste ceaiuri din romania pt bb pentru colici. ca sa vezi ca tot capra vecinului e mai grasa si mai aratoasa :)

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

mada acum vad ca mai avem amandoua 38 de zile

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mangulico prospo de bebelus ? Numai unul am luat ...ca eu vreau sa mai cumpar si dupa cate ceva.
Cred ca ar fi bune doua.
Dar eu nici cadita nu i-am luat si nici nu am de gand.....ca si asa dupa ce venim acasa Adi va trebui sa plece la plimbari sa poata fuma linistit 4...5 tigari ....si poate veni si cu o cadita la subbrat

Cristina ma bucur foarte mult ca esti gata. Cum e la Braila ? tot asa frumos ?
Sper sa nasti atunci cand iti vei dori si cele cateva zile pana la control sau dupa foloseste-le la papat bun si la odihna.
Eu bagajul nu il am gata

Manga si fetele am vazut aici niste protectii de sani foarte faine....intr-o cutie ..cam 30 de bucati....oare sa-mi iau ? Eu sunt cam varza ...ca ma intreb daca nu-mi curge siroaie laptele in sutien...la ce sa dau banii pe ele ?
Stiu ca sunt o zgarcita, primesc 2 palme peste cap de la cine se ofera sa mi le dea.


Cea mai fericita 37 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

mada super frumoasa burtica si hainutele sunt dulci rau. iar tu arati minunat cand zambesti

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Mangulico prospo de bebelus ? Numai unul am luat ...ca eu vreau sa mai cumpar si dupa cate ceva.
Cred ca ar fi bune doua.
Dar eu nici cadita nu i-am luat si nici nu am de gand.....ca si asa dupa ce venim acasa Adi va trebui sa plece la plimbari sa poata fuma linistit 4...5 tigari ....si poate veni si cu o cadita la subbrat

Cristina ma bucur foarte mult ca esti gata. Cum e la Braila ? tot asa frumos ?
Sper sa nasti atunci cand iti vei dori si cele cateva zile pana la control sau dupa foloseste-le la papat bun si la odihna.
Eu bagajul nu il am gata

Manga si fetele am vazut aici niste protectii de sani foarte faine....intr-o cutie ..cam 30 de bucati....oare sa-mi iau ? Eu sunt cam varza ...ca ma intreb daca nu-mi curge siroaie laptele in sutien...la ce sa dau banii pe ele ?
Stiu ca sunt o zgarcita, primesc 2 palme peste cap de la cine se ofera sa mi le dea.


Cea mai fericita 37 + cu



sa stii ca nici eu cada nu am. ieri am luat scoica de masina de la prietneii nostri. protectii de sani mi-am luat o cutie la 3 lire cu din alea disposable de la boots. ceva iti va trebui sigur. alea cred ca sunt 100 sau ma rog...multe...nu sunt performante...sunt disposable si se vad cam tare prin sutien ca am facut proba...poate ca-mi iau si mai subtiri pentru iesit afara cand oi avea nevoie. mergi al boots...e o cutie mare roz cu un bb care suge.

cat despre cada....sergiu era in stare sa ia din ikea o chestie mai mult inalta decat lunga...in care in mod normal depozitezi jucariile copilului. mi-a zis ca doar e mic...kt spatiu ii trebuie...sa-mi vina sa-l iau la palme nu alta...am ales sa rad de el si el e foarte contrariat ca nu intelege de ce o cutie de plastic nu poate servi de cadita!!!

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Aiduco, stii ce am observat eu pe forumul asta? Ca de multe ori noi vrem sa spunem ceva, se intelege altceva, si uite asa se isca certurile! Ce as vrea si eu sa o am pe mama in Bucuresti, sa pot lasa copiii o dupa-amiza sau cateva ore din cand in cand si sa ma duc si eu la un film sau oriunde altundeva doar cu sotul sau prietenii!!! Dar asa ma multumesc cu o saptamana la doua luni! Si e taaare bine, desi ma apuca efectiv plansul de dorul copilului meu. Si cand ma gandesc ca acum l-am lasat pentru mai mult timp, pana imi revin si eu dupa nastere, imi vine sa ma urc pe pereti!!!! De-asta si vreau sa nasc mai repede, si azi daca se poate, ca nu vreau sa stau asa mult fara Andreiutul meu!
Si cu alaptatul nu va faceti iluzii ca nu or sa se iveasca dicutii in contradictoriu, ca siguuuur nu e asa! Io n-am vazut odisee unde sa nu se iste adevarate certuri pe tema asta!
Danangie, eu am mai luat ginipral pentru contractii. E de departe cel mai bun dintre toate! Efect garantat, ti-l recomand cu incredere, mai ales ca tu mai ai pana nasti, nu prea e OK sa ai contractiile astea dureroase de acum!
Manga, am vazut si pozele tale, esti o dulcica cu o burtica superba!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Cristina n-au nici o legatura una cu alta,vbeam strict de momentele cand sunt acasa cu copilul...Sunt total de acord cu tine cu dusul la bunici din cand in cand,trebuie sa interactioneze si cu ceilalti membri de familie si cu alti copii cand mai creste,ar fi aiurea rau sa-l tii asa numai cu tine...chiar imi pare rau daca s-a inteles asa.Eu acum pur si simplu adun informatii si le impart cu voi,mai departe nu stiu ce voi face,vorba Mariei,fiecare copil e diferit si trebuie sa ne adaptam nevoilor lui.

Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Lucia, eu drept sa-ti spun, mie Braila nu mi-a placut niciodata! Exceptand faleza! Da' nu te superi pe mine ca am spus asta, da?!!! Mie imi place de mor Brasovul!!!! Eu pana la urma tot ma mut acolo!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Multumesc fetele pt aprecieri la burtica,intradevar nu am vergeturi dar am compensat pe sani
MANGA da avem acelasi DPN ca si DELIA 79
Fetele eu am luat-o razna,imi doresc atat de mult sa nasc,sa-mi tin puiutu in brate ca nu mai am rabdare si dr meu a zis ca undeva pe 25 sept o sa fie cezariana.Vreau sa fie bine pt bebe dar si mai repede,oare am inebunit?!?
LUTO,MANGA multumesc de raspunsuri,am inteles ca tesco exista si in ungaria,oare gaseste acolo?
Va

34+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput