Burtici fericite de septembrie-octombrie (166)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

hai fetelor...mihaela si aida shake hands and make up. Sunt convinsa ca mihaela nu judeca pe nimeni despre cum planuieste sa-si creasca copilul, iar despre tine, aida...nu cred ca ar putea nimeni vreodata sa spuna ca nu ti-ai apropiat copilul sau nu ca nu ai fost alaturi de el pana la capat. cred ca aveti doua moduri diferite de a privi parenting-ul...eu inca oscilez intre metoda mihaelei si netinutul in brate si asta pentru ca am fost nanny doi ani si am vazut ce inseamna tinutul in brate. dar cred ca depinde si de copil. finutul meu si acum la un an jumate vrea doar in brate, pentru ca asa l-a obisnuit varul meu (el fiind lipsit de afectiunea parintilor - crescut de bunica) si sotia lui e diseprata ca nu prea poate face nimik de baiat prin casa. Am avut si eu aceeasi problema cu unul dintre baieteii pe care i-am crescut. dar celalalt, desi il tineam si pe el in brate, nu avea nimik impotriva atunci cand il lasam jos...presupun ca depinde de copil si de nevoile indviduale alei fiecaruia. Pe vremea noastra nu exista moda wrapurilor si a slingurilor si stiu ca mama, ca sa-si poate face treaba in casa si program full time la serviciu de pe cand eu aveam 4 luni, a incercat sa nu ma ia in brate prea mult. m-a alaptat pana la 11 luni si cred ca a avut de furca cu mine pentru ca am fost o sclifosita, dar a ales metoda asta pentru ca oricum eu urlam din toti rarunchii atunci cand o vedeam plecand la munca si o urmaream inclusiv la baie. si cand spun ca o urmaream...am in minte o imagine de pe la 2 ani si ceva cand eu o tineam de capot de la spate si o urmam spre toaleta.

orice metoda am alege, cred ca iubirea noastra va fi simtita de copii nostri mai presus de orice. si mai cred ca nu exista o reteta standard in cum sa-ti cresti copilul. trebuie sa vezi si ce nevoi are si sa te mulezi dupa cerinte.

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Vaaai, Lucia, ce bine arati!!!!
Sa inteleg ca ai gasit un nene simpatic si disponibil sa te traga in poze??!!! Sotul stie de asta?

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Madalina esti o scumpa.Burtica e f frumoasa.
Wrap-ul se poate folosii si stand jos fara probleme.

Luciooo acum am vazut hainutele lui bb la uscat.Ce zambareata esti,sigur esti in Anglia cu atata soare?
Promit sa scriu despre Lisa mai incolo sau maine...acuma sunt franta.

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Multumim de capitolul nou care de acum STIM ca va fi cu bebelusi....

Manga esti foarte draguta
Am si eu o mica surpriza

Dupa amiaza placuta va doresc si sper ca pana maine dimineata la programari nu mai sare nimeni randul

Cea mai fericita 37 + cu



ia uite mai ce tunsulica cu burtica

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Daa!!Prima si eu!!

ADELA felicitari si refacere rapida!BB CALIN bine ai venit si sa ai o viata de vis!

Mamici nu va suparati. Wrap...nu wrap.....eu habar nu am ce-i ala...dar sigur intr-un mod sau altul vom relationa cu bebicul nostru.

Eu ma cam lupt cu contractiile dureroase.Mamici nr 2 voi patiti la fel? Mai iau din cand in cand un scobutil ca no-spa nu am si cand luasem in sarcina cu Ale nu-si facuse efectul......dar vad ca eu continuu sa am contractii dureroaseTre' sa ma opresc din mers sau orice activitate...pana imi trece...




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

FELICITARI ADELABINE AI VENIT BEBE CALIN

Si agitate pt:
SANTORINI

ANGELA
sa aveti nasteri usoare,refaceri rapide si bebei sanatosi
Fetele ca tot dicutati de wrap-uri am si eu o intrebare:se poate folosi si daca stai jos?adica cum stau eu in carut si sa-l car pe bebe dintr-o camera in alta?
Ma bucur ca toate fetele sunt ok,le urez duminica frumoasa
Am pus si eu pozici cu burtica mea,una e hidoasa dar nu-i asa ca voi va uitati doar la burtica?!?!

http://family.webshots.com/photo/2832900910104955882oYxXBT

34+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA


Mada ai o burtica absolut superba ! Vad ca n-ai vergeturi deloc,io-s plina

Nu stiu ce sa zic de pozitia stand,poate iti raspunde Sabina aici


Mihaela 38+ cu baby Joshua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MADA ptiu sa nu fii de deochi, ca bine arati.Si tare zambitoare.

CRISTINA ce bine ca acusi scapiiii.Deci si tu ai contractii...si eu cred ca datorita lor ...voi naste mai devreme......dar am asa o frica acum de nastere...parca atre as fi vrut acum ceza....




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_ana

Tinand cont de discutiile recente, pe mine cred ca ma considerati o mama denaturata rau de tot, ca imi tot duc copilul la bunici periodic ca sa prind si eu cateva zile de relaxare cu sotul. Mie personal nu mi se pare un lucru rau, Andrei se simte minunat cu mama mea si asa reusesc si eu sa imi incarc bateriile pentru mai departe. Si acum o sa imi cumpar si wrap si leagan si tot ce mai e necesar sa imi fac viata mai usoara. Nu vad nimic rau in asta, atita timp cat nu fac rau copilului nu vad de ce sa nu fiu o mamica fericita si nu una stresata si nervoasa mereu. Eu alte comentarii nu mai fac, ca nu imi place sa ma cert cu nimeni si oricum imi sunteti dragi toate!
e poftim ce se intelege
Pai normal ca nu esti denaturata si nu este nimic rau ca un copil sa se obisnuiasca si cu ceilalti membrii din familie si sa socializeze , nu sa devina un salbatic.
Culmea ca nici mie nu imi palce sa ma cert si firea mea pacifista se pare ca s-a dus pe garla sper sa ma dreg si sa nu mai imi sara tandara
Si as vrea si eu 2 ore pe saptamana sa imi las bebelul cu cineva (mama denaturata ce sunt si eu) macar sa imi fac treaba si curatenia in liniste si fara alta grija decat curatenia ...



Aida ... 36+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

LUTO,MANGA imi spuneti si mei cum se zice la colici in engleza,vreau sa-i zic sora-mii sa se uite de infacol dar sa si intrebe daca mai au si altceva pt colici.eu stau cam prost cu engleza

34+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

luci si fetele...voi cate prosopae v-ati luat...cred ca doua ar fi de ajuns, nu? eu momentan am unul...dar ma gandesc ca ar fi o idee minunata sa mai iau unul...nu de alta, dar aici nu e australia sa se usuce totul in 5 minute.

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput