Burtici fericite de septembrie-octombrie (165)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Ce liniste pe aici, la fel ca in burta mea, cred ca e atmosfera de weekend.

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

uof, pe mine m-ati zapacit de tot cu wrap-ul si slingul, am deschis toate linkurile date pe voi, si acum le iau la rand, poate ma lamuresc.....

Ioanact, si eu te tin minte, ca esti de-a mea Felicitari, sa ai o sarcina usoara si sa ne tii la curent pana ajungi la 40 de saptamani

38+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 2 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ioanact felicitari!!! Si eu te tin minte, desi nu scriam pe vremea aia, citeam doar din umbra... Sper sa nu gresesc tare spunand asta, dar eu tineam minte ca ai ramas atunci, repede. Si o data chiar te-am cautat la lista de decembrie. Cand nu te-am vazut m-am gandit ca nu am inteles eu bine. Oricum, important e ca acuma se dezvolta ceva frumos la tine in burtica! Doamne ajuta sa fie sanatos si sa stea acolo pana la termen!

Sa nu uit sa-i spun La multi ani sarbatoritei zilei, manu! Poate daca vede ca-i uram, mai baga nasul pe aici...

Kinga bine ai revenit!

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Alex, ma bucur ca esti mai bine. Si sa nu te superi ca iti dau un sfat: asculta-ti instinctul intotdeauna, nu te teme! De obicei e cel mai bun si rezolva toate dilemele. Cand nu stii ce sa faci, nu gandi prea mult, actioneaza!

La multi ani, Manu!

Cred ca fetele sunt plecate sa faca ultimele cumparaturi sau sa pregateasca bagajele!
Ce as vrea sa mai merg si eu prin magazine, sa haladuiesc putin! De 3 luni stau ca lehuza si taaaare ma mananca palmutele sa cheltui ceva bani. Bine ca nu le am cu cumparaturile on line!

Ioana, mamica de Andrei (5 ani) si Alexia 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Am vazut ca ati deschis un alt cont ptr poze pe photobucket As vrea si eu id si passw pls, avand in vedere ca nu le stiam nici pe cele de pe webshots. Am PM activat.

Multam'

_
33+ cu dragostea noastra Victor

O minte largita de o noua experienta nu va reveni niciodata la dimensiunile ei initiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Tocmai am mai aduagat si eu in bagajul de spital un prosopel pt piciulina, sampon (ca am inteles ca asa cer astia la Universitar) si inca vreo 2 costumase (i-am luat hainute de mai multe culori ca cine stie ce pretentii are mintea mea de lauza atunci).
M-am plictisit sa stau in casa. Ma intrebam mai devreme cum as fi rezistat oare daca ar fi trebuit sa stau la pat toata sarcina .


Roxana, mami de pui nazdravan Matei (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 36+

AMR 2-3 SAPTAMANI





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

salutare.
In primul rand felicitari Ioanact pentru sarcina. Sa dea Doamne Doamne sa fie bine si sa nasti un pui sanatos.Sarcina usoara!

Si acu sa imi dau si eu cu parearea vis-a-vis de wrap. (Nu ca mi-ar cere-o cineva da ma bag si eu putin in seama).

Eu avand deja experienta cu cresterea unui copil mai pot sa imi spun parerea si sa spun ceea ce gandesc in momentul de fata. La Albert am folosit destul de mult un marsupiu. E perfect cand nu vrei sa mai cobori 4 etaje si apoi sa mergi fara sa mai impingi carutul prin toate gropile din cartier. Insa nu puteam sa il tin prea mult ca ma durea spatele destul de tare. Fetele cu cezariana vor avea ceva probleme cu durerile de spate de la anestezie. Bine ca nu e musai dar..majoritatea o cam patesc. Eu am avut problema asta. Apoi cu greutatea care o porti pe burta iar e o problema. Se spune ca dupa o cezariana sa nu ridici nici o greutate care sa fie mai mare decat greutatea copilului tau. Oricum e destul de solicitant sa porti copilul asa..si pentru coloana si pentu picoare pentru ca sunt totusi niste kg in plus. Nu am folosit deci wrap dar il asemui mult cu marsupiul respectiv asa ca ideea e buna de a avea asa ceva dar nu pentru mult timp, doar atat cat bebe nu creste in greutate prea mult.
Apoi cred ca mai e o problema.Mi-e teama ca ar putea crea dependenta. copilul o sa speculeze foarte mult faptul ca e mai bine in brate si tare ma tem cu un wrap avem tendinta ca sa tine bebele numai la piept iar bebe nu o sa mai accepte ideea de a sta singurel in patutul lui si o sa vrea numai in brate.
Acum sa va dau si o solutie pentru momentele cand o sa vrem sa il calmam si altfel nu neaparat tinandu-l in brate. Eu cred ca facut cea mai buna investitie ceea ce va recomand din toata inima. Am cumparat un balansoar pentru bebelusi.Functioneaza cu baterii si are 3 trepte de balansare. Il pui acolo pe bebe si stai destul de relaxata. Fara tinut in brate..adoarme imediat si sta foarte comod. (albet in balansoar)
Si o alta investitie care a fost foarte buna zic eu. Interfonul. Nu am mai avut nici o grija ca bebe se trezeste si nu il aud. Poti sa stai linistita sa faci mancare fara sa te duci in orice moment la copil sa vezi daca plange riscand sa il trezesti numai cu deschisul si inchisul usii.

Iulia 33+ cu Emma Jasmine
si Albert Iustin(15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

pt mamicile de gemeni, uitati-ve la a treia poza (fara spatii): http://www. parinti. com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34248&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=21dfeeb7ac0cafc7c1ad50c7889a1b0e

se pare ca se poate

38+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 2 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

In alta ordine de idei.
Am iesit cu greu la o plimbare si fara miscari rapide..fara sa merg prea mult, m-a luat o durere cumplita de burta de simteam ca imi dau lacrimile de durere. Nu pot spune ca avam contractii ca s-a intarit la un moment dat burta dar apoi era absolut normala numai ca era o durere ca la ciclu dar mult mult mai puternica, plus ceva dureri ce le simteam si in spate. Abia am ajuns acasa cu greu cu gandul sa iau un no-spa. In schimb mi-am mai revenit si am desfacut o bere si sper sa imi revin asa ca de la pastilute vars imediat.
Acum sper sa nu fie asta debutul unui travaliu sa ma mai duc si bauta la spital
Problema insa a aparut cam de aseara cand mi-am dat seama ca nu pot sa apas deloc burta pe partea stanga ca am niste dureri de parca as avea o vanataie pe acolo. Nu pot nici culcata sa stau pe stanga. NU stiu ce poate fi..dar sper sa treaca .


Iulia 33+ cu Emma Jasmine
si Albert Iustin(15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am vb cu Monica...e bine...cezariana ramane tot pe miercuri...este si ea si Atomix bine..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


28+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput