Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

Bogdana Felicitari pentru jumatatea de anisor !!! Mai avem un pic si va ajungem din urma !

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Anita, bun venit! (esti tiza uneia din buburuzele mele )

Karina, tinem pumnii!! Vezi ca s-a putut? Mai e doar putiiin.. Iti spunem de pe-acum ca te-asteptam cu pozici. Sa dea Doamne-doamne sa fie bine! Sa va-ntoarceti toate trei acasa cu zambetul pe buze!

Eliana, sanatate multa tie si piticilor! Sa-nteleg ca n-ai dus-o pe Elena la gradi?

Bogdana, ce rau imi pare pentru Andrei.. Saracutul.. Ma doare sufletul cand ma gandesc prin ce treci.. Poate ca nu e pregatit.. Nu stiu ce sa-ti zic.. Doar ca am o vecina care are baietelul cu 7 zile mai mare ca ale mele (e asistenta medicala) si a zis ca nu toti copiii sunt pregatiti pentru gradi la 3 ani, drept pentru care ea nu si l-a dus pe-al ei. Ale mele, recunosc, n-au nici o problema, poate si din cauza ca sunt doua, dar si ele au fost foarte sociabile, de mici..
Tu stii cel mai bine situatia, dar poate ar trebui sa nu-l mai duci o perioada, daca iti permiti sa-l tii acasa, sa nu fie un soc pentru el si sa refuze si mai tarziu.. sau cere voie educatoarelor (daca sta cineva cu bondareii acasa, macar o ora) sa te lase sa stai cu Andrei sa va jucati impreuna la gradi, iar apoi, daca tot refuza, ia-l cu tine, zic eu.. in timp, poate il mai pregatesti si-l mai duci in cate-o zi.. nu stiu ce sa zic.. e doar o parere...
LA MUUULTI ANISORI si felicitari cu drag pentru cele 6 lunisoare implinite! Iata ca prima jumatate din cei 100 dee ani a trecut...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

CAMI SI CLARA, LA MULTI ANI!!!

Sa cresteti mari,sanatoase, sa va rezerve viata muuult noroc si numai bucurii!!!
Lili, sa-ti dea DD putere si rabdare sa-ti cresti minunile cat mai frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ne-am intors si noi din ultima iesire aferente vacantei de vara. Am fost la Poiana Marului, pt. Tuste a fost minunat si pt. noi la fel.

n-am inceput cresa, daca pot o sa stau eu acasa pana in martie, sa treaca iarna. In martie vor avea 2 ani si 4 luni si vor fi mai mari! Nu stiu daca gandesc bine.....

bogdana imi pare rau pt. Andrei! nu pot sa dau sfaturi!La multi anisori gemenasilor!!!
dalina, laura ma bucur ca nu ati avut probleme cu gradinita si ca totul decurge ok!
luminita o sa aveti tot timpul si pt. vacante fericite! Incearca sa vezi si partea buna a lucrurilor si sa tragi concluziile pt. concediile viitoare!

a primit cineva suplimentul de 600 Ron?

va pup !



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

dalina..am vb cu un psihoterapeut(prietena)pe tema asta..spunea ca dc renunt acum...nu va mai merge deloc..ca acum stiu sa "profite"din plin. Nu e vb ca nu-i palce, ca am vazut cum ii luceau ochisorii cand vedea copiii..e vb ca nu sunt eu acolo..cum e el obisnuit. Daca el pana la 2 ani si 3 luni..nu a stiu ce e aia sa stai nici 5 minute fara mine..nu ma mir ca e asa "mamos". Sper ca la gemeni sa fie mai usor..ca deh..sunt 2. Vom vedea cum va reactiona azi..dupa ce vine..sa avd dc a plans tot asa:(



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

ne-am intors si noi din ultima iesire aferente vacantei de vara. Am fost la Poiana Marului, pt. Tuste a fost minunat si pt. noi la fel.

n-am inceput cresa, daca pot o sa stau eu acasa pana in martie, sa treaca iarna. In martie vor avea 2 ani si 4 luni si vor fi mai mari! Nu stiu daca gandesc bine.....

bogdana imi pare rau pt. Andrei! nu pot sa dau sfaturi!La multi anisori gemenasilor!!!
dalina, laura ma bucur ca nu ati avut probleme cu gradinita si ca totul decurge ok!
luminita o sa aveti tot timpul si pt. vacante fericite! Incearca sa vezi si partea buna a lucrurilor si sa tragi concluziile pt. concediile viitoare!

a primit cineva suplimentul de 600 Ron?

va pup !



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

eu nu..ca deja primisem pe august banii cand s-au dat normele public..adik am luat banii in 9 luna asta..si normele au aparut in 10o prietena de la directia de munca mi-a spus ca-i voi primi luna viitoare..adik in oct.



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

fetelor, va multumesc de urari

noi suntem acasa din 12 sept., astazi avem 10 zile , suntem destul de cumintei, papam la biberon cam din 4 in 4 ore, eu dorm noaptea cu ei in camera, dar ei sunt in patutul lor. sunt sanatosi si maricei avand in veder ca sunt gemeni si s-au nascut la 39 de saptamanai, robert-2900 gr., 53 cm, apgar 8, darius-3000gr., 51cm., apgar 9. din spital am iesit cu 2850 gr. fiecare.
a trecut totul bine, peste fazele acelea nasoale din maternitate bine ca am trecut si eu, cu toate ca am avut rezerva de 2 a fost foarte nasol din cauza operatiei. copiii au stat la neonato, dar asistentele insistau sa ma mute cu ei ca sa scape ele de o grija in plus. noroc cu pilele si relatiile si scandalurile si amenintarile (a iesit un scandal monstruos int-una din zile cand le-am auzit pe asistente numindu-mi copiii :suita, iar sotzul l-a sunat pe directorul spitalului, faza dupa care m-a chemat doctorita de la neonato sa vada ce s-a intamplat ).

de acum incep intrebarile si nelinistile si totul pentru noi asa ca fetelor, asteptati-va sa va asaltez cu tot felul de intrebari.

va pup acum.

anco, mamica de robert si darius (07.09.2009)

poze

LUNI, 7 SEPTEMBRIE INTERNAREA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

pussi Eu inca nu am primit indemnizatia pe luna august.Astept cu nerabdare sa vad daca o sa vina odata cu ea si indemnizatia pentru bebe 2. Va tin la curent !

anco Bine ati venit acasa! Sa dea Domnnu ca Robert si Darius sa aiba colici cat mai cuminti si sa nu le dea mari batai
de burtica. Refacere rapida si multa rabdare !

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradelyn spune:

Buna la bebisi cuminti , mamici si burtici, noi va citim din umbra si crestem odata cu voi,avem si noi o problemuta si nu stium cum sa o rezolvam: facem cacutza de 5-6 ori pe zi si este destul moale si nu ne explicam de ce, am incercat sa papam si orez si supica cu morcovel dar nu se prea remediaza problema plus ca am inceput sa ne iritam si la fundulet!Or fi de vina dintii?? Am citit ca tititele tale Ciobotaru au deja dintisori, iar daca ele sunt nascute in ajunul Bunei Vestiri baieteii mei is nascuti chiar de Buna Vestire!!!! Imbratisam toti bebisii si pe cei nou veniti si salutam mamicile si burticile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita83 spune:

Multumesc mult pt mesajele de incurajare.Pana acum ne-am simtit destul de rau cu multe zile state la pat, dar de o saptamana si ceva miscam destul de bine si sper sa ne revenim!E mare agitatie in burtica... Mai avem apropape 3 saptamani si vedem si noi ce suntem si daca e totul in regula.Abia astept.Pe 28 ajung si la Bucuresti la Giulesti sa vb cu dr.Ion Ionut sa vad daca ne ia si pe noi in evidenta.Eu sunt din Topoloveni, Arges si aici nu am fost prea multumita de dr.Dar am auzit ca dl.dr nu mai primeste gravidute de februarie ca este placat undeva atunci , stiti ceva?

Mergi la inceput