Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui anita83

Buna la toate burticile, mai ales celor cu gemeni! Sunt noua pe aici asa ca nu prea stiu cum se procedeaza.Sunt o burtica de aproape 17 saptamani, inca nu stim ce vom fi(asteptam cu nerabdare!),citesc cu mare interes toate subiectele propuse de burticile cu gemeni pt a invata mai multe.Pt asta va multumesc.Sper sa va fiu si eu de ajutor cu ce pot asa cum imi sunteti si voi mie acum.Va pup pe toate si sarcina usoara!


Sarcina usoara si bb-i sanatosi!
Scrie mai repede 10-12 mesaje ca sa scapi de moderare si mesajele tale sa apara in timp real.



24+

odiseea noastra, trusou bbluse
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Buna fetelor,

Anita, bine ai venit, sper sa ai o sarcina usoara si cat mai la termen!

Speranta, m-a intristat ce am aflat despre Kiki, sper sa depaseasca cu bine afectiunea asta si sa se poata bucura de copilasii ei. Stiu ca nu prea e de gluma cu preeclampsia si mai ales cu eclampsia.
Bine ca sunt in afara pericolului si ea si bebelusii. Daca mai afli ceva despre starea ei te rog comunica-ne si noua.

Am cam ramas singura vad pe baricade, cu burtoiul meu..saptamana viitoare, cand am cezariana, implinesc 39 saptamani de sarcina si nu-mi vine sa cred. Nu credeam ca voi ajunge pana aici! Sper sa fie totul bine pana la capat.

burticile, mamicile si puiutii!

Karina 38+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_karina

Am cam ramas singura vad pe baricade, cu burtoiul meu..saptamana viitoare, cand am cezariana, implinesc 39 saptamani de sarcina si nu-mi vine sa cred. Nu credeam ca voi ajunge pana aici! Sper sa fie totul bine pana la capat.


Luni ai cezariana?

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Da Clara, luni ma prezint la spital pentru marea intalnire... daca nu se intampla nimic pana atunci. Sunt emotionata de pe acum, de fapt si eu si sotul suntem la fel de emotionati. Speram sa ne descurcam si mai presus de toate sa fie fetele sanatoase.

Karina 38+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

kiki, Doamne ajuta , sa iti revii repede, sa ajungi acasa sanatoasa, cu puiutii sanatosi!

anita, bine ai venit, sarcina usoara si nu te stresa! suntem aici pentru intrebari.

dalina, ma bucur mult ca a fost ok la gradi. chiar m-am gandit la voi, si nepotelul meu cel mare a inceput gradinita din 7 sept si ii e tare greu sa se acomodeze. e un mamos si jumatate si bazaie mititelul mereu dupa mami.
la voi cred ca a contat si faptul ca se au una pe alta + pregatirea dinainte pe care ai facut-o cu ele. sper sa avem si noi acelasi succes, dar mai avem destul pana atunci.

lili, ma bucur ca sunteti ok, ne-a fost dor de voi!

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008
_
"Oricum ar fi, ai in fata o zi, mergi spre ea!
Si nu uita:
Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad, se duc pe un alt cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

seara buna..
si eu mi-am luat azi copilul plangand de la gradi...si cand il auzeam ce-mi spunea..mi se rupea sufletul



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

seara buna..
si eu mi-am luat azi copilul plangand de la gradi...si cand il auzeam ce-mi spunea..mi se rupea sufletul



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Povestea noastra


da, am citit la ghiocei. ziceam daca nu i-ar folosi o poza de-a ta sau o jucarie care miroase a mami?

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

kiki Sa dea Dumnezeu sa te faci bine cat mai repede! Sa iti traiasca puii mici !

dalina Ma bucur mult ca fetitelor le place la gradi! Citind iuresul prin care treci dimineata, ma imaginez pe mine peste 2 ani si jum...dar mai avem multa papica de mancat pana atunci.

lachi Mi-s asa de dragi Karina si Iris!Au personalitate puternica de interactioneaza asa una cu cealalta. Sper sa se acomodeze repede in patuturile noi!

anita Esti bobocel ca si mine! Bine ai venit! Sa ai doi bebei sanatosi!

karina Retraiesc alaturi de tine emotia asteptarii cezarianei.Eu mai aveam 5 zile pana la data programata pt operatie si deja nu mai aveam somn gandindu-ma la ziua mult asteptata. Dar tititele mele s-au gandit sa nu ma mai lase sa astept ! Sa dea Domnu sa fiti toate trei sanatoase !

Bogdana Sper sa aud cat de curand ca piticului tau a inceput sa ii placa sa mearga la gradi! Orice inceput e mai greu !

E minunat ca pot trai odata cu voi, mamicilor, emotiile prin care treceti, iar cu voi burticilor( mai mici sau mai mari ) ca pot retrai perioada frumoasa a sarcinii gemelare !

Tititele mele mai au un pic si fac sase luni. Teo are doi dinti si e super haioasa si Stefi unu.Primul dinte le-a dat amandorura in aceeasi zi.Ma ingrozeste gandul ca trebuie sa le fac vaccinul de sase luni mai ales ca e in ambele picioruse.Imi este mila!!!

toate mamicile,piticii si burticile

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

netaza...fetele..
azi avem..6 luni
Doamne..am studiat atata psihologie..si ma afund in eadc nu pot face ceva pentru ca "abandonul "asta sa treaca mai rapid..senzatia asta nasoala sa fie inlocuita de una de placere..cand il duc la gradi..l-am lasat urland-la propriu..in bratele educatoarei...imi inotau ochii in lacrimi..si trebuia sa ma abtin..ca deh..cum sa spui copilului sa nu planga..si tu sa versi 1000 lacrimi pe secunda??Cumplita e despartirea asta..si cumplit drumul asta al"dezlipirii"de mamasunt tare suparata



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Bogdana tinem pumnii sa treaca repede perioada urlatoare... si voua multa rabdare

blue_karina inca un pic si faceti cunostinta Multa sanatate... si refacere rapida

anita83 bine ai venit. Sarcina cat mai usoara.

Laura vrem poze, poze. Valabil si pentru Luminita!!!
Luminita imi pare rau ca nu a soft concediu dorit... dar las ca se fac ei mari... si scapati de problemele astea.

lachione drum bun si distractie placuta. Asteptam impresii si poze.

speranta76 ce mai stii despre kiki? Sanatate multa. Si sper ca ai vesti f. bune.

Despre noi... Mihai a racit saptamana trecut, dar de fapt raceala lui Mihai numai raceala n-a fost ... a luat-o si Andrei, si Elena, m-a durut si pe mine in gat... si am dat-o si unui bb ... daca dr. a zis ca-i raceala, n-am tinut copilul in casa doar pentru niste muci, mai ales ca nu tusea cine stie ce... dar uite ca n-a fost asa...
Oricum, incepem sa ne dregem, tusea s-a mai dus, muci mai sunt putini, gatul meu e mai bine
Se pare ca rezista ceva mai bine... ultima oara au fost bolnaviori in martie... fata de anii trecuti... cand am avut pauza maxim 2 luni, e un lucru bun.



CONCURS "Cat de fericit e copilul tau": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=6" target="_blank">ely1 & www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=7" target="_blank">ely2

Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput