Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

'Neata!

Sanatate Petrenilor! Da, cred ca e ciudat... si noi cu sotul ne gandeam ca acu' ne-am cunoscut ca si solegi la scoala... fiecare cu principiile lui ... cum ca nu e ok sa complici relatiile de colegialitate... si uite acum avem copii (dar nu mai suntem colegi, ha!)
Cred ca e greu sa il lasi pe Andrei in grija altora, oricat sa fie el de descurcaret si sociabil, tot nu e cu mama.

Karina, hai ca incepe numaratoarea inversa..


................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

e greu..insa cum multi stim..socializarea este foarte importanta pentru copil..ca doar puteam sa-l tin bine mersi aksa..ca eu pana in 2011..sau poate 2012 cum intentionez..voi fi acasa...dar..trebuie sa invete sa fie putin mai sociabil..prea e dependent de mine



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Buna dimineata!
Fetelor si eu trec prin aceleasi stari ca si voi, mai ales ca printisorul meu incepe maine scoala! Nu-mi vine sa cred ca a trecut asa repede timpul!


33+ Alexandra Carmen & Georgiana Maria si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Speranta suces la scoala. Asa este... trece foarte repede timpul...

Bogdana multa sanatate

dalina lasa nostalgiile.. fiecare perioada cu partile ei frumoase

blue_karina bravo... ati ajuns asa departe in formatie completa... mai e un pic si va intalniti

Noi ne luptam cu o raceala, asa a zis dr. cand l-a consultat pe Mihai... dar nu cred ca-i doar raceala, din moment ce dupa 2-3 zile a luat-o si Andrei de la Mihai... insa vad ca rezista foarte bine... probabil s-au mai imunizat ceva-ceva de la cate au avut pana la 2 ani... E prima raceala dupa 6 luni de pauza ... nu m-au iertata niciodata atat de mult timp...



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

piticiii si mamicile care incep maine gradi sau scoala : Succes, doamne educatoare si invatatoare cat mai dragute si cat mai putine lacrimi !!!

( eu par tare acum, mi se pare ca mai avem o vesnicie pana atunci, dar cred ca mai incantata de primele rechizite si mai multe emotii o sa am eu in prima zi de gradi decat tititele mele ... asta e...inca nu imi vine sa cred ca sunt mamica...parca mai ieri ma intalneam cu colegele in statia de autobuz si pana la liceu vb despre materiile din ziua aia, teze ,despre profesori...)

Bogdana, Elyanne : Insanatosire grabnica !



Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Bogdana, Eliana, insanatosire grabnica puiutilor! (Bogdana, si tie! )

Eliana, da, stiu.. fiecare perioada cu farmecul ei.. dar nu-mi pot controla emotiile..

Luminita, voi ce mai faceeti? N-ati venit de la mare? Cum a fost?
Ne e dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

ciobotaru

petrean Insanatosire grabnica x 4! Si voua la fel ellyane!

Succes maine la scoala si gradi!



24+

odiseea noastra, trusou bbluse
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello dragutelor

Blue Karina iti doresc nastere usoara si bebeluse sanatoase.

Noi suntem bine. Piticii au luat bine in greutate ana are 4960 gr iar Matei 5000gr. Vineri fac si piticii mei doua luni.
Sunt cumintei in mare parte. Au si ei momente cand plang ca vor in brate mai ales Matei care e un mare smecher. Plange in patut si cand te vede ca ai venit la el incepe sa rada cu gura pana la urechi.
Ziua papa la 3 ore sau la 4 ore depinde cum au ei chef. Papa la o masa 150 mlsi uneori chiar 180 ml de laptic.

Eu am facut mastita si a doua oara si am cam ramas fara laptic asa ca mulsul era ingrozitor si am renuntat la el si i-am pus pe pitici la san. Papa cam 20-30 de minute apoi papa formula cate 120 ml.

Ziua nu prea dorm dar noaptea nu se trezesc decat o singura data pe la 4 dim si apoi dorm pana la 8.

Am noroc ca s-a pensionat si mama mea si mai vin si ei sa mai stea la noi cate o saptamana apoi mai pleaca acasa o saptamana apoi vin iar. O sa imi fie si mie mai usor.

Eu mi-am depus actele pt indemnizatie si am facut dosarelul pt ambii pitici pt a primi si cei 600 de ron pt bebe 2.

Cam atat despre noi. Ma duc sa le fac baita ca am intarziat cu baita.

Pupici tuturor si bafta maine gemeneilor care incep gradinita.


elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

buna dimineata fetelor!
Cele mai veterane, poate ma ajutati si pe mine cu un sfat: cum fac sa accepte fetele noile paturi? Le desfiintez patuturile de bebe (cele cu gratii, din lemn) si le pun niste paturi mari de 1m pe 2m. Schimb tot dormitorul. Noi am mai incercat sa le culcam in paturi normale prin concedii, etc. dar nu a tinut figura. Nu adorm nici in ruptul capului si se bat.
Cred ca o solutie ar fi sa le las sa adoarma pe unde apuca iar apoi sa le mut in paturile lor.
Ieri au sarit amandoua din patuturile cu gratii s-au luat la bataie, a trebuit sa le las in living sa adoarma pe unde apuca iar dupa, le-am mutat una intr-o camera si una in cealalta, dar asta s-a intamplat tarziu .... pe la ora 20 ma chinuiam sa le trezesc. Nu stiu, cred ca ar fi trebuit sa le schimb paturile mai demult. Dar mi-a fost frica pentru ca se musca pana la sange, isi baga degetele in ochi, etc.

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Buna dimineata!

Salutam gradinarii si scolarii. Speram ca Andrei, Sergiu si papusile Dalinei sa inceapa cu dreptul luuuuuuunga cariera noua de cetateni educati

Fetele batausele .... ei,ei!

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput