Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

pai sunt oblogati..dc sa nu vina?



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

eu deja nu mai cred nimic pana nu vad banii in mana
atata am tot sperat pana acum...

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

am vb cu o mamica de gemenuti care a lucrat la primarie la noi in oras si colegele ei i-ar fi spus ca mai dureaza cel putin doua luni pana se distribuie efectiv indemnizatiile...acum Dumnezeu stie...la noi in tara e orice posibil!

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

ciobotaru Eu merg la dna dr Lutzescu si as vrea sa nasc la Euromaterna. Inca nu am abordat subiectul nastere cu doctoritza, dar sper sa vb cat de curand cu ea.
Haios mod de a-ti da vestea a ales dr tau.

23+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am vb cu o prietena de la dir munca..si spunea ca de luna viitoare se vor vira banii!!a nu se uita..ca e an electoral..si asta va grabi totul



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Dragele mele se pare ca perioada de cazare la hotelul de 5 stele ultra all inclusive a conteselor mele se va prelungi pana la 21 sept asta , in cazul in care nu intervine nimic neasteptat . Desi mi-e ffff greu , sper sa-mi dea Dumnezeu puterea sa mai rezist sa le scot afara santoase si pufoase . Au amundoua mai bine de 3 kg si nu se sinchisesc sa faca vreun efort sa iasa afara .

Elenada , Moniland ce mai e nou pe la voi , cum va descurcati , cum e cu colicii ce le dati , si-au format program de masa si somn ?

Asteptam vesti de la proaspetele mamici sa ne dea si noua un semn de viatza sa stim ce e cu ele daca este totul in regula .

Multa santate putere si rabdare , la mamici , burtici si pitici

Karina 37+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

buna seara fetelor. nu am mai scris de foarte mult timp din varii motive. In mare suntem bine, fetele sunt OK.
As vrea sa donez caruciorul meu pt gemene unei viitoare mamici de gemene din Bucuresti. Noi nu il mai folosim. este rosu, mare, firma Inglesina si foarte rezistent. fetele mele l-au folosit pana aproape de 2 ani. El ar mai rezista si acum dar nu mai rezist eu sa imping asa o greutate. Cine e interesat sa ma contacteze pe PM.

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

blue karina Eu si tititele mele iti dorim sa ai o nastere cat mai usoara , sa ai doua titite sanatoase tun si sa iesiti repede din spital. Cred ca iti este foarte greu tinand cont ca au peste 3 kg. Ale mele au avut 2300g, 2400g si mi se parea ca nu mai e mult si imi explodeaza burta.Mie mi-a crapat pielea si foarte tare. Dr meu spera sa faca performante cu mine si sa intrecem greutatile maxime pe care le-a intalnit el vreodata la sarcini gemelare...parca mi-a zis ceva de 3500g bucata , dar l-am dezamagit cand l-am sunat si i-am zis ca mi s-a rupt apa ! Insa, cel mai important este sa fie sanatoase!

Chiar, oare cat au avut la nastere cei mai dolofani gemeni de care ati auzit? Poate facem un top !!!

larisel Despre doamna dr Lutescu am auzit numai lucruri bune. Am vrut si eu sa merg la ea, dar era foarte ocupata. Despre Euromaterna, sincer, nu am auzit, dar atata timp cat e privat o sa fie foarte bine. Stiu cate ceva despre Isis, o clinica particulara, moderna, cu super conditii pentru proaspetele mamici si bebeii lor !
Am vazut ca dpn este in dec. De-acum incepe show-ul in burtica : dansuri moderne, balet...cel putin la mine asa a fost. Nu mai este foarte mult ! Sarcina usoara in continuare !

Sanatate la toate burticile, mamicile si la toti bebeii din lume !



Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi-Stefania si Teodora- (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Neata, mamici si burtici!

Citeam si ma gandeam prin ce emotii frumoase treceti... si, raportandu-ma la voi, tot ma-ntreb unde a zburat timpul??...
Sie u sunt gatuita de emotii.. maine incepem gradinita!!..
Am fost cu ciupercutele vineri la gradi, s-o-ntrebam pe doamna educatoare cand e deschiderea si sa o cunoasca si ele (si pe dumneaei, dar si sa vada gradinita si sala de clasa..).
Fetelor, cand am intrat cu ele pe poarta gradinitei si cand le-am vazut alergand pe aleea aia cu gard viu... mi s-a blocat privirea pe piciorusele lor vioaie si mi-au trecut prin fata ochilor toate etapele lor de bebelusi... de cand le-am nascut... Nu m-am putut abtine si m-a pufnit plansul..
Mi-am amintit de vorbele unor cunostinte, cand erau de cateva luni si-mi ziceau:"Lasa, ca trece greul.. acush le dai la gradinita.." Si eu ziceam "Ohoo... cat mai e pan-atunci..."
Iar acum.. nu-mi vine sa cred ce fetite mari sunt... Bebelinele mele merg la gradi...
Oooffff.. sper sa le placa, sper sa fie cuminti... si mai sper (si-mi doresc) sa nu mai zboare-asa de repede timpul...

va pupam si va dorim sa va bucurati de fiecare secunda, de fiecare minut care trece.. cu burticile, cu puiutii vostri...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

buna fetele
noi suntem tot in stadiuld e viroza..toti 4, adik eu +gemeni=andrei..suntem pe antibitoic de vineri..si cred ca pe Andrei nu il voi lasa maine la gradi..sa vedem ce spune si asiettna de acolo. NU mai face ebra..e in faza finala..insa nah..sa nu imbolnaveasca vreun copil...am si eu niste emotii...de nu mai pot..nu-mi vine sa cred..ca acum pierdeam noptile legenandu-l 24 din 24..si acum merge la gradivorba sotului meu..acum mergeam noi la scoala..si acum mergem la sedinta cu parintii a copiilor..



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput