Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Citat:
citat din mesajul lui petrean

fetele..am vb cu un avocat sa dau statul in judecata pt gemeni, si mi-a spus ca deja normele sunt iesite..se vor publica zilele astea..si primesc si parintii aflati in crestere. Iupiiiiiiiiiiiiii..si eu ma gandeam deja..cat.cum ma costa...judecata



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

pana la urma ai depus cererea aceea la directia muncii?

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

nu tb cerere pt parintii aflati in crestere.as mi s-a spus de la Directia Muncii.Eu am recut ambii copii...la prima cerere



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Fetelor, multumesc frumos pentru raspunsuri, voi cauta sa obtin un salon cu 2 paturi, sper sa reusesc si sa scapam cu bine de spital si eu si fetele.
Larisel, multumesc pt galerie, mai am cateva zile dar se pare ca trebuie sa fie cele mai grele acestea.. Nu prea mai pot nici dormi, ma dor oasele bazinului tare, si azi vad ca una din fetite ma impinge in coaste si cred ca si in splina de ma termina, de abia mai puteam respira de durere. Acum m-a lasat durerea, iar cred ca si-a schimbat pozitia capului si pot respira si eu.

Ionut7bianca, felicitari si sanatate multa, refacere rapida si copilasi mancaciosi si fara colici!!
Te asteptam sa ne scrii.
Kiki_cri, nu mai stim nimic de tine, ce faci, ai nascut? Da-ne un semn daca poti.

pentru toata lumea!

Karina 37+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Edi si Robi, ce face mamica voastra?
Poate Ilinca si Mara stie sa raspunda daca le intrebam la fel?


................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
Kiki_cri, nu mai stim nimic de tine, ce faci, ai nascut? Da-ne un semn daca poti.


Chiar asa...

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

socrul a ascultat la stiri ... incepand cu 15 iulie 2009 se acorda cei 600 lei pt geaman si primim retroactiv. nu am priceput daca numai chiar din iulie incoace se aplica? deci cei care s-au nascut inainte nu primesc de la inceputul vietii?
nu prea stiu ce a priceput socrul. voi ce ati auzit?

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

socrul a ascultat la stiri ... incepand cu 15 iulie 2009 se acorda cei 600 lei pt geaman si primim retroactiv. nu am priceput daca numai chiar din iulie incoace se aplica? deci cei care s-au nascut inainte nu primesc de la inceputul vietii?
nu prea stiu ce a priceput socrul. voi ce ati auzit?

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

primesc parintii aflati in crestere..incepand cu data intrarii in vigoare a legii!!!cei care au 1 luna..2 luni pana la 2 ani..mai primesc pana atunci..dar nu dinainte de 15 iunie!!data publicarii in MO
aici e stirea..dar nu scrie aici de cand..cum..
http://stirileprotv.ro/stiri/social/afla-ce-a-decis-guvernul-in-cazul-mamelor-de-gemeni-sau-tripleti.html
dc asculti..spune clar 15 iunie!!!


Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

ok, merci bogdana
socrul nu vede bine... sa aflu acum ca are si cu auzul probleme



................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

eu am luat ieri idnemnizatia pe august..deci abia luna viitoare voi primi cei 15 mil rstanti



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

credeti ca or sa vina banii restanti pt al doilea bebe in oct? sau ne mai lasa astia sa asteptam? asta asa...ca sa stiu ce socoteli imi fac...

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi Stefania si Teodora (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput