Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

LA MULTI ANI! tuturor Sfintelor Marii, mari si mici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

fetele..am vb cu un avocat sa dau statul in judecata pt gemeni, si mi-a spus ca deja normele sunt iesite..se vor publica zilele astea..si primesc si parintii aflati in crestere. Iupiiiiiiiiiiiiii..si eu ma gandeam deja..cat.cum ma costa...judecata



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella_mary spune:

LA MULTI ANI! tuturor Mariilor! multa sanatate si implinire in toate familiile, maimari sau mai mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

o veste buna pe ziua de azi ! Sa dea Domnu' sa iasa odata normele astea de aplicare si sa primim ce ni se cuvine !

In rest...am o zi super grea azi...probabil, voi mamicilor de gemeni, sunteti satule de zile de genul asta...imi maraie tititele non stop...amandoua odata...au mai marait, dar ca azi...niciodata...parca s-au vorbit...e un plans cu tipat cu marait dar fara lacrimi...cred ca este de la dintisori...ieri au spart gingiutele la amandoua !

Nu vor nimic...nu vor joaca, nu vor cantat...intr-adevar...ce le face sa mai taca...sunt bratele...le mai iau pe amandoua odata dar nu as vrea sa le invat asa ... sunt doi copii care cresc pe zi ce trece si vor fi din ce in ce mai grele !!! Si mai am si alte treburi de facut !!!
Sper sa imi dea Dumnezeu rabdare...culmea e ca taticul e plecat in Grecia in timp ce eu ma chinuiesc cu fetele, nici el nu a avut de ales, dar parca tot nu mi se pare corect!!!

Poate maine o sa fie mai bine !
( sau ma imbat cu apa rece ? )

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi Stefania si Teodora (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

ionut7bianca a nascut in 2 2august 2 baieti..am avzut poze pe un alt forum



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

ionut7bianca a nascut in 2 2august 2 baieti..am avzut poze pe un alt forum



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra


ionut7bianca, sa-ti traiasca baietii!!
Sa creasca mari, sanatosi si voiosi, sa aiba mult noroc in viata!!
Te-asteptam si pe-aici cu pozici, cand ai timp..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Darius si Robert Bine ati venit pe lume! Sa cresteti sanatosi si frumosi! Mami Anco Refacere rapida si mult laptic pt bb-ii!

blue_karina Incepem galeria pt tine. Nastere usoara si refacere rapida!

ciobotaru Bine ai venit! Sa-ti traiasca printzesele si sa creasca sanatoase!
Vad ca esti din Constanta ca si mine. Unde ai nascut si cu ce dr?

Mami ionut7bianca Sa-ti traiasca bb-ii si sa creasca mari, frumosi si sanatosi!

23+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

larisel Multumesc frumos ! Iti doresc sa duci sarcina cat mai aproape de termen si sa fie totul bine ! Ce ai : titite, baietei sau din fiecare ?

Eu am nascut la Spitalul Judetean Cta cu Dr.C.Viorel Cristurean! Am fost multumita,exceptand faptul ca pe 24.03 s-a inregistrat un numar mare de nasteri, in special prin cezariana si din cauza lipsei de personal a fost un haos. Incepeam sa ma dezamortesc, strigam dupa asistente sa imi bage un calmant in perfuzie si nimic...in privinta dl dr, palaria jos!Iar in salon , a fost bine.Am stat o noapte cu inca o mamica si o noapte singura. A fost o.k.

La ce dr. esti si unde ai vrea sa nasti?

Felicitari ionut&Bianca pentru gemenutii Darius&Robert.Sa fiti sanatosi cu totii !!!

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi Stefania si Teodora (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

fetele..am vb cu un avocat sa dau statul in judecata pt gemeni, si mi-a spus ca deja normele sunt iesite..se vor publica zilele astea..si primesc si parintii aflati in crestere. Iupiiiiiiiiiiiiii..si eu ma gandeam deja..cat.cum ma costa...judecata



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

pana la urma ai depus cererea aceea la directia muncii?

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciobotaru spune:

larisel acum am sesizat ca ai titite !ne intalnim peste 14 ani la supermarket-uri cautand chestii cu aripioare ! ( asa m-a anuntat pe mine dr ca am titite )

Angelica norocoasa mamica a doi ingerasi Stefania si Teodora (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput