Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

buna,


multumesc mult pt raspunsuri....la 21 saptamani, aveau 370 si 350 g, vad ca si voi ati avut aproximativ aceleasi greutati...stau mult mai linistita acum.....am o colega care este insarcinata, doar cu unul ce-i drept, si care la eco 21 saptamani avea 480 grame.....mi s-a parut cam mare diferenta si intrasem putin la idei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

se apropie prima noastra aniversare...shi vrem sa ne laudam...:))
amandoua fetitele merg in picioare!!!destul de bine...pana acu cateva zile mergeau doar daca le chemam la mine...dar acu pleaca singure prin casa fara destinatie...merg 3-4 metri..se opresc stau putin....se intorc shi schimba directia...
la cami ii mai aper 2 dintisori...deci ar fii 4...iar clara doar cei doi care au aparut de cateva luni...
ne-am intors la lapte praf...sunt foarte multumita ca cura aceea de cateva zile de lapte de vaca a facut-o pe clara sa bea mai mult lapte...bea cam 240 ml noaptea iar cami a ramas cu 120 ml pe noapte..:))(pate asta o ajuta pe clara sa se apropie de cami la greutate)
cami 10.300kg
clara 9.300kg

partea proasta e ca inca adormim numai in brate...leganate...doar de mami...:((daca nu reusesc sa le dezvat cred ca o sa-mi rupa spatele...cateodata dureaza o ora pana le adorm...(cand adoarme una in brate plange cealalta...deci o las in patut..se trezeste..o iau pe cealalta...etc...pana le razbesc...iar cand sunt gata abia mai stau pe picioare...)
ar mai fii multe de pavestit dar nu mai am timp...
viitiare mamici ...aveti grija de voi...
va pupam pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

initial creat de ciobotaru


Din pacate nu prea am timp sa stau la calc si sa deslusesc cum se foloseste un forum pt ca fetitele mele dorm des, cam de 4,5 ori pe zi, in jur de 35,40 min la fiecare somnic. Asa ca , nici nu ma apuc bine de treaba ca ele au si facut ochii mari, se aseaza pe burtica precum broscoii si ranjesc la mine.Dar,nu ma las eu asa cu una cu doua si o sa invat eu!!!Am vazut ca am primit niste raspunsuri la primul meu subiect.Va multumesc frumos!

Angelica detinatoare a doua comori Stefania si Teodora (24.03.2009 - ajunul Buneivestiri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Mesaj de la Anco:

"La 10:30 s-au nascut Darius si Robert, unul de 2900 gr si celalalt de 3000 gr. Eu sunt inca amortita dupa rahi dar sunt bine."


Darius si Robert bine ati venit pe lume! Sa fiti sanatosi, mancaciosi si veseli si sa aveti o viata frumoasa si plina de iubire!

Mami Anco sa-ti traiasca minunile, sa fie sanatosi, cuminti, necoliciosi iar tu sa te refaci repede si sa ai laptic pt ei.

toate mamicile si gemenasii.

Andrada mami de Mara si Teodora (06.11.2008)

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

felicitari anco, sa fie sanatosi, cuminti si papaciosi. Sunt exact aceleasi greutati ca la gemenii mei



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

BRAVO ANCO!!!! FELICITARI PENTRU NASTERE, SA-TI TRAIASCA VOINICEII, SA FIE SANATOSI SI SA FITI FERICITI IMPREUNA!
Ia te uita ce mai apar gemenuti noi...nu-mi vine a crede ca a trecut asa vremea! Anco, te asteptam cu primele impresii si poze, cand vei putea sa ne scrii, neaparat!

Gabitza35, pe la 20 saptamani fetele mele aveau aproximativ 365 si 405 gr. Si pe mine ma innebunise toata lumea ca am burta prea mica aproape toata sarcina, cu exceptia lunii a 8 a, cand am inceput si eu sa arat lumii ce burtica am....
Mai am si eu cam o saptamana de asteptare, probabil ca saptamana viitoare voi fi programata la cezariana. Azi am descoparit deja o multime de vergeturi in partea inferioara a burtii; ma bucurasem eu ca pana acum nu am avut asa ceva, dar vad ca nu am scapat...Insa am retinut ce a recomandat Bogdana, balsamul acela.
Am facut bagajele de spital (al meu si al bebeluselor), am cam pregatit si prin casa ce era de pregatit. Acum sper sa fie totul bine.

Pupici tuturor mamicilor si puiutilor!

Karina 36+ cu Eva Maria Sofia Andreea


bucati de fericire


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

da Karina..la mine..si la mai multe fete, balsamul cu bitter suedez a dat rezultate..spectaculoase!(daca te dai cum scrie..de minim 2 ori pe zi)eu ama vut pielea..varza de la cat s-a intins..si acum sunt ok..pot iesi in costum baie



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Felicitari Anco pt. minunile tale! Iti doresc sa te refaci repede si sa ai grija de ei. Doamne ce emotii am cand citesc asemenea vesti.

Karina mai ai un pic, cred ca esti urmatoarea pe lista!
Larisel am luat un carucior de la firma Hartan din Germania, arata www.kinderwagen.de/Zwillingswagen-20t/Hartan-23c/Hartan_ZX_II_inkl_2_Softtasche_Kollektion_2009_446-5813_article.html" target="_blank"> asa , dar nu e nou, e din 2008 si e folosit putin, cand o sa soseasca pun niste poze cu el.


32+ Alexandra Carmen & Georgiana Maria si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

anco, FELICITAAAARI!!

Sa-ti creasca mari flacaii, sa aiba multa sanatate si mult noroc!!!

Asteptam vesti si pozici!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui speranta76

Buna dimineata! Sunt tare ocupate mamicile de gemeni, vad ca nu prea au timp de scris!
Despre noi pot sa va spun ca inca suntem bine, cu mici probleme la somn, nu ne mai gasim pozitia buna de dormit si mersul la toaleta alta problema, Sper sa treaca luna asta cu bine si apoi mai vedem ce va fi. Am reusit sa terminam si camera fetitelor am cumparat si carucior dar inca nu a sosit sper sa fiu multumita de el.


32+ Alexandra Carmen & Georgiana Maria si Sergiu 28.04.2002

comorile mele




speranta, scuza-ma ca ma bag.. de fapt, nu vreau sa se considere ca ma bag.. dar.. imi dau si eu cu parerea..(daca-mi permiti) apropo de nume. N-o sa i se para Alexandrei ca Georgiana e sarbatorita mai des, onomastic? Georgiana Maria sunt doua nume de sfinti (si sfinti mari! ) iar la Alexandra Carmen.. Stiu ca e si Sf. Alexandru, dar nu are atata "greutate" ca numele celelalte... iar Carmen..e un nume tare frumos, dar e de sfant? Nu excelez eu in ale religiei.. scuza-ma ca m-am bagat.. Ma gandeam doar la micute, sa nu li se para mai tarziu ca una e mai grozava decat cealalta..

(De multe ori si eu imi fac procese de constiinta cu Anita, ca multa lume care aude Miriam zice:"ce nume frumos!" Iar mie, sincer, mi-a placut mai mult Anita cand le-am ales.. - de la Ana si Maria; Miriam e Maria iar Ana a fost mama ei... ma rog, si multe alte motive, printre care faptul ca fiecare are manastirea cu numele ei la parintii, respectiv bunicii mei. )

speranta, inca o data: sper sa nu te deranjeze parerea mea.. e doar o parere..

Mergi la inceput