Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(39)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Buna fetelor,

Va mai amintiti cam ce greutate aveau bebeii vostri pe la 25-26 saptamani?
Toata lumea imi spune ca am burta cam mica pt 2,cu toate acestea,la eco de la 21 saptamani mediculnu mi-a spus ca nu sunt suficient dezvoltati

mersi

25 sapt si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Buna fetelor,

Va mai amintiti cam ce greutate aveau bebeii vostri pe la 25-26 saptamani?
Toata lumea imi spune ca am burta cam mica pt 2,cu toate acestea,la eco de la 21 saptamani mediculnu mi-a spus ca nu sunt suficient dezvoltati

mersi

25 sapt si


Salut

la 24 sapt am facut eco, in dosar scrie 685g si 655g.
stai linistita, nici eu nu am avut burta mare o vreme, numai in ultimele 2 saptamani era asa de mare incat ma intrebau daca sunt gemeni. in rest chiar se mira lumea ca nu parea burta de gemeni si erau f b dezvoltate.
medicul de garda care m-a masurat cu privirea si a dat acordul de cezariana a spus ca mai mult de 2700g/bucata nu vor avea. si uite ca una a fost de 3000g si cealalta de 3400g.

am nascut in aceeasi zi cu o doamna care are doi baietei gemeni. aveau la nastere (37sa) 2000g si 2200g si burta arata cam ca o burta monofetala de 30 saptamani. Nimeni nu isi inchipuia ca pot fi asa de mari totusi.

asa ca ... relax si enjoy

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

am gasit un eco si la 20 sapt, e mai apraope de data ta de eco.
347g si 357g.

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

http: // www .activitaticopii. ro/ poate gasiti ceva interesant

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Buna fetelor,

Va mai amintiti cam ce greutate aveau bebeii vostri pe la 25-26 saptamani?
Toata lumea imi spune ca am burta cam mica pt 2,cu toate acestea,la eco de la 21 saptamani mediculnu mi-a spus ca nu sunt suficient dezvoltati

mersi

25 sapt si



Bebelinele mele la 21 saptamani aveau 350 g fiecare si erau in grafic.

23+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

ai mei la 21 sapt aveau 470 gr si 480;la 25 sapt nu am masuratoare la greutate..doar dpb-uri..si altele



Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Clara, Bogdana, multumim!
Cum ii spuneam si unei vecine, mi-am lasat sufletul pe-acolo, pe drumurile alea de tara.. si-abia astept sa vina vara viitoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta76 spune:

Buna dimineata! Sunt tare ocupate mamicile de gemeni, vad ca nu prea au timp de scris!
Despre noi pot sa va spun ca inca suntem bine, cu mici probleme la somn, nu ne mai gasim pozitia buna de dormit si mersul la toaleta alta problema, Sper sa treaca luna asta cu bine si apoi mai vedem ce va fi. Am reusit sa terminam si camera fetitelor am cumparat si carucior dar inca nu a sosit sper sa fiu multumita de el.


32+ Alexandra Carmen & Georgiana Maria si Sergiu 28.04.2002

comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

speranta76 Ce carucior ai ales pana la urma?

23+

odiseea noastra
nepoteii mei, viatza la tzara, noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Neataaaaa

Ne-am intors de la mare... a fost frumos... vreo 2 zile mai urate... dar in rest vremea super frumoasa... copiii cuminti, nu mi-au facut nici o bucurei (adica vreo viroza, cum au obiceiul, in deplasari)... le-a placut... mai putin valurile... in zilele cu valuri mari se jucau pe marginea apei...

Inca sunt in recuperari... ne-am intors sambata seara... si tot desfac bagaje, spal, strang
Ne adaptam la stat in casa... fata de stat numai la aer, in afara de orele de somn... complicat

Promit poze mai incolo... intai sa le selectez cat de cat... ca nu's decat vreo 400

sper ca's toate bune si frumoase, ca n-am reusit sa citesc din urma



Eliana cu Elena (23/10/04), Andrei & Mihai (03/03/07)

Mergi la inceput