Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Simo, nici n-am slabit dar nici nu m-am ingrasat, cu toate ca mie mi se pare ca anul trecut aratam mai slaba ca acum... burta asta ma dispera, dar o las, poate stie Doamne Doamne de ce nu trebuie s-o dau eu jos. Merci de complimente, si voi sunteti niste frumoase!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Neatza fetele...
si de la mine ca dau cam rar.
Mda... pe la 3.20 s-a trezit Evutza mea si ce s-a gandit: ia sa vomit! Bleah, bleah de doua ori. Sun repede la Medicover (asta cu voma e noua si nu stiu ce e de facut) si imi zice doamna de la hot line sa sar peste urmatoarea masa. Temperatura n-are, noi prin casa suntem ok, n-a mancat chestii aiurea... Hm... Am reusit s-o adorm dar la 5.20 s-a trezit iar si se scancea rau de tot. Eu, tembela, recunosc zic "hai sa-i fac totusi un bibe mic ca i-o fi foame copilului" Imediat dupa ce l-a terminat l-a varsat... A facut prin pat calumea, ca o luasem langa noi... Of... Dupa aia am reusit sa o adorm din nou pana acum la 7 cand iar a varsat (restul din biberonul de la 5) Alte chestii nu are, Slava Domnului, nu temperatura, cu kkre, tonusul ok, vorbeste, se joaca... Hm... de la ce o fi? Si e aiurea, nu se da niciun tratament? Doar se tine copilul nemancat? Mi se pare cam aiurea. Ne-a zis un mic regim si sa o hidratez cu linguritza. Asta e tare, eu abia i bag lingurita cu mancare in gura... sa vedeti caterinca....

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata scumpele
Ylari sanatate multa, sper sa nu fie enteroviroza! La mine de fiecare data a inceput cu voma, nu cu febra!hidrateaz-o cu lingurita/seringa, odata la 10 minute asa, cate 5 ml cat poti sa-i dai
e musai. poate iti faci programare la Bulacu - stiu ca si tu mergi la ea - sa-ti dea trimitere pentru analize de kkuta.
Cleo superbe poze. le asteptam si pe ale tale maine. Si detalii, cum ajungi acolo etc ca tare ma bate gandul!!
Danicriz uuuf, biata de tine...MAcar partea buna e ca nu bagi in tine ca sparta. EU am mancat ieri seara 3 pahare pline cu inghetata. ca sa nu mai zic cat mananc in timpul zilei. Am intrat intr-o biza cu mancarea..nu ma mai opresc.
DanaH caninul si 4 masele am avut si noi simultan!! Inca nu si-a revenit cu mancarea cum trebuie, ma cam fenteaza. EU m-am gandit ca e si faptul ca s-a saturat de mancarea mea, vrea altceva, incerc sa-i fac ca pentru noi. Sper sa treaca repede Teodora de episodul asta.
Socrate lasa ca nici Mircea nu vrea sa ne imite in tot ce-i spunem. Asta comparativ cu Vlady de Alysh care e fenomenal!! Dintr-o data isi dau drumul cand incetam sa speram/insistam!
Il astept pe Bogdan. Vreau sa merg la biserica si mai vedem. El avea ieri chef de Pizza Hut. EU vreau sa-mi caut niste blugi de gravi, gasisem la ZARA la reducere, din pacate erau M, mie imi tr S - 56 RON!
Alyshuca cand ne mai vedem?? Pun cartea de acum in carut

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Neata scumpele
Ylari sanatate multa, sper sa nu fie enteroviroza! La mine de fiecare data a inceput cu voma, nu cu febra!hidrateaz-o cu lingurita/seringa, odata la 10 minute asa, cate 5 ml cat poti sa-i dai
e musai. poate iti faci programare la Bulacu - stiu ca si tu mergi la ea - sa-ti dea trimitere pentru analize de kkuta.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008




Scumpa merci de raspuns. Tocmai am incercat sa-i dau apitza cu lingurita dar a scuipat-o Cu ce seringa sa incerc? De-aia de nurofen? Si asa des, la 10 minute? Chiar ca nu mi-a zis aia cat de des sa-i dau apa. Dar de ce nu pot sa-i dau cu biberon? Of, de ce n-or da astia toate informatiile???

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Ylari mai vorbim daca e, dar sper sa fiti bine!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Ylari mai vorbim daca e, dar sper sa fiti bine!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008




Mercic. Ne chinuim cu hidratarea. Biberon, lingurita, seringa nu vrea sa le vada. Chitzaie, zici ca o tai. I-am dat cu forta 1 ml apa cu seringa, apoi am reusit sa o incant cu o canutza. Of. Ea e ok. Pe la 11 o sa-i dau sa pape si vedem dupaia cum evolueaza.

Pupici

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Edit: of imi e si mie un rau de nu vad in fatza ochilor. Sunt si obosita ca n-am dormit azi noapte (urasc noptile in care nu se simte fata bine, ma napadesc fel de fel de ganduri, yak) si am niste crampe teribile. Ca sa nu mai zic de kko.
Eva e relativ ok, a papat la 11 un pic de branzica dulce cu painica si aproape o felie de paine prajita. Si un stics. Iar la 12 cand am culcat-o n-am scapat pana nu i-am dat 30 ml lapte (mi-a fost frica sa-i dau mai mult. A adormit cu chiu cu vai, bombanindu-ma intr-una. Cred ca vroia lapte. N-a mai varsat de la 7 dimi. Dar a facut si un 38,2 si i-am pus un sup paracetamol. Acum doarme de o ora jumate.

Pupici la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Doamne ce frumos suna...odiseea de martie-aprilie! Fetele va doresc sarcini usoare si bebelusi sanatosi! Eu nu l-am mai carat pe Cristian in brate la a doua sarcina...mai ales dupa ce am avut si pb. El nu a fost prea afectat de lucrul asta pentru ca e mai independent de felul lui...nu a fost mamos desi timp de 2 ani cu mine a stat majoritatea timpului.

Fetele despre ceea ce am patit am scris la ghioceii de 2006...sincer nici nu mai vreau sa-mi amintesc...nu merita sa ma stresez...Am dezbatut un pic pb cu Cleo pe mess cat sa-mi treaca supararea, dar a uitat sa-mi spuna ca vine in Cheile Nerei...ca ne dadeam un date pe acolo...Pe Cri l-am dus de la cateva luni pe Chei! E minunat locul!

Va multumesc tuturor ptr mesaje...stiu ca pe voi pot conta oricand si va multumesc mult pentru asta!

Eu nu i-am mai facut analize lu` Eli de cand a iesit din spital...nu stiu daca am procedat corect, insa medicul de familie m-a sfatuit sa le facem o data la 4 ani ca nu e bine sa te intepi toata ziua.
Avem de facut ROR acum pe 28...mi-a spus ca e gratuit...Wow! Cred ca urmatorul vaccin abia la 4 ani il mai are.

Avem toti caninii...nu stiu cand au iesit...noi ne tot trezim cu dinti in gura 4 canini, 4 masele si 8 dinti...nu dati cu rosii, dar habar nu am cand au aparut!

Va pup pe toate!

ps gabitza se pare ca se mai pot da comenzi la next!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Miha, imi pare rau ca esti necajita. Sper sa nu mai ai parte niciodata de asta. Daca vrei sa ne scrii ceva mai delicat poti face oricand pe contul comun sau pe messenger.

N-am mai incercat la Next dupa ce au anuntat ca nu mai livreaza in Ro, tocmai am platit o comanda la Marks&Spencer.

Iar am de calcat....Uooof!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Oa, a trebuit sa fug nitzel dupa voi, sa va prind din urma ...

Ieri am aflat ca se mareste gasca cu inca un pui si iata-ma, acum am rasfoit rapid ce ati scris zilele astea si vin, in primul rand, cu felicitari pt Danicris : FELICITARI, draga mea, sa ai parte de o sarcina usoara, sa treaca greturile curand, sa o duci cu bine pana la termen si sa te bucuri de sanatoas/a, papacios/a . Rasfatzel este un voinic si un frumos, deja mi-l imaginez mandru fratior de sulioala ori flatiol mai mic
Am fost cand am aflat ca Dani este si trebuie sa recunosc ca m-am emotionat toata si abia asteptam sa o felicit! Deci: felicitari, si o stransa imbratisare
Dat fiind faptul ca tu n-ai fost cu noi de la inceputul primei odiseei inseamna ca la momentul potrivit va trebui sa scuturam agitatele la dublu

Am citit si de Patrick, sa treaca buba, si de Eva ca a , tin pumni sa scapati repede, am aflat ca intre timp a mai adaugat un an Daddy de Victoria LA MULTI ANI! Am vazut ca s-a intors si Simona , ma bucur ca a fost frumos si sper ca acusi vine si II . Imi pare tare rau sa aflu ca Mihaser e inca supi .

Mi-au placut mult pozele de la intalnire si ma bucur ca ati avut parte de o intalnire reusita si cine stie, poate odata si odata o sa ne inscriem si noi pe lista
Apropo de asta, s-ar parea ca noi vom fi in B in jur de 19 septembrie la nunto-cumatria de care va vorbeam. Poate voi reusi si eu sa ma intalnesc cu cineva

Sper sa apuc zilele astea sa stau mai mult la calc pana plecam, in ultimele zile am fost numai plecati, ba la ai mei, ba la ziua nashului nostru, ba la gratar cu Teo si parintii si uite asa n-am apucat zilele astea nici sa deschid calc.

Va si va doresc un sf de weekend placut




Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Ylari multa sanatate Evei! Asa si al meu cand era bolnav, nu reuseam sa-i dau nimic, nici cu seringa, nici cu bibe, nici cu lingurita, la noi a fost OK ca a supt macar tzatza.

Simona bine ai revenit! Ce frumos a fost cred, acolo mi-am petrecut eu copilaria! La Horaita stateam saptamani intregi, cei la care mergeam eu erau prieteni buni cu calugarii de-acolo, mergeam vara si mai ajutam la treburi, la bucatarie. Si acum cand sunt stressata si suparata, vizualizez momentele alea de liniste si sfintenie pe care le petreceam la manastiri si imi trec toate.

Laura ce frumos suna, blugi de graviduta! Trebuie sa-ti modifici semnatura.

Mihaser imi pare rau sa aud de probleme! Astea vin si trec, important e sa fiti voi sanatosi.

MsBB imi pare bine ca ne-ai mai dat un semn, te dadeam disparuta si pe tine!



Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput