Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (325)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Erina, he-he...o fi furtuna din Herastrau de vina. Prisi, tare curioasa sa vad daca esti 'fara'.

Poveste eu nu am, incercam de ceva luni, ca nu vrem diferenta mare intre copii, ca altfel ne trecea curajul si cheful. Dar cum eu am RH negativ, a durat cateva luni. Atat. A, asta e Made in Romania.

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


Nu mai stiu ce data era atunci dar nu cred. Scuze dar nu am inteles faza cu Prisi...

Al meu aproape sa fie Made in Turkey. Felicitari pentru simburelul tau Made in Romania, e de bine cica locul unde te-ai nascut iti da cele mai bune energii.


Era o gluma...ca ni se trage de la intalnire, ca ne-am molipsit una de la cealalta si poate si Prisi are bebe...

==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Woooow, ce veste minunata! Yaia si Erina, felicitari pentru asa vesti, sa fie intr-un ceas bun si sa aveti sarcini usoare si fara probleme!

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Multumim mult pentru urari!

Yaia, La multi ani si voua!

Papanash, ii dorim refacere rapida lui Andrei!Imi pare tare rau de patania de la gradi!

Roxana, am vazut pozle voastre de la Disney, ce s-au mai distrat copiii, sunt tare frumosi amandoi!

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Yaia la mai multi ani fericiti!..de chestia cu Rh-ul n-am stiut,si eu am tot negativ...de-aia s-a lasat asteptata Miruna noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sper ca nu m-ati dat disparuta, chefuiti aici cu gravidutele fara mine, iar eu sunt cu Garda pe cap. Dar ma rog, am finalizat deocamdata, sper sa nu mai vina altii.

Aseara uitasem sa va zic de Andrei. Are 92 cm si 13.5 kg. E bine sanatos, tusea pare sa fie de secretii usoare din nas, mergem totusi la un control la orl maine dimineata. Pe Alex o duc acum, peste o ora, in viata mea nu am vazut asa sangerari din nas. Nu a mai avut de aseara, dar ce am vazut ieri a fost suficient sa ma panichez. Oricum am mai mers si anul trecut, si au zis ca e o fragilitate a capilarelor.

Andrei e tare haios si vesel. Ieri am nimerit la aceeasi doctorita fixista de la 18 luni. Acum a decretat ca Andrei comunica bine, insa pentru ca nu vorbeste corect sa verificam totusi auzul. Pana la urma am zis sa il verific sa scap de gura asteia si mergem miercuri, desi sunt absolut convinsa ca nu e nimic in neregula.

E tare iubitor puiul meu. Acum 2 seri m-a asteptat de la 7 jumate pe prag si striga mama mama. Cand a vazut ca vine tati s-a bucurat putin, apoi s-a dus din nou sa ma astepte. E absolut minunat, cuminte si dragastos. Daca l-ati fi vazut ce cuminte a fost ieri la doctor. A deschis gura singurel, a stat nemiscat la consult, si voia sa isi puna singur aparatul ala in urechi.

Cam asta de la noi. Ia sa vad ce se mai aude in afara de noile gravidute care m-au surprins placut.


Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Papanash, imi pare sincer rau, hematomul chiar nu e de gluma (dar, precizez si sper sa nu vada Carpatina, si eu m-as fi tirat din spital). Merita mare scandal la gradi, si e normal sa aiba ingrijitoare personala. Nu stiu ce sa zic totusi de schimbarea gradinitei, sa nu crezi ca altele sunt mai breze. Si eu am avut de multe ori imboldul asta pentru Alex si am realizat ca peste tot sunt probleme, si de cele mai multe ori aceleasi probleme. Daca cu spitalul inteleg, cu imposibilitatea de a controla tot ii dau dreptate Carpatinei. Chiar nu ai cum, mai ia-le si asa cum vin.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, cum il spalai pe Andrei cand era cu mana in bandaj ? ca la al meu miroase bandajul a transpiratie,parca. Si pe cap cum ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bebeka, pai chiar m-am destins. Si ma bucur si ca totul e bine cu voi la cresa.

Cecilia, imi pare rau ca am creat Mickey fobii si la voi.

Maria, ma bucur ca totul e bine la voi.

Erina, chiar s-au bucurat copiii la Disney, Alex insa a fost mai putin entuziasmata ca data trecuta. Ca dovada ca nu a mai cerut sa mergem la anul.

SabinaY, chiar e prea mica Erika de Disney, si pentru Andrei a fost prea mult. E mult de mers, de asteptat, nu ii poti da in orice, si nu au inca atractia aceea pentru personajele de desene. Poate pentru 1-2. Cel mai bine zic eu ca e dupa 4 ani.



Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mandarinutza, multi ani fericiti impreuna!

Papanash, pe corp nu il spalam ca nu aveam cum. Il dadeam cu dushul pana la brau si sus il stergeam cu prosop umed pe unde se putea. Pe cap tot cu prosop ud. Tot asa transpira si el, il schimbam la 3-4 zile, desi ei ziceau de 7 zile. Oricum Andrei se lupta si il desfacea mereu. Insa mirosul acru tot ramanea. Aaa, un pont bun ar fi (dar nu chiar din prima sapt) sa ii scoti de acasa bandajul si sa il speli la dush si il duci deja desfacut acolo. Insa nu merge in prima sapt pentru ca nu e obisnuit inca sa stea cu mana nemiscata si nu e bine prins si risti sa il apuci cine stie cum. Oricum dupa ce il scoti din dush ii pui tot tricourile taiate ca sa stea mana in aceeasi pozitie.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

asa deci, i-ai taiat tricouri... eu i-am pus unele mai mari, pe care le-am cumparat pt la anu, si ii iese mana pe sus prin ele. Afara nu l-am scos, saracul, ca nu stiu cum sa-l imbrac . azi, dupa ce l-am spalat in lighean pana la brau asa mare scandal a facut, ca voia sa se aseze in fund sa se balaceasca....ce mila mi-e de el, era o placere foarte mare joaca la dus.
si mie mi-au zis sa nu scot bandajele acasa, dar ma gandesc sa nu se opareasca pe-acolo de la caldura, trebuie sa-i dau cu ceva crema, cu toate ca mi-ar fi foarte greu sa le pun singura, nu cred ca m-as descurca. cred ca merg la medlife pt asta, sa consult programul de la ortopedie si inainte il desfac acasa si-l spal.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput