Burtici fericite de septembrie-octombrie (161BUN!)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Buna

Nu am avut timp de recuperat multele pe care le-ati umplut cat am lipsit eu cateva zile!!! Asa ca am intrat direct ca sa vad cine a mai nascut

Bine ai venit pe lume bebe Stefan!!!
Felicitari mami Raluca!!!




Multumim Raluka pentru vestile minunate!
Ma duc sa mai citesc ce s-a mai intamplat pe aici

35+ cu

Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Asaaaa, sa ma organizez ca m-ati bulversat rau cu capitolele astea.

BUN VENIT PE LUME BB STEFANsa fii sanatos, papacios, destept si cuminte!!!

FELICITARI RALU, FELICITARI MAMI, sa ai recuperare rapida si mult lapte ptr bb.

STARKI, felicitari pentru minunea mica, bine ai venit pe lume pui de om!

Monica, ne bucuram de vestile bune, sa stea bb la caldurica cat trebuie si tinem pumnii si pentru astazi la analize!

Devyla, ne bucuram nespus ca o luati pe mica printesa acasa, sa va mearga bine in continuare si sa ne tineti la curent!

Mary, tinem pumnii sa nasti atunci cand vrei tu si cand va fi mai bine, si tinem pumnii si ptr domnul sot sa ii treaca durerea de cap!

Loremunteanu, eu spuneam de NickCenter din Sebastian unde au si camasi cu halat ptr alaptat si pijamale, toate din bumbac si foarte dragute, ambele standuri sunt la parter, unul cum intri pe stanga, celalalt pe dreapta mai pe la mijlocul culoarului - le gasesti tu. Acest NickCenter se afla langa cinema Lira, vis a vis de biserica mare de la Sebastian care se afla peste drum de Prosper. Sper ca ti-am putu fi de folos.


Deocamdata atat, revin.

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monis si Manga nu mai stiu ce sa mai zic...eu cu visele nu le am....dar ca sa fiu sincera cu voi pana la capat nu as vrea sa nasc acum ca as vrea sa mai creasca un pic...ca parca prea e micuta burtica mea.
Probabil ca ma insel, e foarte posibil....dar asta simt.
Poate sa fie oricand deja parca nu mai am niciun stres cu cat se apropie mai mult si asta cred ca o pot confirma si fetele care au termenul aproape.

Manga ieri mi-am mai luat niste banuti pe telefon ca sa fiu pregatita sa bag SMS-uri la greu....si la tine pt. fete si la cine mai asteapta din Romania, ma refer la prieteni ca pe ai mei si familia probabil ca-i voi suna.

Acum ma apuc si eu de putina treaba si de o mazare ca mi-e pofta
chiar daca nu am marar...dar nici nu plec sa cumpar ca mi-e lene
Sunt pe aici in caz ca vrea cineva sa nasca si intr-o clipita scot agitatele din debara

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Raluuuuu!!! Bine ai venit, STEFAN!!!!

Lisa, bine ai venit acasa!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Manga, tin pumnii sa iasa analizele bune si sa nu fie nevoie de punctie
chiar si eu vroiam sa scriu dupa ce am citit articolul ca e clar ca ea nu are de-a face si cu oameni ca mine sau ca multe altele de pe aici care au o situatie medie sau putin peste medie sa zicem, pt care 85% din salariu + salariu sotului sunt de ajuns ca sa-ti mentii standardele de viata si sa-i oferi copilului ce e mai bun timp de 2 ani...ce e asa greu de inteles ca daca eu am avut pana acum un salariu decent, trecut un cartea de munca, chiar nu ma afecteaza cei 15% in minus? eu cred ca n-a luat in considerare si astfel de variante....si mai sunt atatea si atatea alte situatii, de mame care pot lucra de acasa, sau familii care si-au planuit din timp nasterea unui copil si au pus bani deoparte, sau....sunt nspe mii de variante posibile, nu numai cele pe care le-a enumerat ea....

oricum, a generat ceva discutii, si acolo pe blog, si am inteles ca si aici pe dc....


37+ cu Ebru PRIMA POZA!
AMR 3 SAPTAMANI!

nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Aida eu nu ma supar si incerc chiar sa te inteleg dar cu puiul mic ce faci ?

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Mangulico bafta la doctor si sa ne anunti ce si cum ..iar maine sa tii minte tot de la cursuri ca sa ne povestesti....

Se pare ca Mimikosii dorm ca avenit mami pe la noi

Ce o mai fi facand grasunul de Bruce-ulica ???

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Manga, tinem pumnii stransi, stransi!

----------------------------------------------
Alexandra 34+ se pare ca fluturasul va fi Alessia Ruxandra
Bbelusa cea iubita

Da Doamne sa ne nastem sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loremunteanu spune:

Multam Alex. O sa ma duc in recunoastere, intr-o zi.


Loredana 34+ Eric-Mihai Roni-Cristian08.02.2007

atelierul meu
www.flickr.com/photos/9549359@N04/sets/72157600613153381/" target="_blank">lenjerii copilasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

alex si selen . multumesc. selen asa e cum spui. vorbeam cu vara mea din Bacau care a ales sa stea acasa doi ani pentru ca daca s-ar fi dus la munca avea un milion in plus la salariu. E drept, e bugetara...dar de ce s-ar obosi cu mersul la munca si lasat copilul cu nanny pentru un milion. zau ca nu s-ar merita. De fapt, vezi ca Alcie zice acolo ca ea pe cartea de munca avea bani putini si atunci 85% era infim. asa zice si in cartea ei...dar vorba ta...sunt atatea femei care muncesc de acasa sau care traiesc mai decent imrpeuna cu familiile din cei 85%.

luci de vreo luna imi tot spun ca te sun sa-ti aud glasciorul, mai ales ca eu am minute gratuite pe care nici nu le consum...dar trec zilele si nu gasesc niciodata momentul...o voi face curand :) promit

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput