Burtici fericite de septembrie-octombrie (161BUN!)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Santorini, eu cu mare drag as anunta nasterea ta, dar s-ar putea sa fiu la spital, sa nasc si eu, ca vad ca suntem la o saptamana distanta! Dar nu-i bai, poti sa ma anunti ca ai nascut, ca eu oricum ma bucur!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Eu ma duc in Carrefour sa-mi completez bagajul de spital, ca vad ca nu mai e de gluma cu nasterile astea inainte de termen!
Sa fiti cuminti pana vin!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ellenuta, daca esti pe faza in urmatoarele 10 minute, poti sa-mi spui te rog ce vitamine ii dai tu Evei? Stiu ca ai mai scris, dar nu mai retin. Vreau sa-i iau si eu lui Andrei azi, dar nu stiu de care!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 36+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Cristina_Ana pai sa stii ca eu de aia mi-am pus mai multe numere in telefon, ca sa vedem cine poate anunta atunci!

Raluk!

37+ cu

nazdravanul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Bine ai venit pe lume Stefan! Sa fii sanatos, voios si sa cresti mare!

Ce de vesti bune azi! Lisa va merge acasa!

Raluk esti extraordinara.

NelaM sa gasiti o casuta asa cum va doriti!

Hatsumomo ce lucruri interesante ne dezvalui, prin intermediul vostru avem ocazia sa cunoastem si alte obiceiuri.

31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

buna dimineatza,

RALUCA_U SA FITI SANATOSI...BUN VENIT PE LUME BB STEFAN! ma bucur ca toutul e bine si ca mamica e fericita!

luci te-am visat azi noapte ca aveai bb...nu era chiar nou nascut, dar pe aproape. S l-am luat si eu in brate. am mai uitat ce vorbeam, dar stiu ca discutam ceva.
raluk iti multumim ca ne-ai tinut la curent cu nasterea ralucai. esti o scumpa!
sabina ma bucur ca iti aduci copilul acasa. de acum incepe distractia!

Raluk am citit si eu postul lui Alice si singura explicatie pe care o am este lumea in care se invarte. Am terminat de citit cartea ei Noi suntem zeite Carte postala. e sub forma de scrisori catre o prietena si diversi iubiti. Si din cate am citit eu acolo, se invarte intr-o lume diferita de a noastra, a oamenilor normali...multe fete frumoase si tute care se combina cu diversi pentru bani si pentru statut social. Si atunci cred ca punctul ei de vedere vine din prisma oamenilor pe care-i cunoaste. Nu-si pune problema ca poate exista si familii normale, care prefera sa sacrifice ceva din viata lor doar pentru a fi in preajma copilului cat mai mult timp. Cred ca lumea in care traieste ea exista si mame care se intorc dupa 3 sp la munca, nu pentru ca e musai, pentru ca nu au bani de intretinere, ci pentru ca nu vor sa stea acasa mai mult. Pentru ca proiectele, cariera (muzicala, artistica, etc) le-o impune. Ganditi-va la Nicoleta Luciu si nu o zic pentru ca o judec. fiecare mama face ce crede de cuviinta, dar ea s-a intors la filmat si si-a trimis bb-le la Miercurea Ciuc la bunici foarte repede dupa nastere. Sunt convinsa ca nu a facut-o pentru ca nu avea ce pune pe masa si a trebuit sa se intoarca la munca. Pana la urma e o alegere personala. Eu daca as putea as sta acasa un an cu al meu copil...dar probabil ca va fi imposibil din punct de vedere financiar. In acelasi timp daca ar fi sa laeg, as prefera ca mama mea sa aiba grija cand eu sunt la munca...iarasi imposibil. asa ca ne vom descurca, asa cum o fac o gramada de alte familii, ca pana la urma facem copii sa ii crestem si sa avem grija de ei noi insine, nu altii.

sper ca nu am suparat pe nimeni. ma duc sa bag un comunicat de presa. azi ma duc la un alt scan pentru tiroida. vor sa vada dk mi s-au mai marit nodulii. si daca da, vor sa-mi faca punctie. ceea ce eu am sa refuz, pentru ca e periculoasa. dar sa speram ca totul e bine si ca D-zeu are grija de toti.

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Eu ma duc sa fac un tort de mere (preferatul sotului)
Mai trag cate un ochi pe aici in pauze

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 38+, cu -Razvan


_

AMR 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Eu ma duc sa fac un tort de mere (preferatul sotului)
Mai trag cate un ochi pe aici in pauze

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 38+, cu -Razvan


_

AMR 5 zile




sa ridici sacul cu faina, ladita de mere, sa umpli toate oalele cu apa si sa faci cateva genofelxiuni cu ele in maini

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

"Stefan s-a grabit sa ne cunoasca, azi la 1.30 a plans pt prima data. 2830 g, 48 cm, Apgar 9. Suntem ok amandoi" iui ce bebeloi mare pt 36 de saptamani , ptui ptui

Roxxy80 foarte corect avem timp sa fim sclavi mai incolo

... nu dupa fiecare generala esti ragusit sau vomiti . La mine a fost naspa ca m-au trezit foarte greu , mai exact eram semitreaza si m-am dezbracat rau de caracter si i-am luat la bani marunti pe toti ca nu mi-au facut anestezie locala ... si ce a iesit din gura mea nu vreti sa stiti , dar daca este ceva dincolo si ma intalnesc cu Emma eu una nu ma mai intorc , nu va socati si nu va suoparati pe mine
raluk16 ca sa stergi un capitol ai in langa reply with quote si un cos de gunoi

... iar am arsuri dinalea grele si rele oooof



Aida ... 35+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

am uitat ceva:
madalina felicitari pentru vestile bune.
mary LA MULTI ANI FERICTI sotului. Sa aveti parte numai de bucurii.
hatsumomo multumim de descriere. interesanta natie :) stiam ca in materie de tehnologie sunt cei mai tari. Sergiu se minuneaza mereu cat de avansati sunt ei cu telefoanele mobile si alte chestii. asa e? ne cautam niste telefoane gen iphone sau blackberry sa le poti folosi si mailuri, bloguri si alte chestii si toate modelele tari erau la japonezi...iar sergiu ofteaza rau dupa astea.

MangaGirl :-) 34+ cu Sasha Laurian

varsta bebe

poze

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Mergi la inceput