Burtici fericite de septembrie-octombrie (160)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MONI multumesc de intrebare.In primul rand ma bucur ca sunteti bine si voi si ca il mai tii pe bb la caldurik. Noi suntem binisor.Ne luptam cu cele 36-38 °C care sunt in fiecare zi. Si ne mai luptam si cu contractiile cam dureroase de altfel.....doctorita mea....e plecata de la inceputul lui iulie si ma duc la ea abia pe 14 sept. Ca sa vezi aici ce sistem de rahat sa lasi de izbeliste ptr mai mult de 2 luni o gravida......ea m-a trimis pe la alte spitale , dar loc era abia prin cotombrie cand ar trebui sa nasc. Acu' pe 2 sept ma duc la eco si abia astept. Nu mai am rabdare...sunt vreo 10 sapt ca nu-l mai vad.Atunci la urgente...nu l-am vazut......cam atat.....urasc caldura asta ca e ceva de groaza......cateodata ca sa ma linistesc....imi inchipui ca afara bate vantul, cad frunzele si ploua...




DANA si ALESSIO , 07.06.2008
si un alt samburel in burtica
S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE!


.....Il sorriso innocente di un bimbo è l'espressione più viva dell'amore....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

DEci fiti atente la ASTA

Doamne fereste si pazeste!!1



la cat de umfalte imi sunt picioarele acum, cred ca mi-ar trebui 2, noroc ca e cald afara.

Ioana 30+
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

astia sau astia ca sunt la super oferta



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:


Imi pare tare rau, dar cred ca va trebui sa ma retrag...Doamne ajuta pentru mamica noastra si puiutul ei drag! sa se intalneasca cat mai curand!

sa aveti o noapte linistita !!

Dana 33s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocodana spune:

fetelor e super tare dvd-ul...tipa e mai tanara dar la fel de tonica si de haioasa....are 4 ore jumate si 6 parti!
trebuie sa-l vedeti!

Hai Raluca! Ce bine e in galerie!!!!!

38+ fericita mamica de jucausa
Maestrii se dovedesc in lipsa mijloacelor!
Jucausa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

monica ... dar tot nu ma rabd si intreb si eu: unde-s motorasele? si ce fac ele? ... ca o fecioara ce sunt ... aviz viitoarelor mamici de fecioare si feciori

dana stau relaxata , la mine, din ce am vazut, creste sau scade in fct de nr de surse si parteneri ... si alt link nu am gasit .. nu e decat unu ... toate duc la asta

cum mai esti lucia ?

aida ? prezent?

35+ cu Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Happy_uka bine ai revenit! Normal ca imi aduc aminte de tine, ca esti tot din Cta si parca mergeam si la acelasi dr. Speram sa intri mai des pe la noi de acum inainte!



Multumesc tuturor pentru primire! Mai ales in momentele astea intense pe care le traim alaturi de Raluca
Da Santo, tot la Rusha merg si eu, sunt un pic dezamagita ca ma cheama tot la 4 sapt chiar si acum spre final..de ex am fost pe 12aug si mi-a zis senin:"totul e perfect, ne vedem pe 8 sept"...eu ma asteptam ca pana atunci sa fiu acasa cu iubitzica mea..
tu cat de des mergi la el? poate ma mai linistesc si eu; stiu ca trebuie rabdare, stiu,stiu
pana una alta...si de la mine pentru Ralu, din tot sufletul , sa fie totul perfect !
pup

Uka, fericita 35+
Printesa noastra asteptata cu drag! Poze noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DEci eu lesin cu astia ca oricum zumzai cam singura pe aici. Nah si distrati-va"

cu asta sau cu asta Astia sunt pentru mine si raluk sa-l vedem mai bine pe Dr House
Dar se poate si mai scump

SI gata renunt la magazin ca... m-am contractat de atata ras.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Dana, sunt convinsa ca sunteti bine. Cat despre sistem... no comment, am ajuns a concluzia ca nicaieri nu e cum am vrea noi... nici nu stiu. Alessio ce face? Doarme? CUm mai esti cu moralul?



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 35+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

sa incepem cap. 160 cu bebe Stefanel frumos si grasunel asa ca sorelina lui!

Monica bine ca stai si tu prin preajma si ne mai ajuti la tinut lumea in priza cu noutatile (ca eu am acusi programul de povesti de nani nani) ce bine ca te-ai mai linistit si abia sapt. viitoare esti programata...[omulet care se sterge pe frunte]

Si zici ca in aprox. o ora il va tine pe bebe in brate! Suuuper fericire! Iar despre epidurala, este cel mai grozav pain killer si l-as recomanda oricui, cu conditia sa fie facuta unei mamici cu toti piticii acasa la mansarda si sa nu exacerbeze fara rost intensitatea durerilor nasterii.

Happy Uka bine ai revenit... hai la povesti pe ultima suta de metri cu burta!


Ramona

Tudor Gruia 33+

AMR 7 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput