Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

vai..am citit ce a lasat Mariana...si am ras..de m-am cracanat..noroc ca sunt singura aksa..si nu am socat pe nimeni...mi-a placut ce i-a scris don luciano celei care a pus intrebarea..
Monica(ayla)..ai primit ceva azi...pe tel?

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

I-a sa vedem...mi-am schimbat titulatura!!!!!!!
Se vede bine???

27+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Nice! Mai ai un pic.

Incerc sa dau adresa daca merge sa vedeti www.ziare.com/Ce_stimuleaza_slabireai-535264.html" target="_blank">PAMPERS DANCE (e un clip in partea dreapta, pe la mijlcul paginii, din pacate nu are adresa directa). E mortal bebe!!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADA1974

Ayla, ti-am trimis PM referitor la Salina, am pus si poze, si:
http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#5372095051914857186


ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005).
POZE


Ce frumos e! Eu vad des doar fluturasi albi sau galbeni-portocalii. E chiar deosebit cel albastru. Multumesc pt ca te-ai gandit la noi!
Si desigur, multumesc pt detaliile despre Salina. Intentionez sa merg pt Clau, si aici am o intrebare cu mare greutate pt voi, care aveti copilasi mai maricei decat ghioceii nostri.
Raceste des, stranuta si daca numai un pic simte aer conditionat -si vara e chiar imposibil sa nu dai drumul la caldurile astea, si degeaba am mutat aerul conditionat pe perete cu geamul, ca si daca ii dau drumul doar un pic, dupa perdea/draperie, deci nu bate direct, cum simte curentul de aer stranuta sau tuseste. Ce remedii stiti ca ar exista in afara de medicamente, ca de astea ce nu am incercat, de la bronhobaxom, la vaccin, la oscillococcilum, la inhalatii... doar la salina nu am ajuns inca. Si daca aveti idee de ce i se intampla toate astea.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bogdana, sa-l pun la incarcat sa vad.
Deci, mi-a dat Kea pe PM o adresa. Kea, te iubesc! Nici nu stiam ca mai exista ramania inedit, de cand au hakuit site-ul initial. Incerc sa pun linkul
romania-inedit.3xforum.ro
si cautati in josul pagini la only for kids. Sunt si carti si melodii, si nu mai stiu ca abia acum am descoperit si eu ca inca exista. Sper sa primeasca adresa.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

monica..la salina la praid e f frumos..e si loc de joaca pt copii in salina...si foarte multi parinti ii duc acolo..si sa stii ca se observa ameliorari. Stiu cazuri care nu mai fac bronsita de ani de zile..dupa cateva ture de praid

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Citat:
citat din mesajul lui ADA1974
Ayla, ti-am trimis PM referitor la Salina, am pus si poze, si:http://picasaweb.google.com/mart.apr09/ADA1974?locked=true#5372095051914857186ada mami de Sophia-Maria (18.03.2009) si Ana-Gabriela (12.02.2005). POZE
Ce frumos e! Eu vad des doar fluturasi albi sau galbeni-portocalii. E chiar deosebit cel albastru. Multumesc pt ca te-ai gandit la noi!Si desigur, multumesc pt detaliile despre Salina. Intentionez sa merg pt Clau, si aici am o intrebare cu mare greutate pt voi, care aveti copilasi mai maricei decat ghioceii nostri.Raceste des, stranuta si daca numai un pic simte aer conditionat -si vara e chiar imposibil sa nu dai drumul la caldurile astea, si degeaba am mutat aerul conditionat pe perete cu geamul, ca si daca ii dau drumul doar un pic, dupa perdea/draperie, deci nu bate direct, cum simte curentul de aer stranuta sau tuseste. Ce remedii stiti ca ar exista in afara de medicamente, ca de astea ce nu am incercat, de la bronhobaxom, la vaccin, la oscillococcilum, la inhalatii... doar la salina nu am ajuns inca. Si daca aveti idee de ce i se intampla toate astea.Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda. www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, AlmaIti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc! Aprinde o lumanare in memoria Almei!
Eu pot sa-ti spun ca am avut un elev in clasa 1, avea 7 anisori, si mama lui avusese cu el probleme asemanatoare cu cele descrise de tine. O doctorita a trimis-o cand avea baietelul 3ani si jumatate la Salina din Slanic. A mers regulat de 2 ori pe an cu el acolo si problemele au disparut, treptat. Sigur il duce si acum, desi e maricel, trebuie sa aiba cam 9 ani si ceva. Doamne, ce repede trece timpul!mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Fetele va trimit ceva..

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/27377/Daca-inghit/1.html

Posibil sa aveti dureri de burta dupa ce cititi!!!!

27+ cu Maya Andreea

bebe
www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!




diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 4 luni cu tortulet... si ratuste... si ursuleti...si de toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Bogdana, multumesc de poze!
Daca va spun ca la mare am vazut multi fluturi o sa ziceti ca-i ok, ca hotelul avea gradina cu flori, iarba, parc. Ok, i-am pozat pt ca zburau dupa mine. Dar daca va spun ca un fluture alb zbura pe plaja, n-o sa ma credeti, dar zbura exact de-a lungul marii pe plaja, nu in dreptul plajei de nisip. Ma uitam socata daca visez ori ba, si ma intrebam cum s-o fi ratacit pe acolo. A fost o cheste de moment, nu aveam la mine nimic sa fac poze.
Am multe poze de la voi stranse pt pagina Almei dar, din paate, sa-mi fie cu iertare, si fata de voi, si fata de ea, nu am mai avut dispozitie sa lucrez la site. Nu am uitat-o, si ma gandesc la Alma nu zilnic, ci mereu, dar ma simt bine asa. Cred ca a fost acea perioada in care am avut nevoie sa fac orice puteam face pt amintirea ei, acum mi-e bine asa. Cred ca si dupa visul care l-am avut exact la 6 luni (si zic exact pt ca era 30, dar era si aproape ora la care ea a murit... si se spune ca de obicei cei dragi la 6 luni de la deces vin in vise)... daca ati citit ce am scris la subiectul pt Alma, am incerca sa-mi canalizez gandurile in cu totul alta directie decat a stationa in starea de suferinta. Nu inseamna ca nu sufar, dar incerc sa inteleg de ce trebuie sa sufar, pt ca asa are totul alt sens.
Va multumesc pt toate gandurile si gesturile voastre. Va iubesc mult, mult, voi stiti!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ada, Bogdana, Cati, multumesc de informatiile despre Praid. Ma gandesc serios de ceva timp sa merg acolo, doar ca acum cu Luana va fi mai greu, pt ca am inteles ca-i bine sa stau mai multe zile, si e cam dificl sa gasesc o perioada sa fie Alex liber atatea zile. Acum aman pana va fi o prietena, care e si coafeza mea in concediu, si am stabilit sa mergem impreuna (si ea a mai fost cu fetita si stie cat de cat mersul lucrurilor). Asa, dupa cum povestea Ada, as putea sa-l las cu ea si cu fetita ei pe Clau mai mult timp, dupa ce nu mai am voie sa stau cu Luana. Tot am sperat ca vine si mama cu mine, ca as fi in al noualea cer, pt mine e cea mai de baza. Avem o familie de prieteni care au 3 copii, dar merg peste tot in concedii cu bona dupa ei, chiar le ia camera separata la bona si la copii, si ei au o viata superba, de liniste si pace, si copiii sunt cu ei.

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

nu ai pt ce, Monica..mi-a facut placere sa-i pozez..mai ales pe cei care s-au asezat pe carucior

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006
www.infoturism.ro/acorda-puncte/101832/" target="_blank">Votati

Poze gemeni


Povestea noastra

Mergi la inceput