Gravidute prin FIV (48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

ralu, esti atat de aproape de marea intalnireee...cand iti citesc postarile imi aduc aminte de mine...eu cu o zi inainte am fost la filantropia la camera de garda alarmata ca nu am mai simtit miscarile bebelinei si mi se parea ca pierd lichid (era doar o parere, cand l-am pierdut cu adevarat mi-am dat seama ca nu puteam rata momentul fara sa-mi dau seama)...si a doua zi...surpriza...veni buburuza !!!!

hepilica, eu buburuzei i-am pus anotimpurile cand era in burtica...aveam ora de muzica si de relaxare asa cum avem si acum...si este atat de incantata !!!

La noi au aparut uratii de colici...ma gandeam cu groza la ei si nu ne-au ratat...azi-noapte ne-am trezit din ora in ora cu cate un tipat si pe urma cu niste vaitaturi de saracuta nu stia pe ce parte sa stea si nici eu cum sa o mai tin...a adormit pe pieptul meu pana dimineata...daca as putea sa-i iau eu durerile...dar ma simt asa neputincioasa in fata suferintei ei...i-am dat infacol de cand am ajuns acasa si acum am mai suplimentat cu bonisan dar de doua zile isi fac de cap rau de tot. In rest este cumintica...mananca foarte bine, numai de la mami...facem mustati de lapte si ne mai si innecam din cand in cand cand tragem prea tare ca ne e foarte foame. Se schimba pe zi ce trece...se vede clar ca-i prieste laptele de la tzitzi si ne-am acomodat foarte bine impreuna...dupa ce se satura rade fericita si adoarme imediat. E o dulceatza pitica mea...mami e innebunita dupa ea...iar tati e topit de-a binelea...trece zilnic sa o vada pe la pranz iar seara ajunge intr-un suflet acasa sa o scoatem afara si dupa sa-i facem baita.
Stau si ma gandesc...cat timp am irosit si cat am trait degeaba pana a avea o asemenea comoara...

Va pupam


Klu mami fericita de Maria-Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Vally, felicitari!Sa fie sanatoasa, cuminte si sa va aduca numai bucurii! Poate ne pui si ceva poze, dc ai timp!

Castelana, a mai prestat si sotul calcat, ma rog un pseudocalcat, dar astea mici imi sunt asa dragi ca nu as lasa pe nimeni sa le calce.

Hepilica, duminica ma duc la medic, ma gandeam aseara ce-ar fi sa ma opreasca sa nasc

Si acum am alta drama..imi cumparasem ceva material ff frumos pt lenjerii si l-am dat la facut..si ma uit la ele, ratzele sunt cap in cap, barbie nu are cap...cum sa doarma copilu` pe ele asa..tre sa caut altele..offf

Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Klu, ce bine ca ai scris..si eu simt ca sunt aproape tare..Cum ai simtit ca pierzi lichid? Ca si eu ma controlez tot timpul ca mi se pare ca ar fi ceva pe acolo. Si dupa dop ma tot uit, dar nimic pana acum.

Offf, cred ca ti se rupe inima cand o vezi cum se chinuie, dragutza de ea! Infacolul nu-si face efectul?


Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:


Hello fetelor, dragele mele. Nu v-am citit de mult ca am fost in concediu si am incercat sa ma tin departe de calculator.....O sa imi ia ceva timp sa citesc tot ce a-ti postat in timpul asta.....

vreau din suflet sa o felicit pe KLU care are o frumusete de fetitza....Cine a mai nascut intre timp? tre' sa ma pun sa va citesc....

Fetelor expertelor si acum o intrebare ptr voi FFF importanta:

Am fost ieri si am AUZIT INIMIOARA
batea cu 145 de batai pe minut. Acum vreau sa va intreb - parca se vorbea pe aici ca se poate specula sexul copilului dupa bataile inimioarei, e adevarat? tare as vrea sa stiu ;-)

va pup pe toate cu mare drag

Maja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui vally

Comoara noastra mult dorita si asteptata
Gloria Adelina s-a nascut in data de 13.08.2009 prin cezariana 2730gr 49cm Apgar 9 la 39sapt6zile la Elias cu Dr Tutunaru


am facut deja o saptamana, buricutul ne-a cazut din a 5a zi,ne-am mai obisnuit in noua formatie suntem cu totii topiti dupa ea,
Parca nu-mi vine nici acum sa cred ca ni se intampla noua
a meritat tot chinul indurat in ultimii ani!!!!! MERITA!!!!
a inceput sa zambeasca cand ne aude vocile si am luat bine in greutate ce mai...crestem mari

va citesc mai mereu, cu scrisul mai greu...mai ales acum
I watching you gays!!!

-ici pt mamicutze si gravidute!


Vally de Gloria Adelina (13.08.2009)


Felicitari si sa te refaci repede!!!!!
Sa-ti creasca minunea mica mare si sa te bucuri de ea!
Sa fie mancacioasa si sanatoasa!!!!

te pup

castelana fericta7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui OneFineDay


Hello fetelor, dragele mele. Nu v-am citit de mult ca am fost in concediu si am incercat sa ma tin departe de calculator.....O sa imi ia ceva timp sa citesc tot ce a-ti postat in timpul asta.....

vreau din suflet sa o felicit pe KLU care are o frumusete de fetitza....Cine a mai nascut intre timp? tre' sa ma pun sa va citesc....

Fetelor expertelor si acum o intrebare ptr voi FFF importanta:

Am fost ieri si am AUZIT INIMIOARA
batea cu 145 de batai pe minut. Acum vreau sa va intreb - parca se vorbea pe aici ca se poate specula sexul copilului dupa bataile inimioarei, e adevarat? tare as vrea sa stiu ;-)

va pup pe toate cu mare drag

Maja


Felicitari pentru inimioaraaaaaaaaaaa!!!!
nu am mai auzit despre corelatia dintre bataile inimii si sexul copilului dar pare interesant, daca afli ceva te astept cu vesti!

te pup si sarcina usoaraaaaaaaaaa!!!!

castelana fericita 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Castelana, OneFineDay, poftitzi va rog:

www.babygenderprediction.com/babys-heart-rate.html" target="_blank">baby gender prediction





Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OneFineDay spune:

Merci mult Raluca, o sa citesc despre ce e vorba.

Noi ne-am hotarat ca nu vrem sa aflam sexul puiutului nostru , vrem sa fie o surpriza asa cum a fost si graviditatea asta....Dar normal ca - mai ales eu- sunt foarte curioasa,as vrea sa speculez un pic mai mult ptr mine insami. Socrii zic ca ei stiu ca o sa fie baiat, ptr ca am simti "fluturasii" pe partea stanga prima oara (ce teorie o mai fi si asta!!!!) dar eu parca simt ca e fetitza, nu stiu...

Va pup cu drag

Maja 16 SAPTAMANI! Yipieee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Castelana, OneFineDay, poftitzi va rog:

www.babygenderprediction.com/babys-heart-rate.html" target="_blank">baby gender prediction





Baby

37+ Natalia


Multumesc Ralu, esti o dragutaaaaaaaaaaaaa!!!!

castelana fericita 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

Ralu, aveam o secretie abundenta si apoasa cu aspect de suc de nuca de cocos...ce mai exprimare am gasit si eu ...si eu ziceam ca mi s-au rupt membranele; cat despre dop, eu am eliminat treptat din el dar grosul a fost cand mi s-a rupt apa si arata exact cum se scrie despre el, adik cu firicele roz si era alb gelatinos opac; se pare ca in ultimele zile simti miscarile bbelinei mai putin.
Infacolul isi face efectul la noi doar pe moment, se pare...mai incercam...

Vally, felicitari pentru printzesa, sa fie sanatoasa, fericita si sa va aduca numai bucurii !!!


Klu mami fericita de Maria-Theodora

Mergi la inceput