Gravidute prin FIV (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

heliptica foarte frumoase lenjeriile. Arata tot asa de bine si in realitate? E bumbac din ala bun, fin?

Li_am, pishko, kry cum mai sunteti...mai dati un semn.

Nico 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Am luat Uscosin de la inceput, aveam dureri mari de ovare de la stimulare si m-a ajutat mult de tot.

Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna dimineata si de la mine (mai spre pranz)
Ralu, stai cumintica in pat, bine ca s-au mai diminuat durerile.
Evy, dintre fetele care mai scriu pe aici, am constatat ca dupa Ralu,Hepilica vin eu iar dupa mineeeeeeeeeeee tu
Castelana, eu cred ca ai numai un bebe, chiar daca erau unul in spatele celuilalt si nu se vedeau echo. se auzea activitatea cardiaca, cred. Insa sa dea DD sa ai o sarcina linistita si un bebe sanatos
blue flower bine ai venit la aceasta odisee si sedere placuta pana la capat.
Eumada ce minunatie traiesti tu
Fetelor va urez w-e placut.






28 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

bulinanico79, lenjeriile arata in realitate mult mai frumos. sunt absolut superbe, iar calitatea lor este EXCELENTA. nici eu nu am vrut sa comand fara sa le vad "pe viu", sa le pipai, sa le tin in mana...si m-au fermecat. sunt bumbac 100%. un bumbac finut si tare placut la atingere. eu am cumparat 2 - una de 6 piese (include si aparatorile pt patut) si una de 4 piese. iar pe viitor numai de la firma aceasta voi comanda. si prosoapele sunt nemaipomenite. mult mai groase, cu tesatura mult mai consistenta si mult mai mari decat cele care se gasesc prin magazine.sunt acele prosoape cu "gluga" pentru baita...

raluca, ma bucur ca te-ai mai linistit un picut. nu-mi vine sa cred cand citesc "noi tot 2 in 1"...iata ca a venit si vremea sa scrii asa ceva . felicitari si sanatate multa in continuare. duminica parca spuneai ca mergi la dr. nu?[ pup]



h.

35+ - Aproape de marea intalnire!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Foarte interesant.

Bebelusul tau are nevoie de muzica

Ascultarea muzicii clasice de catre bebelusul tau poate activa caile neurale responsabile pentru numeroase abilitati intelectuale. Abilitati generale cum ar fi creativitatea si abilitati specifice cum ar fi inteligenta spatiala, abilitatea matematica, lingvistica si inteligenta emotionala sunt dezvoltate de efectele ascultarii muzicii. Multe functii fizice si mentale sunt de asemenea afectate de ascultarea muzicii clasice. Bebelusul tau nu este constient de toate aceste procese complexe. El este complet invaluit de experienta simpla a ascultarii muzicii lente care il inconjoara, provocandu-l, starnindu-i curiozitatea si o varietate de emotii.

Muzica contribuie la recuperarea copiilor prematuri
Un studiu efectuat in Florida pe 52 de bebelusi cu o greutate mica la nastere a demonstrat ca ascultatul muzicii a contribuit la cresterea rapida in greutate a acestora si a scurtat durata ramanerii lor in spital in medie cu 5 zile (in comparatie cu bebelusii in conditii similare ce nu au primit stimulare prin muzica).
Muzica ajuta la ameliorarea durerii si imbunatateste starea de spirit
Creierul produce substante relaxante naturale, numite endorfine, ce pot reduce durerea si crea un sentiment de buna-dispozitie natural. Cercetatorii de la Centrul de Cercetare a Dependentelor din Stanford au descoperit ca ascultarea muzicii permite corpului sa produca aceste substante, astfel imbunatatind starea de spirit.
Muzica si sunetele pot creste rezistenta imunitara
Oamenii de stiinta explica faptul ca un anumit tip de muzica poate produce o experienta emotionala profunda, ce duce la secretia unor hormoni ce intaresc rezistenta imunitara. Aceasta contribuie la o reducere a factorilor ce cauzeaza boli.



h.

35+ - Aproape de marea intalnire!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucapaun

Hepilica, Castelana, un maaare!

Tot 2 in 1, m-au mai lasat durerile, Uscosinul ala chiar a facut minuni.

Si-n timp ce scriu mesajul asta vad ca au inceput sa-mi curga sanii

Acum mai stau un pic in pat si daca ma simt bine mai tarziu ma apuc sa calc hainele pt bebe.

Baby

37+ Natalia


ooooooooooooooooo ce veste buna, cat ma bucur ca te-au lasat durerile, saraca de tine!! si sanii se pregatesc intens, mmmm ceva semne?
acuma draga mea, daca tot vezi ca esti mai bine, ce faci te apuci de calcat?
si maine e o zi!!!! sau poate invata saracul sotior, scuze ca mi-am permis!

ai grija de tine!!!!

te pup si multa putere si AMR cat mai usor!

castelana fericita 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Buna dimineata si de la mine (mai spre pranz)

Castelana, eu cred ca ai numai un bebe, chiar daca erau unul in spatele celuilalt si nu se vedeau echo. se auzea activitatea cardiaca, cred. Insa sa dea DD sa ai o sarcina linistita si un bebe sanatos
Fetelor va urez w-e placut.






28 +


Draga mea , sincer, sunt atat de multumita si fericita, cati sunt sunt bine veniti. Chestia ca medicul nu respinge faptul sa fie doi si spernta asta ne tot da tarcoale.
Ne dorim sa fie ca toata lumea sanatos si la termen, cu mami bine si daca merge sarcina asa cum a inceput poate ca doar cresterea burticii imi va spune ca am o sarcina,.
Te pup si sa ai un baietel sanatos si frumusel!!!

castelana fericita 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Fetele, imi cerc scuze ca dau buzna la voi, dar vreau sa ii transmit incurajari Ralucai sa ii spun ca ii tin pumnii si ca ma bucur enorm ca a ajuns aici.
Abia astept sa iti vad unguroaica mica si sa nu uiti ce mi-ai promis, ca in drum spre Kaali te opresti sa o vad si eu.

Pupici multi multi de la mine si de maine o sa fiu in concediu, dar tare m-as bucura daca mi-ai da de veste cand apare minunea. Nu o sa am acces la net.
te imbratisez draga mea.

Oana 13+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Fetele, imi cerc scuze ca dau buzna la voi, dar vreau sa ii transmit incurajari Ralucai sa ii spun ca ii tin pumnii si ca ma bucur enorm ca a ajuns aici.
Abia astept sa iti vad unguroaica mica si sa nu uiti ce mi-ai promis, ca in drum spre Kaali te opresti sa o vad si eu.

Pupici multi multi de la mine si de maine o sa fiu in concediu, dar tare m-as bucura daca mi-ai da de veste cand apare minunea. Nu o sa am acces la net.
te imbratisez draga mea.

Oana 13+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!



Oana, ce dragutza esti! Sigur ca te anunt! Mai tii minte cand vb la serviciu de copii..uite ca am reusit amandoua, parca nu-mi vine sa cred. Ti-am vazut puiutzul ieri, mai citesc la odiseea ta.
Te imbratisez cu drag, concediu placut!



Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Comoara noastra mult dorita si asteptata
Gloria Adelina s-a nascut in data de 13.08.2009 prin cezariana 2730gr 49cm Apgar 9 la 39sapt6zile la Elias cu Dr Tutunaru


am facut deja o saptamana, buricutul ne-a cazut din a 5a zi,ne-am mai obisnuit in noua formatie suntem cu totii topiti dupa ea,
Parca nu-mi vine nici acum sa cred ca ni se intampla noua
a meritat tot chinul indurat in ultimii ani!!!!! MERITA!!!!
a inceput sa zambeasca cand ne aude vocile si am luat bine in greutate ce mai...crestem mari

va citesc mai mereu, cu scrisul mai greu...mai ales acum
I watching you gays!!!

-ici pt mamicutze si gravidute!


Vally de Gloria Adelina (13.08.2009)

Mergi la inceput