Gravidute prin FIV (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Blue flower, bine ai venit, sarcina usoara si la termen!

Sunt asa neprietenoasa..am o durere de spate si de burta de abia ma misc..nu cred ca cunt contractii, mai degraba sta copila pe vreun nerv. Totusi, daca nu trec, ma duc la spital. Nici miscari prea mari nu am simtit azi...






Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

raluca draga mea, din spusele fetelor veterane, in ultimela sapt de sarcina nu mai simti atat de intens miscarile copilului (cam naspa -e normal sa te ingrijorezi chiar daca stii asta). durerile de burta nu cred insa ca sunt normale. poarte ar fi bine sa-l suni pe dr tau. ai luat nospa?

cred ca de la varsta asta a sarcinii apar tot felul de dureri pe care pana cum nu le aveai si fiind atat de aproape de marea intalnire, e bine sa fii cat mai precauta.

sanatate multa. ai grija de tine si de puiut.

h.

35+ - Aproape de marea intalnire!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Raluca , ai grija . suna-l pe dr R . sa nu se grabeasca comoara .

Bun venit noii gravidute .Sarcina usoara si la termen .

Eumada , te felicit pentru starea ta . E bine ca suporti cu stoicism .
Mi-e groaza si mie de durerile de dupa , insa asta e .

Hepilica ce putin mai ai si tu .

Deci lista e asa Raluca, Hepilica , apoi cine urmeaza ? ....trebuie sa vad pe prima pagina .
nastere usoara fetelor .

astazi bebele meu a fost mai cumintel . cred ca e obosit ,ca azi noapte s-a jucat pana tarziu . mai nou de fiecare data cand ma duc la baie , se trezeste si el . iar si-a mutat pozitia si " ma joaca in picioare" pe vezica . e fain ...

fetelor la mine e o eroare pe prima pagina . probabil e demult si nu am vazut . era dpn-ul de oct daca ramaneam cu gemeni , insa DD nu a stabilita asa pt noi . asa ca baietelul meu iubit are dpn 18.11 , si cu cezariana probvabil mai devreme . doamne ajuta sa stea la mami cat mai mult si sa creasca mare ,frumos si sanatos .

Evy 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hai ca am tot zis ca-mi trece si nu l-m sunat pe medic. Sper sa ma lase in noaptea asta, spatele mi-a mai trecut, mai e durerea de burta, ma doare f jos, e ca durerea aia de ligamente. Oare mai are vreun puseu de crestere?
Am baut si-o cana de lapte mai cald si-am activat un pic copila

Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

ia un no spa si baga un uscosin . daca nu te lasa , suna .
normal dupa combinatia asta , iti spun cu siguranta ca ar trebui sa te lase .

Evy 27+
fetelor , in caz ca nu ati observat ma laud si eu cu semnatura .am mai schimbat o saptamana . doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Am luat Nospa, Uscosin nu mai aveam, dar imi aduce acum sotul.

Daca e ceva, va tin la curent!



Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

neata fetelor!!

raluca, cum esti? ti-au trecut durerile?

evy, felicitari pentru semnatura. si tu te apropii...

sa aveti o zi linistita fetelor.

h.

35+ - Aproape de marea intalnire!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Evy, felicitari pentru semnatura draga mea, sa fie bebe sanatos si la termen!!!!


Ralucaaaaaaaaaaaaaaa, cum te simti azi??????????????
Ma rog sa te simti mai bine, sa nu iasa Natalia la lumina chiar acum!
Hai ca poate o rugam aici in cor si mai sta o pana in septembrie!
AMR usor draga mea!

Hepilica

Va pup pe toate fetelor si un WK frumos, racoros, relaxant!!!!!

castelana fericita 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Hepilica, Castelana, un maaare!

Tot 2 in 1, m-au mai lasat durerile, Uscosinul ala chiar a facut minuni.

Si-n timp ce scriu mesajul asta vad ca au inceput sa-mi curga sanii

Acum mai stau un pic in pat si daca ma simt bine mai tarziu ma apuc sa calc hainele pt bebe.

Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Neata' fetelor....am dormit mai mult azi. Am fost aseara la o mica petrecere. Finii nostri au implinit 4 ani de casatorie si toata seara nu s-a vorbit decat despre copii. Ei au o fetita de 5 luni rasfatata tare care scoate untul din ei...si din povestile lor m-am cam ingrozit..Voi ati avut asa momente in care...sa va fie frica de momentul in care va venii bebe si nu o sa stiti ce sa faceti cu el? Mi se pare foarte greu sa cresti un copil...bine! Azi am o dispozitie ciudata.

raluca ai grija cu durerile alea. sper ca esti mai bine. Acest Ucosin...este permis in sarcina in general, sau numai in trimestrul III.

heliptica ce frumoooos...shopping pt bebe. Esti si tu asa de aproape.

Evy am modificat listuta conform indicatiilor

eumada imi pare tare rau pt dureri...le vom experimenta toate cred....si eu tot prin cezariana urmeaza sa nasc asa ca....Miky spunea ceva despre Lioton gel, cum ca ar ajuta dar nu am inteles la ce? La vindecarea ranii de la operatie sau pt dureri?

Nico 15+

Mergi la inceput