Gravidute prin FIV (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Castelana ma bucur ca va faceti mari si sa dea Domnul sa fie bine si bebe sa vina la termen.Ti s-a intamplat ca si mie .Ti-aduci aminte ca la ce beta aveam toate fetele ziceau ca-s doi insa s-a dovedit a fi unul bine crescut(doar e al meu nu?).Posibil sa scapi de greturi daca nu te-au apucat inca.Pe mine m-au apucat de la 5 sapt si 3 zilesi nici acum nu am scapat de ele.
Buna idee Bulinanico cu linkurile.In felul asta nu mai trebuie sa scotocim sau sa intrebam de mii de ori despre lucruri deja spuse.Eu sunt pentru.

11+
Eu si bebe il iubim pe tati !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

Castelana...romantica incurabila.
La mine a fost invers cu beta: era relativ mic si crestea incet (puteti sa va imaginati prin ce stres am trecut...) si de fapt se prinsesera amandoi embrionasii...din pacate unul s-a oprit din evolutie...deci nu este o regula.

Daca mai sunt si alte fete de acord si daca nu primesc nici o avertizare de la moderatori ca fac reclama nepermisa...eu zic sa imi trimiteti si voi pe PM site-uri pe care le considerati utile in ceea ce priveste shopping on-line pt bebelusi

Nico 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik

Castelana ma bucur ca va faceti mari si sa dea Domnul sa fie bine si bebe sa vina la termen.Ti s-a intamplat ca si mie .Ti-aduci aminte ca la ce beta aveam toate fetele ziceau ca-s doi insa s-a dovedit a fi unul bine crescut(doar e al meu nu?).Posibil sa scapi de greturi daca nu te-au apucat inca.Pe mine m-au apucat de la 5 sapt si 3 zilesi nici acum nu am scapat de ele.
Buna idee Bulinanico cu linkurile.In felul asta nu mai trebuie sa scotocim sau sa intrebam de mii de ori despre lucruri deja spuse.Eu sunt pentru.

11+

Eu si bebe il iubim pe tati !



Ellanik, ai iesit la lumina, chiar ma intrebam ce e cu tine ca scrii rar. Ma bucur ca te-au mai lasat doamnele greturi... poate te iarta de tot ca e tare bine sa te bucuri de perioada asta.
Noi inca mai speram sa fie doi, cine stie, daca se vede mai tarziu?
Cred ca ne place speranta, bat-o vina!
In rest toate bune la noi, mergem saptamana viitoare la eco, asa vedem cum sta situatia s-o tinem sub control.
Tot asa nu ma misc mult, cos, citesc, mai vad ceva documentare si filme, si am inceput sa scriu jurnalul de gravida, sa studiez: what to expect when you're expecting ( am inteles ca e tradusa si acasa),
ceva manuale de educatie bilingva, etc, sa nu ne prinda copilul asa nepregatiti...
Voi cum sunteti? mai da din manute si picioruse bebicul tau? danseaza? ce dragut e la eco!!!!!!
te pup si sa ai grija de tine!!!!

castelana fericita 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit ladies!

Nico, e foarte buna ideea ta cu linkurile pe prima pagina. Acolo unde DC considera ca-i reclama nu te va lasa sa postezi.

De pe amazon.com am luat numai hainutze de baby si ceva lucruri pt mine. Trebuie sa ai cont la ei, un card care merge la tranzactii online (de preferabil in dolari, iti alegi produsele, le comanzi si apoi le ridici de la posta. Sunt ceva probleme insa, nu toti sellerii livreaza in RO si trebuie sa ai ceva rabdare sa cauti. Si iti mai recomand sa comanzi impreuna cu cineva sa platiti impreuna shippingul.

Mada, ce fericita trebuie sa fii! Cum te-ai refacut dupa operatie? Te ajuta cineva cu copila?

Daria, tu ce faci?


Baby

37+ Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Buna ziua tuturor gravidutelor prin FIV.
M-am hotarat sa ma intorc la forum, sa mai citesc si...uneori sa mai si scriu.
Pentru prima pagina: FIV 1 la Giulesti (Marinescu+Cocei), DPN 6-12 feb 2010, nasterea probabil la Medlife cu Predoi Silviu.
Si e baietel. Cel putin asa ne-a zis Dr. Albu Florin la 14 sapt. Deja m-am obisnuit cu gandul ca e baiat si parca nu imi mai doresc fata.

Eu nu am foarte multe de povestit, dar imi place sa citesc ce scrieti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

blue flower felicitari pt reusita...sarcina usoara si bebe sanatos. Esti pe listuta...felicitari.

Nico 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Buna ziua tuturor gravidutelor prin FIV.
M-am hotarat sa ma intorc la forum, sa mai citesc si...uneori sa mai si scriu.
Pentru prima pagina: FIV 1 la Giulesti (Marinescu+Cocei), DPN 6-12 feb 2010, nasterea probabil la Medlife cu Predoi Silviu.
Si e baietel. Cel putin asa ne-a zis Dr. Albu Florin la 14 sapt. Deja m-am obisnuit cu gandul ca e baiat si parca nu imi mai doresc fata.

Eu nu am foarte multe de povestit, dar imi place sa citesc ce scrieti.




Felicitari si sarcina usoara Blue_flower, sa fii bine si sa ai grija de tine!!!

castelana fericita 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Castelana, ti-am urmarit povestea de la Aspirante, felicitari pentru reusita. Tu ai aparut pe forum cam pe cand ma retrageam eu.
Sa ai sarcina usoara in tarile calde pe unde te afli, maaaare noroc ai ca stai acasa si ca nu te trezesti in fiece dimineata la 7.30 pt a infrunta minunatul trafic - de oriunde, nu numai din Buc - si sa ajungi la termen cu bebe sanatos.

Eu sunt f bine la cele 16 sapt, nu am avut nici o secunda de greata, doar niste ameteli sporadice, mananc tone de mere acre si...cam atat. Nici foame n-am, nici somn puternic nu am, pofta am avut o singura data de ceva, in rest...totul e normal, ma rog....nu ma mai incap pantalonii si nu mai pot sta pe burta

Spor la cusut goblen, am cusut si eu in liceu, o minunatie de tablouri...acu' ce n-as da sa am timp pentru asta!!!
Si succes la jurnalul de sarcina. Eu sincer, n-as sti ce sa scriu in el, n-as avea ce. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

RALUCA ma ajuta mama cu fata....refacerea e super ok dar tot e obositoare..eu ma port de parca nu as fi fost operata dar..se simte.....cat as face-o eu pe viteaza....doare si e greu....dar nu arat la nimeni....nu te poti....misca


Minunica mea o gasiti in pozele din contul de zmeurici......




va pup si multumesc pentru sustinere...va povestesc....



Madalina de minunica Eva-Maria


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

bulinanico79, felicitari pentru reusita capitolului.

excelenta ideea ta cu postarea adreselor pe prima pagina.

uite, iti mai propun eu o adresa de unde am procurat patutul + lenjerii / aparatori / salteluta / prosoape / sac dormit...etc. sunt reprezentantii marcilor FERETTI SI BRETCO DESIGN in RO.
adresa este: http://www.bebejunior.ro/

noi suntem bine, ne relaxam, stam mai mult in pat. dimineata devreme si seara facem cate o plimbarica afara. bebelina misca, sper sa mai fi crescut. marti merg la control + analize + pedichiura + cumparat vopsea de par si alte chestii utile...sa ma fac frumoasa pt intalnirea cea mare.
mai am cateva lucrusoare ale bebelinei de calcat, de cumparat masa de infasat.. si uite asa trece timpul.

mada, tare frumoase tb sa fie momentele petrecute cu fiica ta.

va pup dragelor pe toate.

h.

35+ - Aproape de marea intalnire!
Multumesc lui DD.

Mergi la inceput