Burtici fericite de septembrie-octombrie (156)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Un link despre biberoane fara BPA.

M-am lamurit ca de la Dr.Browns, cat il lauda tot mapamondul, numai cele de sticla (de care n-am vazut la noi) nu au BPA. Si am descoperit o firma pe care nu o mai vazusem, Medela, si este si pe internetul nostru, si biberoane fara BPA, si pompa. Acuma la pompa eu nu gasesc treaba de BPA, la nici o marca. Dar banuiesc ca se potrivesc biberoanele de la fiecare marca, pe care le alegem fara BPA.

Uau, daca tot am googalit, uitati ce am gasit:

www.leaderpost.com/health/free bottle contains toxics Health Canada/1871387/story.html" target="_blank">bibe in care s-a gasit BPA

Lucia ne trimiti si biberoane thinkbaby si bornfree?

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

am o intrebare de plutonier:
ce se intampla daca imbatraneste placenta si nu stii ?
Banuiesc ca nu se mai hraneste asa bine bebelusul ...dar altceva ?

Cea mai fericita 36 + cu



hai mai luto, nu incepe acum sa iti faci ganduri gen "daca si eu...?", stii foarte bine ca sunt griji inutile. daca ti s-a zis ca totul e ok, apai e ok

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Mie mi se par tare distractive si posturile Mihaelei, dar si raspunsurile entuziasmate ale Luciei, care e tare fericita ca nu-i mai tremura pantalonii



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

am o intrebare de plutonier:
ce se intampla daca imbatraneste placenta si nu stii ?
Banuiesc ca nu se mai hraneste asa bine bebelusul ...dar altceva ?

Cea mai fericita 36 + cu



hai mai luto, nu incepe acum sa iti faci ganduri gen "daca si eu...?", stii foarte bine ca sunt griji inutile. daca ti s-a zis ca totul e ok, apai e ok

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 8 zile


pai nu mi-a verificat-o niciodata stiu ca e buna ....dar incercam sa pastrezsi eu atmosfera calda...sa vin cu subiecte noi....ca nu mi-e somn

miha74 ce sport face Laura ?

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Bun seara doamnelor...vin si eu cu niste vesti noi...
in primul rand azi am facut 34 de sapt...suntem bine mersi...am fost la control si dr mea mi-a zis ca s-ar putea sa ma bage la cezariana... ramane de vazut cum evolueaza lucrurile...
in al doilea rand...am fost la cumparaturi si mi-am luat rochita ptr cununie si......camasute ptr spital din bumbac(ca sa nu mai radeti de camasutele mele din matase ). am sa pun si pozele care mi le-a facut sora mea in seara asta ca sa ma vedeti...ce sexi sunt
nu dati cu rosii dar sunt mai tampitica asa si nu stiu sa dau link

34 +cu bebe Alexandru Aurelian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

da luto, ai dreptate, e slaba activitatea pe-aici...
eu despre bpa si altele de genul stiu prea putine...mi-am luat pompa de san de la avent si toate celelalte (bibe, sterilizator..) tot de la ei...sper sa fi bune...
ma gandeam ca maine merg la eco si miercuri la doctorita cu eco la inaintare...daca imi zice "gata, maine ii executam silit???"...si voream acum cu sotz despre frica de operatie...frica sa fie bebeii bine...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Citat:
citat din mesajul lui anco

prima!!!!!

eu chiar am tras cate o tigara zilele astea sa nu ma bateti.
nu te bate nimeni , doar salivam la macar un . Eu mi-as cumpara un pachet , dar sunt destul de dementa sa il termin intr-o zi , so , mai bine intorc nasul dupa cate un miros de la careva ...



Aida ... 35+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba" ... si cand reusiti sa ma invatati si pe mine


pai eu iau una de la sotz din pachet

anco 35+???? si

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

techila concentreaza-te pe momentul cand vei tine bebeii in brate! Altfel, de emotii... s-ar putea sa nu mai dormi pana atunci . Sau mai citeste de cateva ori posturile linistitoare ale mimikai

Mai, cu BPA-ul tot nu m-am lamurit. La un moment dat eram sigura ca din alternativele din tara noastra Medela e cea mai ok. Si voiam sa astept parerile voastre, daca e mai ok electrica decat manuala. Medela e BPA-free si pompa.

Dar apoi, prin pompa trece putin, deci la nuk ar fi avantajul ca sticlute se gasesc mai usor.

Si dand eu un search pe net "bpa free baby avent", chiar am gasit magazine virtuale care vindeau produsele avent ca fiind fara BPA, daca mai intelegeti ceva ... desi nu scrie pe ambalajele noastre... Si produsele, inclusiv pompele, par identice cu ale noastre.

Oricum, cred ca la nuk sau medela voi ramane, din moment ce astea apar in toate cercetarile astora in topurile produselor fara BPA.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

crisbebe dar de ce iti face cezariana ?
asteptam pozele

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

ok, vad ca v-am plictisit, asa ca inchid si eu calcul si ma intind la tv, ca pe axn e minti criminale si inca n-am fost atenta deloc...

Va doresc o zi minunata maine!

31+

Mergi la inceput