Burtici fericite de septembrie-octombrie (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

seara buna fetelor!

suntem tot la promotie! cedez ziua de maine.
am facut eco, am masurat contractiile... nu avem decat 2900 g, placenta are gradul III de maturare si a inceput sa calcifieze...concluzia: vrea sa mai stam macar cateva zile, asa ca repaus total (asta o sa fie foarteeeee greuuu)
asaaa si mi-a dat gynapril, combinat cu nospa din 2 in 2 ore (adica o data unul, o data altul), mi-a dat si niste supozitoare pentru durere (gen scobutil...mi-e lene sa ma ridic sa ma uit pe cutie sa vad cum se numesc) si mi-a mai dat si niste ovule Flamezin (parca care a zis el este sa faca curatenie pe acolo in caz de ceva, desi analizele au iesit foarte bine.
interzis la filme de groaza, dar nici de dragoste ca pot fi lacrimogene , fara senzatii tari, sa predau cheile de la masina ()...ideea ca ar trebui sa ma izolez undeva si sa dospesc linistita

multam de sustinere!

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 36+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

hai ca va spun eu una tare...daca vreau sa departez picioarele sau sa ridic un picior asa sa-l puna peste plapuma.....mi se pun niste carcei groaznici fix in sold.....si atunci ma intreb si va intreb cum naiba am sa nasc daca eu nici nu ma pot cracana ?


Cea mai fericita 36 + cu





Trece pana la nastere . Baga putin magneziu sau miere

Si oare si daca nu iti folosesti muschii te-ar durea? Ca poate te cracaneaza aia atunci

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Miha m-ai distrat tare si cu promotia, si cu dospitul . Pai 2900 e foarte bine. Ai grija de tine, ca acuma ai motiv , dupa nastere vei avea grija doar de altcineva...

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

hai ca va spun eu una tare...daca vreau sa departez picioarele sau sa ridic un picior asa sa-l puna peste plapuma.....mi se pun niste carcei groaznici fix in sold.....si atunci ma intreb si va intreb cum naiba am sa nasc daca eu nici nu ma pot cracana ?


Cea mai fericita 36 + cu



mie mi le ridica si mi le coboara doctorita cand ma vede cat sunt...

Techila - actuala mamica de 2 caini si viitoare mamica (36+) de 2 putze si
poze techila cu 4 picioare
AMR maxim 8 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Miha,buna decizia doctorului,ca ziua de maine o vroiam eu.
Glumeam draga mea,sper sa nu te superi
Am intrat doar pe fuga,tre' sa pregatesc piciul de somn ,ne citim mai tarziu

My family

Poze cu noi

_

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 37+, cu -Razvan


_

The Big Day - 25 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

raluk - asa e nu e foarte mica, dar la cata burtik am eu....credeam ca e mult mai mare, acum 2 saptamani avea 2700.

luto- si mie mi se pun carcei, dar jos la gamba, de ma seaca, si numai noaptea si iau Mg de vreo luna de zile...poate nu voi naste noaptea...si scap de carcei

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 36+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

miha74 imi vine sa te pup pe ambii obrajori

ce bine ca mai asteptam ...de ce sa ne grabim asa tare ?
Asa ca stai la orizontala ca noi.....bea suc si mananca porcarii sa vezi ce intinereste si placenta....si ce creste si bebelache.....
Unde sa mergi cu masina ? esti chiar culmea

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

eu ma bag la nani, ca sunt franta, ma mai taie la mijloc din cand in cand, dar sper sa isi faca medicamentele efectul si sa pot si eu sa dorm.

sa va zic somn usor sau distractie placuta????

ca vad ca pregatiti tigarile, sampania, vinul alb....

pupici si ne "vedem" maine

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 36+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

am o intrebare de plutonier:
ce se intampla daca imbatraneste placenta si nu stii ?
Banuiesc ca nu se mai hraneste asa bine bebelusul ...dar altceva ?

Cea mai fericita 36 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

e luto , ma mai duceam si eu pe ici pe colo, mai intr-o vizita mai intr-un parculet....si mi-e mila de Laura care de maine va merge la antrenament cu...tramvaiul.

a, si ca veni vorba de Laura, care va face in septembrie frumoasa varsta de 12 ani si apropos de subiectul sex la 11 ani. NU va speriati ca nu e chiar asa, cel putin Laura mea este inca un copil, care inca se mai joaca cu papusile. este adevarat ca uneori are niste doleante si niste iesiri care nu sunt de varsta ei, dar avem grija sa o punem la punct si sa ii aratam care este ordinea, nu cumva sa sara vreo etapa.

Daca sunteti (si banuiesc ca o sa fiti) aproape de ei tot timpul, si sa nu ii lasati fara activitati si ocupatii pentru varsta lor, e clar ca le va coace mintea si la prostiute.

Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 36+
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput