Burtici de prunci pretiosi Mar_Apr 2010 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinica2W spune:

salutari,

Multumesc de incurajari la toata lumea. Eu cred ca sunt insarcinbata. Dar tare ma mai sperie testele astea. Ce sa fac, am mancat mult pepene seara si probabil de aceea nu a iesit cum trebuie.
Maine ma duc la testul de sange.

Sarcina usoara tuturor si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana- la mine scurgerile au inceput la 5 sapt. Trag speranta ca se opresc la 9 sapt atunci La 6 sapt au facut o pauza de 4 zile dupa ce am crescut doza de Arefam de la 200 la 400.

Azi am o zi tare tare ciudata, nu am chef de nimic, ma simt obosita ... greata nu-mi este dar nici pofta de mancare....

Denisa, 7+
http://picasaweb.google.com/deni757/Noi#
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selina-d spune:

Buna dimineata si de la mine! Aseara parca incepeau sa ma ia si pe mine niste greturi, dar vad ca azi nu mai simt nimic.

Oana m-am uitat si eu la burtica ta si e foarte frumoasa. Nu iti mai fa griji cu doctorita. E important intr-adevar sa nu acumulezi f multe kg, dar nu e cazul sa te apuci de cura de slabire. Eu am avut data trecuta o burta imensa la sfarsit si doar 11 kg in plus.

Freedelia imi pare rau ca te simti atat de rau. Eu ma plangeam ieri ca nu am simpteme, dar data trecuta mi-a fost si mie cumplit de rau. Tin minte si acum cum in drum spre baie iesea mancarea din mine peste tot si nu ma puteam abtine. Si greata permanenta e cumplita. Pe mine m-a tinut pana pe la 13-14 saptamani. Sper sa treci cat mai repede peste perioada asta.


Mami si Victor (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Denisa, eu mor de foame....as manca orice. Aseara am mancat niste sunculita impanata, putin afumata...yam-yam.
M-am mai calmat, nu mai am starile alea de stres si panica, Dumnezeu stie mai bine ce-i de facut.

6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Selina, tu in cate sapt esti?

6 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

Buna dimineata!
Acum am citit din urma si cu scuzele de rigoare le doresc aniversatelor zilelor trecute "La multi ani!"
Tuturor fetelor noi,"Bine ati venit!"si felicitari!
Am vazut ca intreba cineva daca mai exista "adormite cronice".Da.Eu cred ca as putea fi numita sefa,as fi in stare sa dorm non-stop o saptamana,cred.Puneam asta pe seama Duphastonului,dar se pare ca sunt fete care se simt somnoroase si fara a lua medicamente...
Multumesc mult fetelor care m-au invatat sa imi pun semnatura!Poate o s-o diversific,daca o sa am timp,mai tarziu!
In general,suntem bine,cred ca saptamana viitoare voi merge la al doilea echo,sper sa se vada bine inimioara si puiutul.
Dragele mele,ingrijiti-va de sanatatea voastra si bucurati-va de sarcina,asa cum este,e momentul cand copilul este doar al nostru, e o perioada unica,pe care o redescopar cu emotie
Va pup cu drag pe toate ,de pe toate meridianele si latitudinile, aveti grija de voi si de burtica voastra.
Cu drag,Maria,mami de Sammy

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

MSymo se calculeaza toate veniturile pt care s-a platit impozit in ultimele 12 luni chiar daca la unul din joburi lucrezi mai putin de 12 luni.Si eu am un part time si din iulie mi s-a marit salariul acolo(l-am rugat tandru pe sefu' care e sotul meu ) si se va face o medie :se aduna tot ce ai castigat si se imparte la 12 .Insa se calculeaza brutul si se extrag 85 % cat luam noi pt copii.Vad ca nu ai simptome deloc....sunculita impanata, .Doamne ce ne facem noi cu tine?Bataitza!

11+
Eu si bebe il iubim pe tati !Si impreuna cu mami emanam energii pozitive!Gratis!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliana_28

Am si eu o mare dilema. Va rog sa ma ajutati ca sa stiu ce demersuri fac in continuare.
Tocmai am fost anuntati de catre conducere ca va trebui sa reducem cheltuilile cu salariile adica ficare om va trebui sa intre in concediu fara plata 5 zile/luna. Concediul asta fara plata se reflecta si pe cartea de munca adica apara ca o intrerupere a activitatii si a contributiilor catre stat. daca eu apar cu intreruperile astea, mai beneficiez de indemnizatia de crestere copil?
Imi este cam teama sa nu o dau in bara si sa raman fara indemnizatie.
va rog sa ma ajutati cu un raspuns ca trebuie sa fac valuri cat mai repede pe aici.

va pup

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

7+


Liliana,
Din cate stiu eu, singura problema ar fi ca iti scade media veniturilor in cele 12 luni, in consecinta vei avea 85% dintr-un venit mai mic , pentru ca tu nu vei fi platita pentru cele 5 zile de concediu fara plata.

Dar ca sa iei bani pe Concediu de crestere a copilului trebuie sa platesti impozit pe venit timp de 12 luni inainte de nastere. Tu vei plati un impozit , daoar ca e mai mic...

Daca cineva stie altfel, sant si eu curioasa sa aflu...

Anca
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ah selina,acum vad la semnatura ca ai un baietel:)eu credeam ca e fetita nu stiu de ce
vineri ai eco asa.i? daca tin eu bine minte, ca ma lasa si memorie in perioada asta


ella ,oana merci de urari si voua

da.o dracu pe aia de.a zis de burta ca e mare, ea n.a vazut.o pe a mea, ca mi.e si rusine sa.i fac poze, mai ales ca nu e de la sarcina inca, dar stiu ca si eu la prima sarcina abia asteptam sa mi se vada burta, mergeam special asa cu ea inainte, mandra, si sa vina una din asta sa faca asa un comentariu mi se pare deplasat si nu merita sa.l iei in seama

roxana 6+ si ivan (2.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samaria spune:

dayanara,bine zici,si eu am o burta...si nu e de la sarcina...

Maria 8+
Mami de Sammy

Mergi la inceput